Author Topic: Cesna 152 home made by Soprano  (Read 59307 times)

Offline Belja kv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #135 on: March 29, 2011, 07:56:56 AM »
Pozovi na 064 157 04 18 da ti uradim nalepnice pozdrav

Offline MIODRAGTOMOVIC

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #136 on: April 05, 2011, 09:54:47 PM »
koji tip laser cutera si koristio i mozes mi reci gdje se moze kupiti neki slican ovom kao na slici

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #137 on: April 05, 2011, 10:19:32 PM »
koji tip laser cutera si koristio i mozes mi reci gdje se moze kupiti neki slican ovom kao na slici

Na kojoj slici?
#FFCC00

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #138 on: April 22, 2011, 10:13:50 PM »
E ovako drugari,danas mogu da zakljucim ovaj topik o izradi mog modela.Juce sam zavio zadnji sraf na modelu i danas je u Trsteniku bio probni let.Model se pokazao kao jedan izvrstan primerak u koji se ulozilo dosta truda.Taj trud je Zarin Dejan,koji i probni pilot nasim modelima,ocenio tako sto je trimovao samo dubinu kako bi poravnao model.Posto ja nisam stigao od Dejana da probam model,nadam se da ce on izneti svoje iskustvo i dati neki komentar na sve ovo sto smo mogli da vidimo na forumu.Sve je dokumentovano video zapisom i slikama i to ce biti pretstavljeno svima vama.Za sad stavljam slike a koliko sutra i klipove prvog leta.Moram da pomenem da je moj najmladji brat snimao tako da ima snimaka koji su malo losiji ali vidi se kako se model ponasa.Zahvaljujem svima koji su mi komentarima pomogli da ovaj proekat privedem kraju i nadam se da cemo se i u narednom periodu lepo druziti.Evo malo i slicica za pocetak i bas mi je danas bilo lepo u srcu kad je cesnica poletela i lepo se ponasala.....Hvala jos jednom svima jer da nije vas ja bih mozda i dalje mucio muku kako cu pojedine stvari da odradim.




























Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #139 on: May 14, 2011, 10:13:51 PM »
Lep model, svaka cast na izradi modela,imam takav model u malo manjim dimenzijama i veoma sam zadovoljan letnim karakteristikama,nadam se da si i ti zadovoljan posle pedanto odradjenog posla.Zelim ti puno lepog uzivanja sa Cesnom

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #140 on: May 28, 2011, 12:00:38 AM »
 :)aplauz

Offline Savke89

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 103
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #141 on: May 28, 2011, 09:39:24 PM »
sta reci osim da ponvim ;''bravo momci''ima se sta videti,samo napred.

Offline guga

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 106
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #142 on: May 28, 2011, 09:46:02 PM »
Samo da kazem zavidim na pisti,da je nama takvaaaaa.pozdrav

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #143 on: May 28, 2011, 09:47:53 PM »
Hvala momci,pista je predivna nalazi se u Trsteniku,to je meni jedno pola sata voznje do ovog aerodroma i da ponovim da vredi za sve pare.Dosta puta sam se nauzivao na tom mestu....



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #144 on: May 28, 2011, 09:59:20 PM »
 Svaka čast, Zemo, hajde sa nestrpljenjem očekujem još fotografija cesne da zaoružiš priču, sada kada je kompletrirana.
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #145 on: May 28, 2011, 11:50:25 PM »
Cesnicu smo leteli samo radi probe a posle toga nismo imali mogucnosti jer je duvao jak vetar.Ja sam danas sa nestrpljenjem otisao na aerodrom kad tamo me cekao jak vetar a i vrsila se obuka na pravim avionima.U razgovoru sa direktorom aerodroma,dobio sam informaciju da necemo biti u mogucnosti da koristimo aerodrom neko duze vreme jer kako kaze imaju svakog dana obuku u trajanju od 6 sati ujutru do 8 sati uvece.Razocaran se vratim kuci i sad sam u potrazi za nekom livadom gde cu moci da letim moje modele.


Sto se tice slika postavicu uskoro jer sam u fazi prebacanja podataka sa mog starog racunara u novi i cim to odradim eto i slicica.

Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline Aleksandar2332

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #146 on: August 09, 2011, 11:25:05 AM »
Jel to nas aerodrom ne radi ili u Trsteniku????

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: Cesna 152 home made by Soprano
« Reply #147 on: August 09, 2011, 03:17:17 PM »
Aerodrom u Trsteniku  su pustili u rad ponovo iako je bio privremeno zatvoren zbog neregularnosti opreme za protih vatrogasno dejstvu ,sobzirom da radi moze se posetiti bilo kojim danom i moze se leteti isto tako ,stim shto se pre toga mora javiti Upravniku ili rukovodiocu letenja i nece biti problema shto se tice letenja