Author Topic: Revell Eurocopter EC635 Military  (Read 3334 times)

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Revell Eurocopter EC635 Military
« on: January 15, 2011, 02:56:36 PM »
Ne znam da li je ovo najadekvatnija tema za ovo, ali s obzirom da nemamo temu posvecenu maketarstvu, ova mi se ucinila najpodobnijom.
Interesuje me da li je jos neko s foruma ikada sklapao ovaj kit? Ja sam svoj dobio na poklon iz Svajcerske (jasno vam je da su na njemu crveno-beli krstici :D ). Do sada sam sklopio 5 Revell-ovih kitova sve od razmere 1:390, pa do 1:144. Ovaj je najgori do sada!

Prvo: Boje, naznacene na spoljasnosti kutije (tri komada), samo se jedna poklapa sa onima u upustvu, dok u istom postoji jos pet komada (onih tri su samo kao osnovne).

Drugo: Do sada se ni jednom nisam susreo sa situacijom da u kitu dobijem desetine delova, koji su oznaceni kao "nepotrebni", sto i jesu. Samo mi nije jasno kom kitu pripadaju i kako su se nasli u ovom?!

Trece: Uklapanje delova nikada nije bila jaca strana ovih kitova, ali ovo je neverovatno! Nikada nisam teze sklopio kit! Na gornjoj strani vetrobrana, gde se spaja s trupom, ostale su dve rupe velicine 5x2mm!

Cetvrto: Iza instrument table (u nos) treba da se stavi teg od 10g. Ta supljina u koju teg treba da udje je otprilike 3x3x5mm! Verovatno su podrazumevali da stavim teg od osiromasenog uranijuma!

To su samo neki od glavnih problema. Ja ne znam da li ja nemam dovoljno iskustva, ili nisam dovoljno vest . . .
Znam da na forumu ima jos maketara, pa bih hteo da i oni kazu svoje misljenje.

http://www.revell.com/germany/aircraft/80-4647.html
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline Daniel

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: Revell Eurocopter EC635 Military
« Reply #1 on: February 01, 2011, 02:41:59 PM »
taj,to jest tome slican model helikoptera sam i ja sastavljao samo u 1:32 razmeri u ADAC verziji(skroz zut sa velikim ADAC nadpisima) http://www.scale-rotors.com/news-reviews/revell/eurocopter-ec-145-adac-04481
Stim da ja nisam imao poteskoca oko njegovog sastavljanja,mada u ovih proteklih 7 godina kako sastavljam makete sklopio sam na desetine revell-ovih maketa i to nije nikakva novina da se ne sklapaju bas najbolje,barem su moja iskustva takva,konkretno mi se nije mogao sklopiti PT 109(torpedni brod),i mercedes unimog lkw 2t.
ako ti nesto jos ne bude jasno mozes mi se slobodno obratiti ili na sajtu www.maketarskikutak.com
nadam se da sam bio makar od male pomoci...:)

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Revell Eurocopter EC635 Military
« Reply #2 on: February 13, 2011, 12:32:49 AM »
Hvala, razmisljao sam da mozda predjem na Italieri? Kakvi su oni po tom pitanju, ili mozes da preporucis neki drugi brend?
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!