Author Topic: Pomoc pocetniku  (Read 7708 times)

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Pomoc pocetniku
« on: January 24, 2011, 03:02:32 PM »
Pozdrav svima,trebala bi mi mala pomoc,poosto sam nov ovde.Kupujem polovan autic na nitro,decko od kojeg ga uzimam nema nitra,pa bi trebao ja da kupim,on je koristio od 16%,al ja trenutno nemogu nabaviti taj,jedino od 20%,dali to nesto smeta,posto mi treba da isprobam autic dali je ispravan.njemu je ostalo malo tog od 16%al stoji vec par godina,pa mi odma recite dali to valja ili ne.Hvala svima koji su spremni da pomognu pocetniku  oo))

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #1 on: January 24, 2011, 03:19:26 PM »
To gorivo koje je stajalo nekoliko godina ako je pravilno ambalazirano i cuvano moze da bude ispravno, nemozes nista da upropastis ako probas sa njim da palis auto, kada gorivo propadne zato sto je stajalo dugo otvoreno i pokupilo vlagu iz vazduha i dalje mozes da upais motor samo ne mozes lepo da ga nastelujes ili se motor stalno gasi i sl. a ovo sa ovim gorivom od 20 % nitra naravno da mozes da probas motor ce imati bolji odziv i vise snage nego sa 16%

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #2 on: January 24, 2011, 03:30:54 PM »
E hvala ti puno na odgovoru  (yay)

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #3 on: January 24, 2011, 03:31:55 PM »
Ako pozuris mozes naruciti Tornado od 16% preko Adama http://rcfly4um.org/index.php?topic=1287.0
to je vrhunsko gorivo, ovo ostalo sto prodaju kod nas je mahom domace radinosti i ima max 10% nitra (srpska politika poslovanja)
Uzmi za pocetak 1-2L cisto da probas jer jos nije vreme za voznju!

Evo npr. ovo http://shop.modell.hu/product_info.php?products_id=70541

Pozdrav
Bosko

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #4 on: January 24, 2011, 03:47:37 PM »
A koja je cena,posto ja tamo nemogu da se snadjem.

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #5 on: January 24, 2011, 04:04:04 PM »
Druze mozda jesi pocetnik ali nisi de...! imas broj telefona od Adama, okrenes coveka i pitas koliko te kosta gorivo kad ti stigne na adresu!

pozzz

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #6 on: January 31, 2011, 04:07:34 PM »
Pozdrav Sky dobrodosao na forum  ;namig.Evo ovde pitaj sve sto te zanima a kao sto ti je Ivanmagd odgovorio ja sam ti vec pisao.Za pocetak probaj to gorivo koje decko ima ako nece da upali/tesko pali s njim ili mnogo dimi znaci da je verovatno isparilo dosta metanola i "prejaka" je mesavina ali motoru nece biti nista naravno,onda tek trazi da kupis gorivo.

Pozz Miki  ()-()

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #7 on: January 31, 2011, 06:21:00 PM »
Pozdrav i tebi Miki,i hvala na preporuci za forum,Ivan mi je dosta objasnio oko svega,mada imam problem oko palenja,neznam da nastelujem motor mmmm,pa ako ima neko iz NS-a,ili okoline nek mi se javi,ako je rad da mi pokaze kako se to radi.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #8 on: February 02, 2011, 09:07:39 AM »
Jel si probao da upalis ili nece da upali?
Kad palis na stanici dodaj gas +10 do +15 i tako pali, ali pre paljenja prvo par puta na prazno pali tj bez grejaca svecice tad zatvori izlaz na auspuhu da bih lakse povukao gorivo u
motor.
onda stavi svecicu i pali.
Tek kad upalis onda steluj gas i motor.
Pozz.
« Last Edit: February 02, 2011, 10:35:19 AM by todor »

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #9 on: February 02, 2011, 08:48:21 PM »
Upalim ga,malo radi pod malo vecim gasom,i onda odjednom pocne da gubi gas i ugasi se,jel stanica treba da bude upaljena kad ga palim,ili ne ?

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #10 on: February 02, 2011, 09:19:55 PM »
Vidi druze ja sam isti pocetnik kao ti i ne zelim da te zezam ali to sa stanicom nije ti losa fora...

Ako ces mali gas da drzis rukom (ja ga zovem ler gas, verovatno se zove nekako drugacije :sljus) ne moras da palis stanicu. Mada mislim da ti je mogo lakse ako bi upalio i imas verovatno jedno dugme da malo povecas taj ler gas i onda ti se nece gasiti... mada posle toga imas stelovanje motora t.j. karburatora to je tek visa matematika za nas pionire imas dosta filmova na YouTubetu lepo je objasnjeno, mada praksa i kniga oo))..

pozdrav
p.s.
ne znam odakle si ali mogli bi ti i ja cim malo otopli kod nekoga da nam malo pojasni neke stvari.... oo))



Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #11 on: February 03, 2011, 07:34:22 AM »
Upalim ga,malo radi pod malo vecim gasom,i onda odjednom pocne da gubi gas i ugasi se,jel stanica treba da bude upaljena kad ga palim,ili ne ?

Upali auto tako da i stanica bude upaljena, kako sam napisao u predhodnom postu, i ostavi tako par minuta da radi.
Ako ti se gasi vidi da nije prljav filter za vazduh, probaj da ga izduvas, ili jednostavno operes i osušiš, pa ponovo probaj da upališ.

A nerece koji je auto, koja kubikaza?

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #12 on: February 03, 2011, 08:39:48 AM »
Ajde postavi slike auta ovde na forum da probamo da odgonetnemo o kom autu se radi.

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #13 on: February 03, 2011, 02:14:04 PM »
Evo slika

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #14 on: February 03, 2011, 07:18:45 PM »
Da nisi mozda kupio auto od coveka koji se zove Milenko?