Author Topic: Pomoc pocetniku  (Read 7710 times)

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #15 on: February 03, 2011, 08:00:48 PM »
Da,samo mi reci da sa autom nije nesto uredu ? (:sok:)

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #16 on: February 04, 2011, 10:44:19 AM »
Ma jok ja verujem da je sve u redu nego ga treba podesiti.

Nego taj lik je prodavao taj auto na Limundu pa sam bio u kontakutu, hteo sam ja da ga kupim, pa mi je izasao neki bolji model za iste pare.
Imam dosta slika od tog modela i sve mi je ispricao o njemu, ostali su mi njegovi email-ovi, imam i njegov telefon.
Mislim da je dugo stajao bez paljenja tako da mora malo da se pozabavis, kupi mu novo gorivo i radice on.

Pozdrav!






Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #17 on: February 04, 2011, 12:38:28 PM »
filter za vazduh, vidi da njega ocistis..... oo))

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #18 on: February 04, 2011, 01:56:50 PM »
Uf,vec sam se uplasio neceg goreg,da prodavao je on to na Limundu,stajao mu je kako on kaze jedno 5 godina da ga nije palio,kad sam otisao prvi put da ga vidim rekao je da bi trebao da se ocisti motor,pa je to odradio neki njegov kolega.Posle sam otisao po njega upalio ga,provozao da mi pokaze da radi i to je to.Rekao mi je da bi to jos trebalo da se steluje,kupio sam mu novu svecicu,i od tad ga nisam probao paliti,jel je bilo hladno.Znas li ti o kojem se modelu radi ?

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #19 on: February 04, 2011, 05:05:09 PM »
Pa ne znam o kojem se modelu tacno radi ali iz onih slika sto je on meni poslao video sam da ima Graupner stanicu, prijemnik, dva serva. Verovatno ovi iskusni bi prepoznali i koji je motor sam kada bi stavio sliku gde se lepo vidi.

Sto se tice modela za sada te bas briga bitno je da je se ispravno, ionako je to dosta star model tako da rez. delove neveruje da se proizvode za njega.

pozdrav!

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #20 on: February 04, 2011, 07:43:03 PM »
Al si me utesio sa time da se rezervni delovi vise ne proizvode.

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #21 on: February 04, 2011, 08:56:10 PM »
Iz iskustva sa drugim stvarima, sve moze da se popravi i da se napravi isto po uzoruku...tako da i ovo nije neka filozofija samo je pitanje novca (citaj da li se isplati,trud,rad,vreme,novac).Verovatno je mnogo lakse pogledas redni broj dela na zadnjim stranama user manual/a i porucis stigne za par dana, zamenis i teraj dalje.
pozz!

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #22 on: February 06, 2011, 03:55:05 PM »
Aj pomagaj te,ceo dan danas pokusavam upaliti ovo moje cudo i neda mi se da ga provozam.Upalim ga ode par metara od mene i ugasi se,verovatno bi trebalo nastelovati motor,a ja nemam pojma.Gde god sam citao o stelovanju ima neka tri sarafa,kod mene ima samo dva,i neznam ni koji zasta sluzi,ako je neko voljan nek pomaze. oo))

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #23 on: February 06, 2011, 04:07:51 PM »
Ne vidim lepo sa slike,al pitanje je imas li ti povratno crevce koje ide sa auspuha u rezervoar.Ako imas to,proveri dal dihtuje poklopac rezervoara,da bi uspeo da napravi pritisak koji gura gorivo do karburatora.Ja sam imao 2 nitro modela i oba su imala samo po 2 srafa za podesavanje,jedan za ler gas i drugi za smesu.E sad,taj za ler gas bi trebao da bude fabricki podesen kako treba i nebi trebao da se dira,mada ima ko poznaje malo bolje materiju pa bi mogao i to da to objasni kako se podesava.Onaj drugi sraf pritegni polako do kraja,zatim odvrnes za za jedan krug,pa ako nece ti dodas jos malo,pa sve tako.Malo experimentisi i verovatno ces uspeti da nekako nadjes stelku koja ti odgovara za pocetak.
Ipak prvo pregledaj sve spojeve creva isve ocisti lepo,pa se igraj.Ako daje znake zivota,uspeces ako se malo potrudis...

Offline SKY

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #24 on: February 06, 2011, 04:34:19 PM »
Ima povratno crevo sa auspuha u rezervoar,al je problem sto sam ja oba sarava odvrtao i zavrtao,posto sam ga kupio tako rastelovanog,pokusavam ceo dan nesto napraviti ali neide. :notworking :notworking

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Pomoc pocetniku
« Reply #25 on: February 06, 2011, 06:35:43 PM »
Probaj ovde nesto da se pronadjes:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2663.0

http://rcfly4um.org/index.php?topic=1751.0

Ako ni to ne pomogne,neznam sta da ti kazem.probaj u okolini da pronadjes nekog ko se razume u to i da ti pomogne.