Author Topic: Fieseler Storch  (Read 9996 times)

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Fieseler Storch
« on: January 13, 2011, 12:50:57 PM »
Trazim vec jedno duze vreme plan za ovu tichurinu.Pravio bi je ko elektro raspona do jedno metaritries-chetres.Nasho sam ih par al nekako nije to to.Ako ima neki laf da je negde video/poseduje/zna choveka s ovim planom, molim usrdno da mi javi.
Pozdrav !
 

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Fieseler Storch
« Reply #1 on: January 13, 2011, 12:55:57 PM »
To je mnogo lepa ptica, prava Roda (Fi156) je mogla da poleti sa par desetina metara zaleta pri dobrom vetru, i ja bih voleo da imam plan za raspon do 2m.

 ()-() ()-()
« Last Edit: January 13, 2011, 01:00:22 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Fieseler Storch
« Reply #2 on: January 13, 2011, 02:05:43 PM »
Trazim vec jedno duze vreme plan za ovu tichurinu.Pravio bi je ko elektro raspona do jedno metaritries-chetres.Nasho sam ih par al nekako nije to to.
Ako ima neki laf da je negde video/poseduje/zna choveka s ovim planom, molim usrdno da mi javi.
Pozdrav !

Vlado,
mislim da ce te ovo zadovoljiti.
Nije predvidjen za "struju", ali to nije nikakav problem.
http://www.bhplans.com/DBPlansPg1.html
Pozdrav, Rale

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Fieseler Storch
« Reply #3 on: January 13, 2011, 03:57:43 PM »
Evo kako (fenomenalno) izgleda roda gradjena po planu koji je Rale predlozio:
Mislim da je ovo ona verzija od 94 incha (230 cm).Malo klimavo uzletanje, niz vetar..


<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/J60tUBEa8Ng?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed


Pishe da shalje plan samo u USA.Poslao sam mu mail (chuveno pitanje do You ship to Serbia), pa kom opanci.... Pitao sam ga jel moze on to da smanji malo (na 50-52 incha), shta da radim s ovolkim modelom, moz da kupish polovnog Yugica za pare za baterije i motor/kontroler.
Hvala Rale, i srecni praznici druze!
Pozdrav,
Vlada

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Fieseler Storch
« Reply #4 on: January 13, 2011, 09:53:55 PM »
Ne znam moze li ti ovo posluziti:

http://www.paoloseverin.it/download/files/Fuse.jpg

Ja kad trazim planove, obicno na google ukucam ime , i onda odaberem pretragu slika. Cesto nesto izadje.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: Fieseler Storch
« Reply #5 on: January 14, 2011, 05:29:16 PM »
na ovoj stranici mozesh poskidati ono shto ti treba ,ovo je zadovoljavajuce ,ali mozesh ga i skalirati tako da ti nije spor i napravish i manje od ovoga


http://www.paoloseverin.it/download/index.html

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Fieseler Storch
« Reply #6 on: January 23, 2011, 11:24:33 AM »
Ima ovde u Beogradu covek sve planove koje pozelis. Cuo sam da je gomilu planova , skica, snimaka poslao nekom trstenicaninu za njegovu Minimou.
Ima i "Rodu" bas po tvojoj meri, kazu pravi i on jednu, ima i resenja za pretkrilca, zakrilca, flapsove, detalje stajnog trapa, i sta ti ja znam sta sve. Pa pitaj tog trstenicanina za njega, pa mu se javi. Kazu naplacuje samo troskove kopiranja i postarinu. Ima, kazu i potreban materijal, balza, sper.
 Valjda govore istinu! Meni je ovu informaciju preneo samo meni, dobro poznat i proveren izvor (ja ovo kao nasi novinari), adresa izvora poznata piscu posta, i naravno zasticena.

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Fieseler Storch
« Reply #7 on: January 23, 2011, 07:27:33 PM »
Zdravo Doajenchino.
Ja sam isto chuo za toga choeka.Kazu mi isto, a shto su tebi nekim chudom izostavili da kazu, da dotichni (ako o istom mislimo) ima neverovatnu kolekciju RAKIICA iz svih krajeva SFRJ-a.Ja sam lichno bio u prilici da testiram jedan deo kolekcije i uvek sam iz stana tog "izvesnog gospodina" izlazio sa poprilichnom kolichinom levog felsha.Shta cu kad volim da se podruzim i popijem a i umem da ocenim kvalitet.
RC-BIA je odavno na tragu gorenavedenom gospodinu...
Recite mu da moze da ochekuje poziv

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Fieseler Storch
« Reply #8 on: January 23, 2011, 10:47:05 PM »
Vlado, videli ti Dekija? Ti trstenicani su cudo! Ubode sajt sa detaljima koje ja skupljam jos od 60-tih godina (P.V.)! Ja sam se bogami namucio skupljajuci plan. Imao sam samo polovinu plana, deo trupa i kabine (iz madjarskog modelarskog casopisa) do druge polovine nikako da dodjem, Slucajno odem u posetu mladjem kolegi, ali ipak legendi modelarstva , Gezi Vecei-u,konkurentu u modelarskoj enciklopedistici, konkurentu kolekcionaru modelarskih motora i svega ostalog, i on mi ko iz rukava dade ceo plan! Doduse cisto modelarski, slobodno leteci, ali kao savrsenu osnovu da sa onim sto imam i sadasnjom racunarskom tehnologijom napravis sta hoces.
Medjutim, vidim da svi imaju problema oko stajnog trapa, jeste on takav, ali je ipak "malo" drukciji, posebno oko srednjeg  dela "duge noge". Bio sam u prilici, da na jednom okupljnju pilota-restautera-amatera jedrilica i aviona Slovenije,  (imaju sve jedrilice projektovane i izgradjene u nas u originalu, sem par replika, i sem "vojnih tajni" takodje sve avione (neki su replike od sacuvanih rez.delova) od pocetka veka (replike) preko I Svetskog rata, perioda izmedju dva rata do poratnog perida! Da neverujes! Nazalost, pokupljen "usput" iz gostiju, od strane Nade Novak i nekih slovenskih modelara, ne ponesem foto aparat,a tamo naletim na "Rodu"! Nije bilo vlasnika pored da potvrdi autenticnost  a mi u zurbi , i ja ne napravi ni jednu sliku.
Bice prilika, ima vremena... (dobar stos za ovu konstataciju u mojim godinama!)
Pozdravi KS i ostale, i vidi, slabo se ovde moze da nadje prava "sljiva"!!Sad su ti ovde u mode alkohol (etil)sa ekstratima dunje, kruske,breskve...
Sljive u Srbiji ni od korova.. O zemljo Srbijo!

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Fieseler Storch
« Reply #9 on: January 24, 2011, 02:54:35 AM »
Dejan i saxpg su stvarno poslali super link.Glupo mi je da kazem... al previshe je detaljan, pravljen za veliku letelicu raspona oko 3m.Ko ce da ga cacka tolko u sitna crevca, josh u minijaturnoj verziji od metaridvaes.

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Fieseler Storch
« Reply #10 on: February 08, 2011, 11:50:08 PM »
A shta mislite o ovom:
http://media.radiocontrolzone.com/mair/Plans/FieselerStorch.pdf
i cena za plan je skroz ok
Jedino mi je ovaj setup s svom elektronikom ispod cowl-a nekako chudan.
Jel ima neko neko mishljenje?

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Fieseler Storch
« Reply #11 on: February 15, 2011, 01:08:26 AM »
Ovako je to nekada bilo kod nas, aerodrom Kraljevo 50-tih