Author Topic: RC heli - odakle poceti  (Read 12119 times)

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
RC heli - odakle poceti
« on: March 01, 2011, 01:25:11 AM »
Postovani,

Kako bonton nalaze, prvo da se predstavim. U dve tri reci.... 29 god. Ing masinstva, odsek brodogradnja. Inace se i bavim brodogradnjom. Od mladjih dana posedujem nesto iskustva sa RC modelima. Uglavnom automobili i camci na baterije, najozbiljniji model je bio FORD COSWORTH 1/8 sa SUS motorom.

Uglavnom, intenzivno sam poceo da se zanimam za RC heli svet otkako sam probao mali kineski model (3channel od 3000 din :)aplauz). Takodje sam dosta citao po internetu i poceo da trazim nesto sto bi mi odgovaralo za pocetak.

Kako ne bih bacao pare bilo bi vise nego dobro doslo da dobijem preporuku iskusnijih. Parametri bi bili sledeci:

1. Model na baterije
2. RTF paket
3. Do 200 eura
4. Da bude popularan model kako bi lako dosao do spare parts.
5. Svaka sugestija dobrodosla

Pitanja su:

1. Da li uzimati model koji ima mogucnost 3D flight sa 6 kanala ili poceti od neceg jednostavnijeg?
2. Da li se dobija i simulator uz model ili se naknadno nabavlja?
3. Koliki je rok isporuke i koji je najjednostavniji (najsigurniji) nacin nabavke?

Hvala unapred
Dusan

P.S. Dodao bih ovo kao meni (mozda) zanimljiv model------------e-sky CP Belt V2, 6ch, 2.4GHz
« Last Edit: March 01, 2011, 01:28:50 AM by Artofkinetik »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #1 on: March 01, 2011, 05:33:54 PM »


1. Da li uzimati model koji ima mogucnost 3D flight sa 6 kanala ili poceti od neceg jednostavnijeg?
2. Da li se dobija i simulator uz model ili se naknadno nabavlja?
3. Koliki je rok isporuke i koji je najjednostavniji (najsigurniji) nacin nabavke

P.S. Dodao bih ovo kao meni (mozda) zanimljiv model------------e-sky CP Belt V2, 6ch, 2.4GHz


 1. da 6 ch i 3d
2. nije pravilo, ali moze se kupiti kod nas
3. 20 dana okvirno

 p.s.    ni slucajno

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #2 on: March 01, 2011, 05:51:41 PM »
Hvala na info.

Koji model preporucujete?

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #3 on: March 01, 2011, 11:24:48 PM »
napisite okvirno koliki je budzet ,pa ce se sastaviti vec neka konstrukcija i da li imate stanicu i koju

poz

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #4 on: March 02, 2011, 12:16:37 AM »
Pozdrav,

Budzet je 200 eura (+50e max). Nemam stanicu. Potrudicu se da kupim model sa svim pratecim uredjajima kao i stanicom, RTF.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #5 on: March 02, 2011, 11:53:36 AM »
ja sam pre izvesnog vremena uzeo HK450 kit, ali još uvek nisam poleteo jer sam imao problema sa motorom, pa sad čekam da mi stigne drugi.
dobra strana kupovine kit-a je što prilikom sklapanja i istraživanja po netu i forumima možeš da saznaš dosta o funkcionisanju i načinu rada helija.
ali, ukoliko budem kupovao novi, mislim da neću uzimati HK450 nego ću se odlučiti za CopterX 450 RTF varijantu. pogledaj po forumu, par ljudi koji ozbiljno lete helije, pominjalo je da je ovo jako dobra opcija. heli je kvalitetan, ne moraš u startu menjati nikakve delove, a i dolazi već gotov, utrimovan i spreman za letenje, a dobićeš ga po manjoj ceni nego da u srbiji kupiš nov gore pomenut CP Belt V2.

http://www.ehirobo.com/shop/index.php?cPath=334_174

http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_174&products_id=10142

jedino što ne znam da li sa ehiroba može da se kupuje direktno karticom kao na hobbykingu ili rade samo preko paypala.
« Last Edit: March 02, 2011, 11:58:58 AM by Gatti.Gatozza »

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #6 on: March 02, 2011, 01:45:39 PM »
Pozdrav i hvala na savetu.

Posto covek mora da krene od neceg a ne volim da cekam ja bih vec sutra porucio letlicu u preporucenoj klasi,  pa cemo da ucimo usput.
Da li neko moze da me uputi u nacin placanja i porucivanja sa EHIROBO web-a?

Hvala

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #7 on: March 02, 2011, 02:06:48 PM »
može preko master katice ja sam plaćao,sve je prosto,samo pratiš uputstva

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #8 on: March 02, 2011, 02:15:58 PM »
Hvala... cim napravim sledeci korak obavesticu vas.

pozdrav
« Last Edit: March 02, 2011, 04:03:29 PM by Artofkinetik »

Offline Artofkinetik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #9 on: March 03, 2011, 01:51:22 PM »
Kao i uvek, komplikacije sa placanjem i porucivanjem iz inostranstva... + shipping cost... Nemam zivaca za ovo...

Da li neko moze da predlozi gde u Srbiji moze da se nabavi dobar model u ceni 20000-25000 dinara. Komlpet opremljen RTF paket.

Nesto kao predlozeni CopterX 450 RTF...
U ranijem postu sam dobio sugestiju da CP Belt V2 nikako nije dobar izbor.

Hvala i poz

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #10 on: March 03, 2011, 07:01:21 PM »
Shipping za Copter X 450 Black Angel najobichnijom air parcel poshtom za Srbiju je 98,40 dolara....
Mnoooogo

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #11 on: March 03, 2011, 07:08:15 PM »
zato kupis hely u kit varijanti i postarina je 24$ a posle kupis elektroniku sa postarinom oko 20$ i bude ti lepo
naravno treba da posedujete stanicu 6ch
ovaj http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?products_id=9749{3}5  postarn je oko 30$ sa elektronikom
ili ovaj http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_174&products_id=5579  25$ + da se naruci elektronika
ovo su najbolje kupovine i da ne davim vise znaci COPTER X gore naveden

moze ova stanica jeftina je http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992
 ali ako cete se posle ozbiljnije baviti mislim skuplji modeli onda nesto od Futabe,JR ili Spektruma
« Last Edit: March 03, 2011, 07:25:05 PM by JRlotpi »

Offline filipb

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
kupio bih ovo
« Reply #12 on: March 03, 2011, 08:26:45 PM »
Da li neko porucuje iz inostranstva?? Zeleo bih ovako nesto da uzmem za pocetak ,da li se isplati i koliko bi to sve izaslo??? Pozdravhttp://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_174&products_id=6184&osCsid=hcdm1gkafrppobp5hmjf25d2n3

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #13 on: March 03, 2011, 09:02:29 PM »
            Da se i ja ukljucim. Kazu da nema konstruktivnog razgovora bez dobre opozicije. Pa evo da ja budem opzicija gore navedenim misljenjima i stavovima. Ja letuckam nesto helikopter ali je to daleko od nekog dobrog (atraktivnog) letenja, pa u tom smislu i ne mogu davati neke neoborive savete. Medjutim ima tu neceg drugog. Poslednjih godina je kod nas doslo do eksplozije modelarstva kao hobija. Po meni ni nema lepseg hobija ali u isto vreme je to i zahtevna zanimacija. Treba dosta informacija (znanja), slobodnog vremena, prihvatanja porodice, unapred pomirenje sa buducim padovima i lomovima, nesto para, odlazenja na mesta gde se leti, nova poznanstva. Ima ljudi koji u trenucima donosenja odluke da to probaju nisu ni svesni da ce negde na sredini puta odustati. Ja sam imao srecu da jedan ozbiljan helikopter, Robbe Ornith .46, dobijem na poklon od nepoznatih ljudi, jer kad su videli sta im sve jos treba i da to za njihovog klinca moze da bude veoma opasna igracka, cuvsi za moje bavljenje modelarstvom, spakovali sve i doneli mi. Vise ih nisam video.
           Ode se na You Tube i potrazi E-sky CP Belt V2. Bezbroj filmica u kojima ta spravica za pocetnike a i one naprednije sjajno leti. Ima je u Novom Sadu mislim za oko 25.000. Za te pare se dobije sve sto je potrebno. Ima i veliki izbor rezervnih delova. Moze se odmah nabaviti. Ja bih tu poceo, pa ako se ne daj boze ispostavi da to nije "prica" za mene, nista, odose 250 E i nista. Probao sam, kako bih drugacije znao.
           Onaj lepsi deo. Ako uz simulator i dobro zagrejanu stolicu to krene kako treba, taj slabasni helikopter ce izdrzati taman do samostalnog sigurnog letenja, krstarenja, poletanja i sletanja. Kada se ta vestina osvoji i oseti uzivancija letenja helikopterom nova, veca masina (.50) i sve sto joj pripada ce se usunjati u kucu a da to niko ni ne primeti. Postace i ostace clan porodice za sva vremena. Meni se to dogodilo pa sam samo hteo da iznesem svoje iskustvo.
                                                                                                      Puno pozdrava. Bata Stepanovic.  

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: RC heli - odakle poceti
« Reply #14 on: March 03, 2011, 09:19:39 PM »
Za 250e moze da se kupi ozbiljan helikopter size 450 pa cak i 500
imao sam priliku da probam e sky... i to je mukica za sve pare u odnosu na konkurenciju u toj klasi i ceni.
Bicu u prilici da probam hely firme KDS size 450 rtf sa cenom ne velikom ali o njemu kad stigne.
Kod e-sky 450 RTF helija namestiti traking i izbalansirati elise je nemoguca misija a otklon elisa je  +7  -7 tako da za 250e mozes uzeti lep 3d hely koji su vec pominjani u postovima.