Author Topic: Rezervni deo - poluosovina?  (Read 12293 times)

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #15 on: February 22, 2011, 07:01:50 PM »
Dobar strugar radi ovo za 5 minuta


Imas neku adresu dobrog strugara?

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #16 on: February 22, 2011, 08:35:31 PM »
Ako nastavis ovako mora ces da sacekas nastavak Apolo programa pa da dodjes do ovog dela. Svemirska tahnika je to; zato mi se javi (P.M). da se nadjemo (odnosno dodjes do Tosinog Bunara) i to zavrsimo.Dobro bi bilo da doneses ceo (ne rastavljen!!) auto.Ako ti to ne odgovara:

- imas to kod Conrada ( pod "Automodellbau"-Technisches Zubehor fur RC Cars):
-Antriebswellen 1:10, 1:8 und 1:6 (dobijes par) u raznim duzinama od 45.0 mm, sve do 136.8 mm.
-cena 11.95 € do 12.95€.

Neko je skoro, mislim "moj" dorcolac, trazio sponu sa navojem levi-desni; i to imaju, 2.20€!

Mislim da ne moras da porucujes iz nemacke; moj mladji sin je upravo zavrsio sa izradom kataloga i prezentacijom za zvanicne dilere u SLO i HR, katalozi su na nama razumljivim jezicima, i robu isporucuju! Skoro je gotovo i za SRB. E, kada ce da krene kod nas i zvanicno...;oslanjaj se na jedino sigurno kod nas, sivu ekonomiju, moraces na Bubanj Potok, Buvljak...tamo Conrad ima svog "dilera" desetak godina!

U daljem "okolisu", Lindinger, Svajnhofer, madjari... ima takodje ali je od 22.0€ do 45.0€ komad jer potpadaju pod tjuning robu.

I na kraju, postoji i najjeftinija varijanta; odes do prvog gradilista, zamolis tesare da ti poklone jedan veliki ekser (naci ce se potrebna i duzina i precnik, priblizne mere uzmes sa ispravnog dela) Prema ispravnom delu skratis ga na odgovarajucu duzinu, izbusis (valjda neko od rodbine ima bormasinu) na odgovarajucoj razdaljini otvore /rupe/ u koje stavis ona dva kratka  dela, otsecena od tanjih eksera, i sve utore i zaobljenja doteras (priblizno) turpijom . Ja, recimo to tako radim, sam, iz uzivanja.

Srdacan pozdrav

P.S.

Odgovori sta si od ovoga prihvatio, tek onako, da zadovoljis moju radoznalost






Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #17 on: February 22, 2011, 08:52:17 PM »
Dobar strugar radi ovo za 5 minuta


Imas neku adresu dobrog strugara?

Mikron u Železniku, preko puta pošte. Svaki put kad sam gledao u bilo kojoj firmi u kojoj radi neko od strugara sa dužim iskustvom, bio sam zapanjen sa kojom lakoćom i brzinom rade jako komplikovane stvari za koje sam mislio da treba čitava večnost. Veliki broj njih iskreno voli posao koji radi. Neki od njih, ako im se svidi to što se pravi, odnosno ceo sklop u koji će se to ugraditi, u stanju su da ne naplate. Naravno, uvek se časti čovek :)

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #18 on: February 22, 2011, 09:05:18 PM »
Sedim dokon nakon pisanija tebi, pa daj da uporedim potrebnu ti meru, jer mi se ucinilo da si naveo dve razlicite. Vratim se I vidim,u pravu sam! Sta je sad tacno?
 U katalog ponovo, i:
 
Best.-Nr. 22 34 77-98

Duzina 85.5 mm

Razmera 1.10

Cena: 11.95 €

P:S:

Ekser i dodji da to napravimo; ja sam svoj rad odradio (45 godina!) i dobro naplatio, pa mogu da uzivam u presolidnoj penziji, koja mi dozvoljava da rad vise ne naplacujem!

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Rezervni deo - poluosovina?
« Reply #19 on: March 02, 2011, 08:05:09 AM »
Problem resen.
A sta sam uradio? Napisao sam pisamce Carrera RC i pitao ih da li imaju rezervne delove i koliko sve to kosta. Odgovor sam dobio posle 2 dana. Trazili su mi da im posaljem slike i adresu, a da ce mi deo koji trazim poslati besplatno. Tako sam i uradio, a paket sam juce dobio. Jos uvek ne mogu da poverujem, ali je Carrera ipak firma koja ima svoj ugled i reputaciju.
Juce sam odmah sve ugradio i perfektno funkcionise. A sada cekam malo lepse vreme, pa da provozam auto po ulici.
Zahvaljujem se svima na pomoci.