Author Topic: HK 450tt PRO  (Read 37268 times)

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
HK 450tt PRO
« on: March 02, 2011, 08:47:24 PM »
Probudim se jutros i iz kreveta kroz prozor vidim snežnu mećavu, setim se da imam ceo dan da radim i to u radionici i napolju :sljus
Ustanem nekako, stojim na prozoru  4e , pogled mi se gubi u daljini.
Razmišljam kako bi mogao da zovem telefonom i smišljam kako eskiviram posao i vratim se da spavam jer ima dana kad je očigledno da ništa neće valjati.

I ugledam neverovatan prizor, kroz smetove se probija smrznuti poštar i unosi kutiju u moje dvorište.


Naravno odrali me 2000 din za carinu i poštarinu, al' dobro.

Raspakujem sve i ostavim da me čeka spremno kad se vratim sa posla  :big smile


Sad je vino otvoreno i krećem polako :)aplauz

Ujutru slike kako napreduje i naravno utisci.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK 450tt PRO
« Reply #1 on: March 02, 2011, 08:51:01 PM »
Nek ti je sretno junace sve odvrni i ponovo zavrni sa thread lockom

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450tt PRO
« Reply #2 on: March 02, 2011, 09:00:02 PM »
Kako stvari stoje jos malo pa helikopterdzije prelaze u prednost  :)aplauz  :)aplauz  :)aplauz

Sta da kazem ja sam imao 2 HK450 ali ona najobibicnija pa sam ih kasnije castio metalnim glavama sve u svemu model leti za sve pare!!!!

pozz

Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: HK 450tt PRO
« Reply #3 on: March 02, 2011, 09:12:49 PM »
Bash mi se svidza.I sve spec su mu super..
Evo muvam (svoju) devojku da mi kupi...
 

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: HK 450tt PRO
« Reply #4 on: March 02, 2011, 09:28:21 PM »
Svaka cast, da ga teras u zdravlje.
Ja ocekujem istu stvar, samo belt edition  16aa
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #5 on: March 02, 2011, 09:44:55 PM »
Hvala svima na lepim željama.
U toku je puš pauza, a i prolazno vreme mi je odlično.


Za sad sve deluje perfektno, nema ni jednog plastičnog dela, sve je karbon i metal.
Sad samo slapam da vidim kako će da izgleda. Kasnije ću sve da rasklapam i lepim (nisam kupio lepak  :sljus)


Offline belgraf

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: HK 450tt PRO
« Reply #6 on: March 02, 2011, 10:12:49 PM »
Drago nam je da je stigao Helli.. Sve najlepse, i da te lepo sluzi...   

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: HK 450tt PRO
« Reply #7 on: March 02, 2011, 10:29:22 PM »
Hvala svima na lepim željama.
U toku je puš pauza, a i prolazno vreme mi je odlično.


Za sad sve deluje perfektno, nema ni jednog plastičnog dela, sve je karbon i metal.
Sad samo slapam da vidim kako će da izgleda. Kasnije ću sve da rasklapam i lepim (nisam kupio lepak  :sljus)


Ja nemam nikakvog iskustva sa helijima , pregledao sam Finless Bob video-e vise puta  "), bilo bi dobro da ako postoje neke 'cake' pri sklapanju napises ovde.
Procitao sam da je nosac za repni servo slab i da lako puca ,kako ti se cini ?

For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: HK 450tt PRO
« Reply #8 on: March 02, 2011, 10:46:46 PM »
Nosac repnog servoa je dobar, alu, cak malo uvucen u sam heli.
Treba dobro voditi racuna oko servoa.
Kod repnog servoa postoje definisane rupe (za pricvrscivanje) i samo leziste tako da je ujedno time definisana
i dimenzija servoa.
Kod ostala tri servoa treba voditi racuna o dimenzijama a narocito ono E kod opisa servoa, kod HTX900 je 32 mm, ali tada kad se stave sva
tri jako je napregnut metalni nosac, tako da je dobro da je ovo ipak malo veca dimenzija 33 mm, npr kod HK-933MG.
Nadam se da si me razumeo.
Pozdrav.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: HK 450tt PRO
« Reply #9 on: March 02, 2011, 10:55:10 PM »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'


Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: HK 450tt PRO
« Reply #11 on: March 02, 2011, 11:28:08 PM »
Nije lose... mozda ESC samo da je iz serije Sentry, ali ok je.
E sad vidi ovo:
Izmeri na nosacu repnog servoa koliko je rastojanje od rupa za kacenje servoa, a na kolikom su rupe
rastojanju na tvom servou koji su narucio.
Mislim da ti ovaj nece odgovarati, tj kratak  moraces da (work)  ali ipak prvo proveri rastojanje.
« Last Edit: March 02, 2011, 11:51:24 PM by todor »

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #12 on: March 03, 2011, 12:18:38 AM »
Nemo' mi kvarit' premijere  :)


Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: HK 450tt PRO
« Reply #13 on: March 03, 2011, 12:23:04 AM »
Ne, stvarno evo sve vreme chachkam po HKu, i mislim, nalozio sam se opasno i cu ga kupim pa kud puklo.
Interesuje me samo, poshto vidim da se razumete:
torque tube vs belt drive
Shta je bolje?Obe verzije koshtaju skoro pa isto...
Sve svoje modele teram na RHINO 1750 3S 25C pa me interesuje dal bi morao da kupujem one od 2200mah il mogu da koristim i ove koje imam.
Koji tail servo preporuchujete (vidim svi teraju digitalne), a da se tachno uklapa u dimenzije nosacha?
Koje servoe preporuchujete za ovu ticu - imam par onih plavih 9-to gramskih vishka al ne bi sad neshto da natezem nosach ako ne pasuju.Al ako je razlika 1mm onda mislim da i oni mogu..
Sve u svemu postujte shto vishe slika i utisaka da bih se uchio na tudjem iskustvu..hehe
Pozzdrav

Vlada
« Last Edit: March 03, 2011, 12:25:59 AM by vpanin »

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #14 on: March 03, 2011, 12:25:37 AM »
Sutra merim i štelujem.
Za danas dosta.

Stavio sam ove elise koje sam kupio naknadno, ali mislim da je originalna (bela) dosta bolja, šira je od ove i osetno lakša, piše da je PRO 3D BLADE.

A daleko je 3D  :big smile