Author Topic: heli servisiranje u Beogradu?  (Read 4074 times)

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
heli servisiranje u Beogradu?
« on: March 12, 2011, 11:29:15 AM »
Da li neko zna servisera u Beogradu koji popravlja kineske helikopter igracke (2000 - 4000 din), ili neke druge sobne modele? Ili modele od 150 evra pa navise?
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #1 on: March 12, 2011, 11:15:56 PM »
ja sam upoznat sa tim kineskim zezalicama , iznesi problem pa ti mozda neko izadje u susret sa savetom  (work)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #2 on: March 13, 2011, 12:12:16 AM »
Servisirati nesto sto vredi 4000 din ,pa koliko da naplatim servis?

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #3 on: March 13, 2011, 07:45:46 AM »
Majstorčine (work), ne budite neskromne! Ako radite od kuće, ne plaćate doprinose i porez, 1000 din. na sat je sasvim dovoljno da uzmete, a za sat vremena se dosta toga može popraviti!. Čak nisam govorio ni o heliju koji košta 4000 din., već o onom od 2000 din. Nekome kome je on pao ili u kvaru, heli ne vredi ništa, u najveću ruku  :) 500 din. Ako mu ga popravite za 1000 din. se delovima nekog drugog koga ste platili 500 din. (i koji ćete iskoristiti u još par popravki) to će biti velika stvar i biće zahvalan što umesto 2000 za novu igračku plaća upola manje (1000) i nastavlja da se igra on ili njegovo dete. Znači matematika uvek postoji :mhm
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #4 on: May 08, 2011, 07:27:17 PM »
sto se tice popravki i nije neki problem nego alat i  rezervnih delovi,sto prvo ne izneses problem na forumu mozda ga popravis i sam ako imas alat uz neki savet.moj prvi heli kad mi se pokvario ,kvar je bio na elektronici i posto sam mehanicar otisao sam u jedan tv servis u batajnici lik mi je rekao gde da odem i kupim deo i on mi ga je zamenuo za 250 din a toliko me i deo kostao,jer je kvar zahtevao onu duvalicu za lemljenje sitostampe.
ex pseudonijum: sova

Offline Kijan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #5 on: May 08, 2011, 08:01:46 PM »
sitostampe !?
Verovatno mislis na plocicu na kojoj su zalemljeni delovi.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #6 on: May 08, 2011, 10:30:40 PM »
da upravu si! (pijemo) za lemljenje plocica kao na mob telefonima ili  laptopima
ex pseudonijum: sova

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #7 on: June 20, 2011, 10:47:57 PM »
Posto znanje za trimovanje helisha ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: heli servisiranje u Beogradu?
« Reply #8 on: June 23, 2011, 09:43:43 AM »
ako hoces da se bavis servisom,moje misljenje ja da nadjes semu za nabavku novih delova pa da ugradjujes nove prvenstveno delove narucito elektroniku jer ona mora biti 100% ispravna ,ne kazem da nema polovne ispravne al dal mozes dati garanciju na svoju opravku??
to je glavni problem u servisiranju helikoptera po mom misljenju!!
ex pseudonijum: sova