Author Topic: Ansmann ARE-2 On Road kit  (Read 6328 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Ansmann ARE-2 On Road kit
« on: March 19, 2011, 12:30:38 AM »
Kao sto sam i bio najavio doneo sam doticnog Ansmana da vidimo vredi li to ista i dali se sa njim moze organizovati neko zanimljvo trkanje. Model je kupljen u Svaji

http://www.der-schweighofer.at/artikel/84160/ab_touringcar_ep_1-10_are-2_kit

Model dolazi u kutiji koja je u radnji bila zapecacena tako da nisam mogao tamo da je otvaram i vidim na sta sve to lici.



No kada se kutija otvori prvi utisak nije uopste tako los kada se ima u vidu da sve to kosta 60E! Model je u kitu, znaci ne sastavljen. Maska je vec ofarbana treba je samo iskrojiti i polepiti nalepnice. Sve je lepo spakovano u 15 odvojenih kesica koje su numerisane i pretpostavljam da se otvaraju redom kako ide uputstvo o sastavljanju. Kvalitet delova u kesicama deluje pristojno ali sve ce se to pokazati u voznji. Gume su slick i deluju dosta jadno tako da se nadam da cu naci neke druge. Uz model se dobija i motor sa cetkicama koji ce u mom slucaju i ostati u svojoj kesici jer cu prepakovati opremu iz Tamiye, znaci brushless EzRun motor od 3300kV, 35A kontroler i servo od 7kg za metalnim zupcima. Sutra sa klincem krecem u sastavljanje pa cu vas obavestavati o napretku.



poz
« Last Edit: March 19, 2011, 12:33:18 AM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #1 on: March 20, 2011, 07:48:54 PM »
Zadnja 2 dana se bogami vredno radilo jer klinac samo pita "A KADA CE DA BUDE GOTOVO?" E sad, naravno da ima i pozitivnih i negativnih strana. Pozitivno je to sto su izgleda svi potrebni delovi tu i sto se sve lepo uklapa. Kvalitet odlivaka je zadovoljavajuc ali je materijal plastik fantastik. No sveukupni dojam o kvalitetu nije tako los, naravno videcemo kako ce sve to da se drzi na nekom prvom cukanju.

E sad o negativnim stvarima. Sve je malo previse zategnuto i upravljacki mehanizam i prenosni mehanizam a podmaziovao sam sve i gde treba i gde ne treba. Bice svakako jedan period razrade. Koristio sam teflonski sprej jer on nije mastan i na njega se ne lepi prasina. Uputstvo je totalno s*anje! Treba puno maste da be se shvatilo sta je pisac hteo da kaze. Negde je banalna stvar data u 3 koraka a negde je dat samo konacni izgled sklopa pa udri po razmisljanju, srafi, odsrafi dok se stvar ne uklopi. Ono sto je pak porazavajuce je da brojevi na kesicama apsolutno nista ne znace!!! Najgore je to sto srafovi iz neke kesice ne prate delove iz te kesice, no na svu srecu za sada svi su tu! Stvar se svodi na to da se iz uputstva deo vizuelno prepozna, pa se onda isti trazi po kesicama i otprilike sam otvarao po 3 kesice odjednom da bi imao potrebne delove za tu opreaciju. Bitno je sve srafove istresati u neku kutijicu i posle kopati po istoj kako bi se nasli oni potrebni. A dali su ogroman broj razlicih srafova, sto samonarezujucih sto masinskih od 10, 12, 14, 17 mm duzine, sa upustenom i ispupcenom glavom, i jos gomila drugih raznoraznih. Jedva sam skapirao sistem kako da provalim kada koji gde idu. Jako je bitno da je kljunasto merilo stalno pri ruci i da ako na uputstvu pise da ide onaj od 12mm onda takav i treba staviti jer iako pasuje onaj od 14mm onda ce vam sraf od 14mm zafaliti negde drugo gde je on bas potreban ...

Za 2 dana sam uspeo da montiram prednji, zadnji diferencijal i upravljacki mehanizam. U sustini je to bio i najveci deo posla posto su amortizeri vec sklopljeni. Eto toliko za sada i nadam se da cu uspeti da ga zavrsim u naredna 2 dana jer posla toga ima 2 nedelje guzvu na poslu.

Evo i jedne slikice kako trenutno izgleda



poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #2 on: April 12, 2011, 08:56:05 PM »
U medjuvremenu sam obradio masku za model i moram da priznam da ne izgleda lose. Uskoro i test voznja.





poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #3 on: May 03, 2011, 09:05:25 PM »
E napokon nadjoh vremena i za njega. Sta da kazem, model nije los, iznenadjujuce dobro lezi. U sustini pomesani utisci jer jos uvek sve deluje dosta "zategnuto" tako da ce sigurno postojati jedan period razrade. Jedini nacin da covek moze stvarno nesto i konacno da kaze je da se uporedi sa npr. Fazerom od Kyosha na stazi.

Kao pocetnicki model sigurno bi zadovoljio ali mene nazalost ne tako da ako nekoga zanima da ga preuzme vrlo rado cu ga ustupiti po nabavnoj ceni (rad na sklapanju necu da zaracunam  ;)). Mislim da cu ipak uzeti Mi1 od Scuhumahera.

poz
Veljko

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #4 on: May 03, 2011, 10:35:10 PM »
Evo da se prvi javim, rado bih ga pogledao :), početnik sam, tim se dičim :)
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #5 on: May 05, 2011, 06:40:20 PM »
poruceno nesto novo ili... ?

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #6 on: May 06, 2011, 01:40:54 AM »
meni izgleda simpatichno za te pare + sklapanje + brashles = kupio sam ga..

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #7 on: May 06, 2011, 08:48:01 AM »
koliko sam ja razumeo, kit nije brushless, ili se varam?
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #8 on: May 06, 2011, 08:59:32 AM »
Ne, kit nije brushless ali sam ja bio montirao EZ-run od 3300kV i kontroler od 30A. Fali servo i stanica jos, a dolazi sa nekim motorom na cetkice, cisto da bude jasno sta se dobija.

poz
Veljko

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #9 on: May 06, 2011, 11:57:50 PM »
Servo je extra, ruku sam mu okrenuo na dole i skratio polugu, motor i kontroler vishe nego dovoljni, morao sam samo da popustim dva sharafa na letvi volana i sad se to okretje samo tako.. Jedan amortizer sam morao da otvorim i vrnem gumice na mesto jer je spao osigurach.. motor sam malcice zarotirao...

Mashina je za drift izmishljena, trljao sam ga po parkingu danas po'podne sa 3S nanotech batkama, i sve radi cmok.. znachi trpi ljuti 3S bez problema..

eo ga u final varijanti:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ludo ide odushevljen sam i spreman za drift okrshaje!!!      (pijemo)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #10 on: May 07, 2011, 12:08:26 AM »
E drago mi je da si ga sredio. Svaka cast za ta 2 srafa koja si popustio, ja nisam mogao da nadjem gde zapinje. Inace ESC je podesen na sve najmekse vrednosti po pitanju tajminga i puncha. Ako ti ne koci dovoljno moze da se poveca sila kocenja. Imam programer za kontroler pa ti vici ako treba da se nesto menja.

poz
Veljko

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #11 on: May 07, 2011, 08:01:33 AM »
ako osh da prodash karticu, ili kad budesh naruchivao..   (pijemo)

ovo nije bilo nishta komplikovano, jedino sho je moralo sve da se rasharafi i tachno da se vidi koji sklop malcice zeza
ipak je ovo sve ljuta kina, al za te pare stvarno je cmok...
.
 (pijanoo)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Ansmann ARE-2 On Road kit
« Reply #12 on: May 08, 2011, 08:44:46 PM »
...znaci sprema se ljuta ekipa :)

ja bio malo odsutan al evo vrno se i napadamo punom parom, stize par komada TF-5 i gomila delova za nedajboze :)