Author Topic: SU-26 mm H9  (Read 17941 times)

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Letenje na trinaestici
« Reply #15 on: March 25, 2011, 08:25:19 PM »
Uf kakav dan danas na trinaestici. :big smile

Razmisljao sam se da li Ostruznaja, da li trinaestica i na kraju zapalio sam na trinaesticu sa svecom.

Nisam ni krila uspeo da zasrafim, dolazi Gosn Brana, pet minuta posle Coka, a ubrzo zatim i Krema.

Covece, sve krem Srpskog modelarstva. :jaki:

Sveca je gori kamerman nego cale, pakao tacnije, tako da za sada samo staticki displej.  (photograf)

Ali se cale naostrio sutra da snima u Ostruznaji, tako da ce sutra biti i vidoja.

Da ne bude kao u onoj pesmi od Zmaja jove Jovanovica, "Ciganin (Ja) hvali svoga konja (Sukhoi-ja), aj Coko, Kremo i Brano recite kako vam se cini ova moja letece plava serpa? :big smile




Coka Sa T-REX 500-kom



Gosn Brana sa svojom masinom.



Cika Marko  :superman:



WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Letenje na trinaestici
« Reply #16 on: March 25, 2011, 08:28:53 PM »
Ali se cale naostrio sutra da snima u Ostruznaji, tako da ce sutra biti i vidoja.


Cekaj bre Markoni kako sutra?
Pa zar sutra nismo u NS???
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: SU-26 mm H9
« Reply #17 on: March 25, 2011, 08:35:32 PM »
Promena plana torima, porodica je na prvom mestu.   :mhm

Uzivajte i za mene i pozdravite celu Novosadsku ekipu u moje ime. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: SU-26 mm H9
« Reply #18 on: March 25, 2011, 08:54:44 PM »
Bravooo Markoni!!!!

Posto sam imao srece da sam bio prisutan od pocetka ovog projecta, od otvaranja kutije pa evo i do prvih letova, svaki put model kada sam video bilo je vaauuuuu. Zavijanje (uvijanje) bez foliranja. A tek danas uzivo u letu kada sam ga video, iskreno, PRELEPO   i mocno! A jos pilotaza u Markonijevim rukama, imalo se sta i videti. Poletanja kao raketla, sletanje, ma kakve jedrilice, acro...no limits, zvuk motora. sve lepse od lepseg. Markoni , ostaje smoke pump da se ugradi, nisam je poneo, opet problemi sa mojim brlogom, ali tu je, ceka te. Samo moras da obecas da ces je ugraditi :)

Drugo, ovom prilikom da se zahvalim mom drugu Coki  na pomoci, a takodje i Markoniju i on je ljuta heli tica, oko vrteske.

JRlotpi sada ti stupas na scenu, MPX RC sistem je raskrinkan skroz :)
Pozdrav svima i hvala na lepom danasnjem druzenju.

Krema


Offline vihor522

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
  • zelja za letenjem starija je od svake letilice
Re: SU-26 mm H9
« Reply #19 on: March 25, 2011, 11:25:52 PM »
pored, "nichim izazvanog." spontanog okupljanja, prelepog vremena (malo jachi i potpuno bochni vetar nije smetao) i
divan, prelep model od markica
na ruku nam je ishlo i to shto je aerodrom praktichno bio rezrvisan za nashe uzivanje
za ovakve uzitke vredi ziveti ove sezone
svaka chast marko  (<--)

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: SU-26 mm H9
« Reply #20 on: March 30, 2011, 03:08:03 AM »
 Najlepse stvari se desavaju spontano.
 Kada sam u petak krenuo u Zemun da pozavrsavam neke poslove, u gepeku je bilo mesta samo za T-rex-a 500.
 Odluka da ga ipak ponesem i odem na 13. Maj je ispala vise nego dobra.
 Cim sam presao prugu, video sam da su Brana ,Marko i njegova sestra (kamerman) vec tu. Kasnije nam se pridruzio i Krema.

 Osim standardnog letenja, ovaj izlazak je obelezio i Marko sa svojim novim avionom koji izgleda prelepo.
 
 Markovo letenje bilo je pravo uzivanje.
 Brano, slazem se. Nadam se da ce mo se ove godine cesto druziti na ovaj nacin.
 Marko, jos jednom, svaka cast.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: SU-26 mm H9
« Reply #21 on: March 30, 2011, 11:02:58 AM »
Da, fala na lepim recima,  ;D sa vremena na vreme svakome je neophodna podrska prijatelja (modelara).

Kremo, dim masina se ugradjuje sigurno.
U petak skidam auspuhe i krecem sa budzenjem.

Gosn Brano hvala na pomoci pri paljenju i trimovanju aviona.

Cole, stavio sam EXPO na high rates.Vise nije ruski stil letenje  :_D
EXPO nije veliki, 30% (po manualu se preporucuje od 50% do 75%) na elerone, elevator i ruder, ali brate skroz drugi avion.
Vise ne moram da drdam non stop high/low rates prekidac.Samo za sletanje i poletanje, mada cu i to poceti da izbegavam.
Takodje, na predlog Nedana, sam stavio throttle down.Na klik prekidaca se smanjuje ler za sletanje i flat spin trikove.Ne moram vise da klikcem trim prekidace svaki put kada hocu da sleti/poletim.

Eto, poslusao sam savete prijatelja i poboljsao/pojednostavio letenje u mnogome, hvala vam momci puno. (pijanoo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: SU-26 mm H9
« Reply #22 on: March 30, 2011, 12:51:29 PM »
Da, fala na lepim recima,  ;D sa vremena na vreme svakome je neophodna podrska prijatelja (modelara).

Kremo, dim masina se ugradjuje sigurno.
U petak skidam auspuhe i krecem sa budzenjem.

Gosn Brano hvala na pomoci pri paljenju i trimovanju aviona.

Cole, stavio sam EXPO na high rates.Vise nije ruski stil letenje  :_D
EXPO nije veliki, 30% (po manualu se preporucuje od 50% do 75%) na elerone, elevator i ruder, ali brate skroz drugi avion.
Vise ne moram da drdam non stop high/low rates prekidac.Samo za sletanje i poletanje, mada cu i to poceti da izbegavam.
Takodje, na predlog Nedana, sam stavio throttle down.Na klik prekidaca se smanjuje ler za sletanje i flat spin trikove.Ne moram vise da klikcem trim prekidace svaki put kada hocu da sleti/poletim.

Eto, poslusao sam savete prijatelja i poboljsao/pojednostavio letenje u mnogome, hvala vam momci puno. (pijanoo)

 (thumb) (thumb)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: SU-26 mm H9
« Reply #23 on: March 31, 2011, 09:22:28 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: SU-26 mm H9
« Reply #24 on: March 31, 2011, 10:42:14 AM »
Баш ми е драго што прихваташ сугестие или барем пробати видети шема. И не ретко испадне добро.
Idle down је одлична фора. Кад се мотор разради, уопшне нетреба бити велика разлика измеџу down i up лера.
Можеш да подесуеш лер и у оба мода на тример док мотор ради.
Само напред торима и да не притискам али: ускоро очeкуем да видим овај модел у хавер, на 10сантима од земље и на два метра од тебе (pijanoo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: SU-26 mm H9
« Reply #25 on: April 01, 2012, 07:39:50 PM »
Nova, 6-okraka elisa  :big smile



Dobro, dobro, dokon pop i jarice krsti, ovo "lepo" vreme pa se vrtim po kuci .... reko da stavim elise na vagu da im izmerim masu, pa onda da ih probam i u letu, jednu po jednu, nadam se vec sutra.

Prva je 27X10, made in hobby king.



Biela 26X10



I Mejzlik 27X10



Sutra cu, ako ne bude kise, izmeriti statiku, broj obrtaja i "osecaj" u vazduhu sa Bielom.

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: SU-26 mm H9
« Reply #26 on: April 02, 2012, 01:49:34 PM »
У ЈБГ, па ова кинеска изаџе најлакша бре  :sljus али кажеш дупло снаге са Mejzlik ?
Брате имаш 100кубика у модел намењен за 80. Било која елиса само иди лети  :big smile
 (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: SU-26 mm H9
« Reply #27 on: April 03, 2012, 08:48:11 AM »
Torima, jeste Kineska najlaksa, ali je ujedno i najmeksa, to jest javlja se torzija i povijanje kraka elise ka napred pri povecanju broja obrtaja.

Koliko se secam sa njom sam imao malo preko 7000 obrtaja (izmericu ponovo), ali ne mnogo potiska, dok je avion na punom gasu, za moj ukus, bio veoma spor.

U subotu sam cepao sa Mejzlikom, ali su mi zimus baterije iscurele iz obrtomera, tako da nemam rezultate.

Ali juce sa Bielom torima, 6500 rpm i skoro 26 kilograma potiska. :jaki:

Sto je najvaznije avion je sada brz kao metak (brzi je nego sa Mejzlikom) i vise ne letim precision kao pre sa punim gasom, nego je sada to negde izmedju 50%-75%.

Danas sljakam  :'(  tako da mislim da necu stici na aerodrom, ali sutra ce biti kidalica. :big smile

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!