Author Topic: KDS 450s 3d fly-mentor sistem RTF  (Read 3507 times)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
KDS 450s 3d fly-mentor sistem RTF
« on: March 21, 2011, 11:53:26 PM »
Danas sam imao priliku da se druzim sa ovim modelom.

Ustupljen je od strane uvoznika da se prekontrolise i ako je potrebno dotera utrimuje.
Nista od navedenog nije bilo potrebno.
U naslovu pise da je instaliran sistem FLY-mentor koji ima ulogu da pomogne da se ostvari sto preciznije lebdenje na visini  0.3m do 3m jednostavno mozete pustiti palicu on ce uz pomoc kamerice instalirane ispod helija odrzavati visinu i lebdeti u jednom mestu,ovaj sistem se moze ukljucivati i iskljucivati po zelji.

KDS 450S FLM je 4 helikopter size 450 koji sam imao priliku da letim (leteo sam 5-6 minuta) jednu bateriju i opsti utisak je odlican
Predvidjen je kao odlican pocetak i ulazak u RC hely svet a kasnije i za zahtevnije letenje u smislu uvezbavanja akro-letenja i pocetnika basic 3D letenja

Prvi let sam obavio bez sistema FLM i prvi utisak je da je heli stabilan ,nije preterano zivahan (tako je podesen na komandama)vrlo se lako kontrolise.
Pricali smo dosta o slicnim modelima Copter x i  HK450 vise tipova i neki zakljucak je bio da su oni odlicni za pocetak uz konstataciju da su ipak dosta zivahni i vrcavi.(pokretljivi)
KDS u RTF verziji dolazi sa slabijim motorom (3300kv)u odnosu na ugradjivane motore u gore navedene modele
              baterija je  3S 1800mA 15C
              ESC  30A
U prakticnom primeru je odlicna varijanta za ulazak u ovu pricu a kasnije se moze nadograditi sa jacim motorom boljom bat a mozda i ESC-om za agresivnije letenje.

U poredjenju sa E-Sky belt 3d RTF je ne uporediv prvo zbog elektronike koja se dobija KDS FLY mentor a i zbog karakteristika Glavnog rotora

E-sky max otkloni elisa su  -7 i +7     fabricki ima velike zazore na GL.rotoru (moguce da je model koji sam imao priliku da letim bio los da ne generalizujem)
KDS 450 s otkloni elisa su  -10 i +10       fabricki su zazori neprimetni

ziro je odlicno podesen i jako lepo drzi rep.
Toliko ukratko o njemu jer nisam imao prilike za vise napominjem da sam leteo oko 5min (kruzenje ,osmica i klackalica) koliko se iz toga moglo zakljuciti ja sam preneo za potencijalnuopciju za ulazak u ovu pricu.



I da se zahvalimo Zajku distributeru KDS za Srbiju na ustupljenom modelu za probnu voznju.
 
evo slika
 














« Last Edit: March 22, 2011, 12:09:13 AM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: KDS 450s 3d fly-mentor sistem RTF
« Reply #1 on: March 22, 2011, 12:24:48 AM »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: KDS 450s 3d fly-mentor sistem RTF
« Reply #2 on: July 07, 2011, 12:55:46 PM »
Uvek si bio spreman da nas lepo posavetujes !!!!
Hvl
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior