Author Topic: Quadrocopter pomoc  (Read 8556 times)

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #15 on: May 15, 2011, 09:13:40 PM »
Dali se akcelometri mogu dograditi na ovu moju elektroniku?

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #16 on: May 15, 2011, 09:46:46 PM »
Ne, ne mogu.

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #17 on: May 15, 2011, 10:59:02 PM »
Mihajlo, da li si vežbao letenje helija na simulatoru?

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #18 on: July 02, 2011, 12:44:23 AM »
Hvala jackrc .Moracu da rasklopim quad i da  mehanicke stvari dovedem u sto idealnije stanje.Mada mislim da nisam puno pogresio.Do sada sam uvideo neke moguce izmene  u vezi ovih stvaristo si naveo.

Mihajlo, jesi li nesto resio? Jel' ima poboljsanja?

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #19 on: July 02, 2011, 08:53:08 PM »
Pozdrav svima.Sledeci vase savete a i drugih otrkrio sam neke greske.Posto se bavim iz hobija (i para) poliester smolom (plasticni camci) resio sam da RAM  napravim od poliestera. Uradio sam ploce (1.5-2.0mm da bi bilo sto lakse) a drugar isekao na CNC masini.Al. cevi sam koristio 10x10x1mm.Motore sam montirao direktno na Al. cevi. I to su bas bili problemi.
1.Polister ploce su pre elasticne kada motori startuju Al. cevi se gibaju.Treba  da su deblje.
2.Montaza motora na ovako uskim cevima nemaju dobar oslonac i lako se krive potrebno je montirati motore na posebne nosace motora.
Ubacio sam Al cevi 18x12 kao nosace motora i pre svakog poletanja ( ili ako je bilo nekog nespretnog sletanja) proverim elise dali su jednake jedna prema drugoj.I evo poletio!

Letece jos bolje.Spremam novi R.A.M.Za sad jos uvek letim nisko i hoverujem jer mi se desavaju novi momenti. U letu iz cista mira jedan ili dva motora prestanu da rade ,quad se prevrce na glavacke i pada kao kamen.Negde sam citao da ESC registruje premali napon i tada bum :(E sad jos da skontam gde gubi napon.

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #20 on: July 02, 2011, 11:46:21 PM »
Pozdrav svima.Sledeci vase savete a i drugih otrkrio sam neke greske.Posto se bavim iz hobija (i para) poliester smolom (plasticni camci) resio sam da RAM  napravim od poliestera. Uradio sam ploce (1.5-2.0mm da bi bilo sto lakse) a drugar isekao na CNC masini.Al. cevi sam koristio 10x10x1mm.Motore sam montirao direktno na Al. cevi. I to su bas bili problemi.
1.Polister ploce su pre elasticne kada motori startuju Al. cevi se gibaju.Treba  da su deblje.
2.Montaza motora na ovako uskim cevima nemaju dobar oslonac i lako se krive potrebno je montirati motore na posebne nosace motora.
Ubacio sam Al cevi 18x12 kao nosace motora i pre svakog poletanja ( ili ako je bilo nekog nespretnog sletanja) proverim elise dali su jednake jedna prema drugoj.I evo poletio!

Letece jos bolje.Spremam novi R.A.M.Za sad jos uvek letim nisko i hoverujem jer mi se desavaju novi momenti. U letu iz cista mira jedan ili dva motora prestanu da rade ,quad se prevrce na glavacke i pada kao kamen.Negde sam citao da ESC registruje premali napon i tada bum :(E sad jos da skontam gde gubi napon.


Super da se napreduje.

Sto se tice ESC-ova oni moraju biti programirani sa sledecim parametrima (to da staje neki motor moze biti posledica):

- Brake OFF

- Battery type : NiMh (iako koristis LiPo, tako da je LiPo cuttoff onemogucen)

- Cut Off Type : soft cut

- Cut Off Voltage : Low

- Timing Mode : Middle

Ne znam da li si to uradio, ako jesi, onda mi neki drugi razlog ne pada na pamet.

Pozdrav

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #21 on: July 03, 2011, 09:45:27 AM »
Koristim mystery ESC
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9484
To sto se deseava ne desava se cesto.Desava se ne najavljeno.I mislim da se desi posle nezeljenog pada.

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #22 on: August 09, 2011, 09:58:46 PM »

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #23 on: August 11, 2011, 01:19:50 AM »
Ovo ti sada leti sasvim lepo i stabilno. A i pilotiranje je sasvim korektno.

Bravo, samo napred!

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #24 on: August 11, 2011, 01:22:33 AM »
Za FPV, sta ces koristiti kao monitor, naocare ili neki LCD? Pitam jer i ja uskoro ulazim u te vode i dvoumim se da uzmem one naocare iz HobbyKinga.

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #25 on: August 11, 2011, 01:46:54 PM »
Slucajno kroz razgovor kolega se pohvalio da ima AKAI tv 7"  pa sam odustao od naocara jer su mi skupe.A Turnigy nema na stanju u HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16072__Turnigy_BASIC_FPV_Goggles_428_x_240_Wide_Screen.html

Offline jackrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #26 on: August 11, 2011, 06:37:15 PM »
Slucajno kroz razgovor kolega se pohvalio da ima AKAI tv 7"  pa sam odustao od naocara jer su mi skupe.A Turnigy nema na stanju u HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16072__Turnigy_BASIC_FPV_Goggles_428_x_240_Wide_Screen.html


Jesi li probao te monitore na suncu, kako stoje sa kontrastom, hoces li praviti neki oklop kao stitnik od sunca?

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Quadrocopter pomoc
« Reply #27 on: August 11, 2011, 09:56:01 PM »
Nisam ih probao na suncu tamo gde cu leteti ima hladovine pa cu se nekako snaci.Monitor je samo privremeno resenje lao sto rekoh pozajmljujem od prijatelja.Nadam se kupovini naocara 8)