Author Topic: mala pomoc  (Read 17840 times)

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: mala pomoc
« Reply #45 on: June 12, 2011, 08:00:19 PM »
Gledaj da ti uspe, pa da onda radis seriju svima za dz. Evo ja cu da budem prvi!  :big smile

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: mala pomoc
« Reply #46 on: June 14, 2011, 06:01:15 PM »
Ok, svi se razumete u helikoptere, ima li neko ko bi meni objasnio kako da pravilno i uspesno natrimujem heli i kako da napravim prvi let, od skoro sam vlasnik hk 450 gt i osim dobre volje nemam nista. pozz

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: mala pomoc
« Reply #47 on: June 14, 2011, 07:00:33 PM »
Ja sam pratio uputstva ovog tipa, ispostavilo se da su ok.

setting and checking pitch part1 rcheli setup


setting and checking pitch part 2 rc heli set up


setting flybar paddles and blade tracking


Samo, kada budeš radio blade tracking nemoj nikako da radiš ovako kao on (lice u nivou elisa). Može da se desi da se otkači i da te udari tamo gde nikako ne bi smelo. I ja sam prvi put radio kao on, a onda se desilo nešto zbog čega to NIKADA više neću tako raditi, luda sreća da nije bilo nikakve povrede a ni štete na okolini.
« Last Edit: June 14, 2011, 07:04:14 PM by Gatti.Gatozza »

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: mala pomoc
« Reply #48 on: June 14, 2011, 08:11:44 PM »
Pregledao sam ja sve ove snimke, i iscitao dosta toga ali opet ne smem sam da ga poletim i ne zna jesam li dobro podeso sve, znam da me i najmanja greska moze kostati i jednostavno mi treba neko ko je sve to prosao. Pozdrav Ivan

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: mala pomoc
« Reply #49 on: June 14, 2011, 08:37:53 PM »
Nije helikopter problem, nego si ti sto razmisljas "sta ako?..." .
Prvo moras da se opustis, zatim da razmislis sta ti je cilj (hover ili samo da se podignes i spustis), pa ako se skockas u glavi ti probaj. Mali ciljevi su tajna uspeha.
ps: ima rezervih delova i sve se da namestiti.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: mala pomoc
« Reply #50 on: June 14, 2011, 09:25:09 PM »
Imaš training kit?  ja sam ga napravio od vrhova štapova za pecanje (40 dinara u formaxu). On bi trebao mnogo da ti pomogne oko oslobađanja za prvo poletanje jer dosta prašta greške.

http://www.google.com/search?tbm=isch&hl=en&source=hp&biw=1219&bih=890&q=heli+training+kit&gbv=2&oq=heli+training+kit&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1435l4426l0l17l15l0l1l0l0l233l2213l0.9.5

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: mala pomoc
« Reply #51 on: June 14, 2011, 09:42:46 PM »
Dobro je da si ovo pomenuo, jer ja sam napravio svoj za 280din, a pri tom me je bilo blam da kazem od cega:
Sastav je sledeci:
4 ping pong loptice
1 kineski zmaj (obratiti paznju koji ima karbonsku armaturu)
4 gumice za tegle

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: mala pomoc
« Reply #52 on: June 14, 2011, 09:57:44 PM »
Napravio sam training kit, imao sam sve kod kuce, preboleo sam ja te pocetnicke strahove kod ovog hobija, samo bi se nepotrebno izlagao trosku, treba mi neko ko bi pregledao kako sam ja natrimovao ovaj heli i da mi kaze jel tako dobro, rep mi se zanosi kad se heli odvoji od zemlje, treba mi neko da mi kaze jel ja moram konstantno da ga ispravljam ili je to posao ziroskopa ali se to dogadja jer nije lepo nastelovan... kad se model odvoji od zemlje odma pocinje da se naginje u desnu stranu dali da ga podesim mehanicki, sub trimom ili trimom za aileron, onda koliko je uopste moguce natrimovati heli da kad ga podignes on stoji mirno u hoveru ili ga stalno i u nekoj meri treba korigovati i tako gomiliu nekih pitanja, sva uputstva ili klipovi koje sam nasao na netu ne pricaju o ovakvim problemima, isto kao i simulator, govori ti gde treba da idu prsti a gde mozak dok upravljas, ali ti niko ne govori da to ustvari nema veze sa onim iskustvom kad poletis uzivo model, pa promenjivi vetar, pa blizina zbunja i drveca pa duboka trava i slicno.

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: mala pomoc
« Reply #53 on: June 14, 2011, 10:05:13 PM »
 Lik pomalo smara ali je lepo objasnio