Author Topic: Picco Z  (Read 14732 times)

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Picco Z
« on: September 06, 2008, 11:39:11 AM »
Ovaj,upravo navedeni model helica valjal za pocetnika koji nikad nije vozio helica. ???
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Picco Z
« Reply #1 on: September 06, 2008, 12:03:11 PM »
Ovaj,upravo navedeni model helica valjal za pocetnika koji nikad nije vozio helica. ???

Imao sam taj helikoptercic i neverovatan je i sto je naj lepse kada se podesi leti pa rastura, medjutim on ne moze biti neka uvertira u svet rc helikoptera jer vas ne moze pripremiti na ono sto vas ocekuje kod ozbiljijeg modela.
Najvise zato sto od komani poseduje samo gas (visinu) i rep i vrlo je jednostavan za upravljanje dok je full rc helikopter izuzetno "zeznut" za upravljanje i drasticno teze od rc aviona!
Ako zelite u svet rc helikoptera preporucujem sate pored kompjutera na simulatoru za pocetak da osetite koliki je to "problem" leteti pa tek onda na livadu a do tada picooz ce pruziti ekstra zabavu u kuci!

Pozdrav
Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Picco Z
« Reply #2 on: September 06, 2008, 12:11:05 PM »
eh kako ga podesit i dali se on moze kretati naprijed il samo gore dole,i neki kazu kad mu je full barerija da je malo teze za upravljanje.
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Picco Z
« Reply #3 on: September 06, 2008, 12:50:59 PM »
eh kako ga podesit i dali se on moze kretati naprijed il samo gore dole,i neki kazu kad mu je full barerija da je malo teze za upravljanje.


Moze se podesiti da leti napred jer u paketu se dobiju dva limcica sa samolepljivom trakom i onda se oni zalepe na nos helikoptera onako najbolje dole napred da ne remete izgled i onda se on zbog pomerenog tezista krece unapred i kada se podesi preko daljinskog da se ne vrti u mestu onda se mole leteti po sobi predivno!
Stavite oba limcica napred jer su tako rezultati bolji i naravno posto se krece u napred onda ga vozate po sobi repnim rotorom!
Mali je nevidjeno interesantan i prakticno neunistiv!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Picco Z
« Reply #4 on: September 06, 2008, 12:57:22 PM »
onda cu njega uzet i samo mi odgovori ono s full baterijom dali je malo teze upravljat skonto sam da ima funkciju na daljinskom da se nevrti u krug ispravi me ak grijesim i sorri ak gnjavim s pocetnickim
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Picco Z
« Reply #5 on: September 06, 2008, 01:47:15 PM »
onda cu njega uzet i samo mi odgovori ono s full baterijom dali je malo teze upravljat skonto sam da ima funkciju na daljinskom da se nevrti u krug ispravi me ak grijesim i sorri ak gnjavim s pocetnickim


Da to na daljinskom se nalazi ispod desne palice i sluzi da ako ti se model vrti u neku stranu sam od sebe onda ti tu tipkas na kontra strani dok se ne zaustavi i to se obicno radi jednom!
A sto se baterije tice stvar je logicno obrnuta sto su ti baterije praznije to je upravljivost losija stim da se to ispoljava pred sam kraj leta!
VAZNO je da ga kada ga kupis prvo napunis bateriju u modelu jedno pola sata (bez obzira sto daljinski kaze da je model pun ti sacekaj) i ne pali ga pre toga jer ce baterija u protivnom imati drasticno manji kapacitet!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Picco Z
« Reply #6 on: September 06, 2008, 06:23:37 PM »
hvala na savjetima puno su mi pomogli i jedno malo gljuplje pitanje da li stanica od tog modela ima rupicu za usb prikljucak za simulator s obzirom na cijenu.
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Picco Z
« Reply #7 on: September 06, 2008, 06:37:09 PM »
ne, nema ;)
ja ti savetujem da (ako vec nisi kupio pico z) ne bacas pare jer taj model nema nikakve veze sa pravim rc masinama.
nisam bas neko ko ima iskustva ali video sam pico z, i dosta letim u simulatoru posto sam pocetnik..
Mozda je najbolji pocetnicki model e-sky honey bee king 2, s obzirom da uz njega ide i stanica koja moze da se prikljuci na pc. Helikopter je odlican a cena je smesnih 115$-130$

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Picco Z
« Reply #8 on: September 06, 2008, 09:16:33 PM »
ma nebi ja se tim ono bavio nego nako za zafrkancijuu a i nedaju mi se bas tolke pare na "masinu" jer to je ipak igracka.
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."