Author Topic: Pocetnik  (Read 21728 times)

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Pocetnik
« Reply #30 on: September 08, 2008, 03:38:32 PM »
n3mke jesi vidio link sto sam napiso,,ak jesi reci svoje misljenje o helicu i komplet paketu posto dodje simulator,,ja mislim da je dobar al vi ste profesionalci
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Pocetnik
« Reply #31 on: September 08, 2008, 04:14:32 PM »
e mephisto mozes li mi reci koja su osnovne spec ovog tvog velicina,duzina rotora,jacinu,bat i staniica dali se ,oze na usb pa za simulacije

Znam da ovo nece biti popularno kod nekih, ali ovaj nije ni na listi helikotpera koje sam opisao. To je, na zalost, igracka is pada u kategoriju 0:

0. Igracke - PiccoZ, BladeRunner (II), i slicni: uglavno imaju samo 2 ili 3 kanala i cela stabilizacija se radi po inerciji i voziti ih je kao voziti bicikli sa 4 tocka (u odnosu na koaksijalne bicikli sa pomocnim tockovima koji su malo razmaknuti ili FP - 2 tocka ili sve ostale - monocikli, 3D - monicikli + zongliranje ;), ono sto rade na takmicenjima - najbolji piloti: monocikli + zongliranje na gimnasticarskoj gredi sa povezom na ocima)

Uglavno su bacanje para po mom misljenju. Ako je jeftino (PiccoZ na primer) - jos nekako kao igracka za klince, ali za sve ostale u principu 'traju' oko nedelju ili dve dana. Da bi se naucili leteti potrebno je 10 minuta, a da bi se letelo 'precizno i najbolje moguce' oko 20 ukupno!


Kategorizacija je naravno, vrlo subjektivna. Moja subjektivnost bi se mogla izraziti i konstatacijom da su sve 4 Clickove kategorije-igracke. S druge strane, u "Click  kategoriju 0" ja bih stavio helikopter na navijanje sa metalnom oprugom koji, naravno ne moze ni da leti. I gde sad tu povuci granicu?

Coveku treba dati informaciju pa neka trazi sebe jer mu mi u tom procesu trazenja sebe ne mozemo pomoci. Ako prilikom davanja informacija koristimo izraze koji arbitrazno imaju pozitivnu ili negativnu konotaciju (npr "igracka") onda nepotrebno otezavamo coveku da se odluci za ono sto ce mu najvise odgovarati u datom trenutku.

Inace cestitam Clicku na iznosenju informacija koje su i meni bile zanimljive i korisne.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pocetnik
« Reply #32 on: September 08, 2008, 04:27:32 PM »
ja rekoh pocetnik sam kao i ti predatore, i raspitivao sam se dosta pa ti zato i mogu reci sta je ok, i to je definitivno honey bee king 2, za ono sto tebi treba. Kasnije ako se odlucis za neki jaci heli, nema problema jer kada usavrsis letenje na honey bee-u brzo ces savladati i mnogo bolje helikoptere.

p.s. mislim da ova rasprava ide u nedogled

click

  • Guest
Re: Pocetnik
« Reply #33 on: September 08, 2008, 05:02:14 PM »
@MEPHISTO: potpuno se slazem - skroz je subjektivna podela. Koliko sam blizu neke sredine to svako mora sam za sebe da odluci.

Sto se tice 'igracke' ili ne moja jedna odbrana je da na malo 'ozbiljnijim' helikopterima pise 'ovo nije igracka' - pa sve pre toga moze da se podvede pod 'ovo je igracka' kategoriju. Mada - ovaj izjava se ne moze bas najbolje braniti: malo ozbiljniji od malo ozbiljnijih helikoptera imaju uputstva na kojima ne pise 'ovo nije igracka', a opet po zdravom razumu nikako se ne mogu svrstati pod 'ovo je igracka' kategoriju. LOL - ovo je tek da zbunim sve pa i samog sebe! O: )

No - salu na stranu: jedina prava podela (po meni, subjektivno - opet!) na igracke ili ne je da li postoji cyclic kontrola ili ne (da li se kontrolise swash plate, tj. da li helikopter moze da se nagne na stranu ili napred/nazad ili ne). Svi heli posle kategorije 0. mogu (ili po meni moraju da mogu ;) ).

@n3mke: Bez obzira sto se razvlaci - jos uvek se dodaju korisne stvari. Ako ne za predator-a, a onda za sve ostale koji nabasaju na ovaj thread.

- - -

Inace - potpuno sam otvoren za sve kritike oko mog klasifikovanja. Dajte svoja objasnjenja ili ispravke mog... :)

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Pocetnik
« Reply #34 on: September 08, 2008, 06:01:37 PM »
honey bee king 2 je za mene potpunog pocetnika prevelka 600 mm rotor,i ima 6 ch sto je takodjer previse
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pocetnik
« Reply #35 on: September 08, 2008, 06:40:40 PM »
Aman... Rekao sam ti 2 puta. Sto je veci heli to je stabilniji i laksi za upravljanje. A helikopter nema 6 kanala nego 4. STANICA ima 6 kanala, pa se moze koristiti i za avione uz dodatak flapsova/retrakata.

click

  • Guest
Re: Pocetnik
« Reply #36 on: September 08, 2008, 07:26:27 PM »
honey bee king 2 je za mene potpunog pocetnika prevelka 600 mm rotor,i ima 6 ch sto je takodjer previse


Nisi izgleda procitao sto su ljudi pisali: Sto je veci rotor - to je helikopter stabilniji. Za pocetnika bi najbolji bio onaj za rotorima od 710mm (znaci precnik od oko 1.5m) - jedino sto je on mnogo skuplji od onih sa manjim rotorima ;). Ako bi njega probao da podignes - postoji sansa da bi iz prve mogao da blago hoverujes na 40-tak cm od zemlje. (doduse mala sansa bez prethodnog treninga na simulatoru)

Sa druge strane, kao pocetnik ne bi mogao nista da uradis sa, recimo Gaui-jem klase 200 ;) - bio bi pretezak za tebe da naucis da letis. Ah, slicno je i sa Walkera 52 koji je jos manji precnik: 340mm. Takve helikoptere bi slomio cak i posle 20-tak sati na simulatoru.


Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Pocetnik
« Reply #37 on: September 08, 2008, 08:20:50 PM »
ev kakcu prvo cu uzet simulator kad isprobam budel mi se nastavio svidjat ovaj sport uzecu pravi helic
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pocetnik
« Reply #38 on: September 08, 2008, 08:24:40 PM »
Da ti odam tajnu, ne moras da kupujes simulator posto ima na netu... :P
ali u svakom slucaju treba ti stanica koju ces prikljuciti na pc tako da....
« Last Edit: September 09, 2008, 01:32:06 AM by SABURO »

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Pocetnik
« Reply #39 on: September 08, 2008, 08:27:16 PM »
ev kakcu prvo cu uzet simulator kad isprobam budel mi se nastavio svidjat ovaj sport uzecu pravi helic

Tako je, samo oprezno.

Nego sad treba izabrati simulator...

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Pocetnik
« Reply #40 on: September 08, 2008, 08:33:27 PM »
eh de mi preporucite koji dobar heli simulator
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pocetnik
« Reply #41 on: September 08, 2008, 08:34:31 PM »
Ako kupujes simulator definitivno phoenix, ako hoces drugu verziju nadji aerofly pro deluxe ili realflight g4, oba su ok mada je realflight za nijansu bolji sto se tice helisa, za avione je obrnuto :)
« Last Edit: September 09, 2008, 01:32:53 AM by SABURO »

Offline predator

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
Re: Pocetnik
« Reply #42 on: September 08, 2008, 08:40:58 PM »
koja je priblizna cijena tog simulatora meni naravno samo treba cd,a ti u drugoj verziji jesul ti oni za downloud prek neta ak jesu kolku zauzimaju,otprilike.
« Last Edit: September 09, 2008, 01:33:26 AM by SABURO »
"To fly, fight and win ... in air, space and cyberspace."

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pocetnik
« Reply #43 on: September 08, 2008, 08:50:20 PM »
Kako ti treba samo cd? imas stanicu?? Pazi vecina simulatora ide u kompletu sa dzojstikom koji e kaci na komp, isti kao stanica, ali se naravno samo za pc :)
Inace cena je preko 100$. Realflight g4 zauzima oko  3gb a aerofly ro deluxe oko 1gb i postoji tabletica za oba
« Last Edit: September 09, 2008, 01:31:21 AM by SABURO »

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: Pocetnik
« Reply #44 on: September 08, 2008, 08:58:42 PM »
Procitao sam pazljivo ceo topic "Pocetnik" i to dva puta.
Siguran sam da "predator" ima previse vremena i da se veoma zabavlja postavljanjem pitanja.
Ne znam zasto, ali mislim da ga odgovori uopste ne interesuju.
Ako gresim, izvinjavam se.
Pozz