Author Topic: Buduci Rc pilot iz Ečke  (Read 8864 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Buduci Rc pilot iz Ečke
« on: June 02, 2011, 01:15:48 AM »
Podrav,

 Ja sam Bojan iz Ečke kod Zrenjanina, kao klinac sam zeleo da pocnem da se bavim Rc modelarstvom i letenjem ali je to bilo skoro nemoguce pre desetak godina, niti sam imao sa kim niti je bilo novca za takve igracke koje su danas mnogo prihvatljivijih cena.

  Pazario sam nekoliko modela pa se polako spremam za letenje, ali od posla ne stizem bas mnogo, evo nekoliko slicica mada nisam sve ni slikao jer sam imao i jedan crash zbog neiskustva koliko je vetar uticajan.



Trex 450 - neka kopija sa kojom sam imao muke jer mi je izgoreo motor a nije ni poleteo, pa sam morao da se dam u viklovanje i sad moze da sve izgori ali motor je bruka dobar.







Graupner Sky Hero II  na kom je O.S. max 46 Fxi - koji me odusevio snagom i radom,  a planiram ga koristiti uz SkyFly 9 kanalnu stanicu (stigla bas dzabe, naravno ne kod nas)



imam jos jedan model koji cu slikati ovih dana, on je imao omanji udes
« Last Edit: June 02, 2011, 01:36:30 AM by djbojan »

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #1 on: June 02, 2011, 10:00:03 AM »
Imas odlicam model za pocetnika,samo napred i uzivaj...Pozzzzz



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #2 on: June 02, 2011, 10:16:16 AM »
 
      Dobro dosao Bojane,perfektan ti je izbor  modela aviona za ulazak u svet RC piloto.
   Zelim ti puno uspeha :).
   Pozdrav od Radovana

Offline guga

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 106
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #3 on: June 02, 2011, 11:18:32 PM »
Dobro dosao Bojane i zelim ti puno uzivanja u hobiju.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #4 on: June 03, 2011, 01:19:39 AM »
Jedan snimak kad sam razradjivao motor, nekako mi bas drago da sam naleteo da kupim nov model i nov motor, pa onda polako razrada i sklapanje.

Na modelu i motoru se zahvaljujem nasem kolegi Kremic Dejanu, bas sam naleteo na lepu stvar.





Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #5 on: June 03, 2011, 08:17:07 AM »
 (thumb)

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #6 on: June 03, 2011, 02:13:29 PM »
Jedan snimak kad sam razradjivao motor, nekako mi bas drago da sam naleteo da kupim nov model i nov motor, pa onda polako razrada i sklapanje.

Na modelu i motoru se zahvaljujem nasem kolegi Kremic Dejanu, bas sam naleteo na lepu stvar.






Zdravo Bojane,

Drago mi je da je sve ok. Nego, kada ovako razradjujes motor, radi to sa montiranim krilom na modelu. :)

Poz.
Krema

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #7 on: June 08, 2011, 06:27:54 PM »
Evo i jedne ranjene ptice, ali solidno se oporavila, bez nekih vecih tragova.






A evo jednog projekta koji je zapocet na osnovu uspesnog rada kolege sa foruma Gabora Lastovića, strasno mi se svidelo kako odel leti a tako proste izrade.




Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #8 on: June 09, 2011, 02:32:14 PM »
Znači još malo pa će model da poleti. Drago mi je da si i ti odradio ovaj model. Kako sam već pisao, nije ništa strašno. Jedino, ako smem jednu primedbu, malo si možda prelio sastave sa lepkom, ali i kod mene je tako bilo kod prvog modela. Znači ugradi elektroniku i videćeš, ima da ti pruža dosta uživancije prilikom leta... (<--)

Vidim imaš i Sky Hero-a, pa jednom bi mogao da svratiš do nas, na jedno zajedničko letenje, druženje, nismo mi toliko daleko...

Pozdrav, Gabor
« Last Edit: June 09, 2011, 02:36:54 PM by Gabor »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #9 on: June 09, 2011, 02:36:23 PM »
Hvala na savetu, to sam znao odmah, jos dok sam lepio, ja vise volim da ima cvrstinu, pa makar i malo sporije leteo, a i prvi je model, sad znam gde su mi greske pri izradi,

   a i kupio sam pakovanje tog IZO-FLOOR-a , oko 6 kvadrata je u pakovanju i kosta 1320 din,   tako da imam da vezbam,

   hteo sam da odradim neki speed boat sa izoflorom ali moram prvo naci vodootporan lepak.

  A i reci mi gde si kupio motor za ovaj model ? i koliko je tezak

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #10 on: June 09, 2011, 02:39:16 PM »
Na ovom linku imaš dosta informacija vezano za model MiG-29 : http://rcfly4um.org/index.php?topic=2687.0

Ako nešto ne nađeš, javi se, pitaj slobodno...

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #11 on: September 17, 2011, 01:40:27 AM »
Danas sam se naleteo kao nikad, doduse ovaj PinkStick me nervira jer baterija traje samo 7-8 minuta, zato Easystar je na nebu oko sat vremena, a Cesna je oko 20 minuta, mada za svoju velicinu sjajno leti i sa 70% gasa.

To sam oko 13h bio na letenju, a kasnije oko 19h opet napunio baterije i sa cesnom u nebo  (<--)




     :)aplauz
« Last Edit: September 17, 2011, 01:42:54 AM by djbojan »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Buduci Rc pilot iz Ečke
« Reply #12 on: September 17, 2011, 09:27:15 AM »
Vidim da je Spree još uvek prizemljen. Neka, neka, leti još malo Cessnu, ali ne verujem da je Spree-ja teže leteti nego Cessnu. Ali dok nisi 100% siguran u sebe, nemoj da ga poletiš... Kako vidim, i teren bi mu odgovaralo, čim odgovara i Cessni.

 (<--)