Author Topic: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.  (Read 5406 times)

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« on: June 20, 2011, 10:37:05 PM »
Dobro vece.Novi sam clan od skoro i poceo sam da se interesujem za helikoptere.Skoro sam kupio jedan r c helikopter ali nemam mnogo iskustva
u voznji,citao sam ostale blogove oko stelovanja ali nisam bas sve razumeo pa bih zamolio da mi neko malo bolje objasni.Kada podignem helikopter
uvek vuce u neku stranu nebitni levo-desno ili napred nazad,do pre se vrteo u osi ali to sa uspeo da nastelujem preko onih dugmica,sada molim
za pomoc ako neko moze da mi objasni kako da ovo nastelujem posto mi stalno helikopter bezi uopste ne mogu da ga smirim da stoji u mestu,samo
da ga podignem i spustim da mi ne bezi a posle cu da vezbam upravljanje po sobi.D a ne zaboravim da je helikopter trokanalni.Unapred hvala.
« Last Edit: June 20, 2011, 10:39:02 PM by milomirts »
mess with the best,die like a rest

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #1 on: June 24, 2011, 06:35:09 PM »
Niko ti ovde nista nece reci o 3- channel helishu.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #2 on: June 24, 2011, 07:27:19 PM »
                   Evo jednog koji bi da pomogne. Nisi napisao da li je helikopter koaksijalni (sa dva rotora koji se okrecu u suprotnim smerovima) ili je sa jednim rotorom. Ako je ovo prvo stvar je nesto jednostavnija. Lakse se preko jednog dugmeta (potenciometra) namesti da se ne vrti oko vertikalne ose. To si vidim uradio. Ako helikopter stalno klizi u na pr. levu stranu, onaj mali klizac ispod desne palice koji inace zovemo trimer pomeris u desnu stranu i probas. Suprotno ako model klizi u desnu stranu. Ako model stalno krece unazad, trimer sa leve starne desne palice malo pomeri prema napred i naravno ako uvek po poletanju krece napred taj trimer pomeri malo unazad. Pre svih ovih proba pogledaj da li je model uravnotezen. Podigni ga sa stola drzeci sam vrh osovine rotora i lagano spusti. Gledaj da li obe skije jednako celom svojom duzinom dodiruju sto. Ako neki deo skija prvo dodirne sto na suprotnoj strani modela trebas dodati malo olova.
                  Medjutim, kako ti ovde kazes da model stalno klizi i to uvek na drugu stranu, nema pravila, to govori da ti je helikopter dobro podesen i uravnotezen jedino je problem u tvojim prstima i refleksu. Svaki, i najmanji pokret helikoptera moras korigovati desnom palicom u suprotnom smeru od pomaka koji ne zelis. U osnovi, kod letenja helikoptera desna palica nikada nije potpuno mirna. Njom se stalno vrse korekcije polozaja kod lebdenja sto bi ti bila i prva vezba.
                  Zakljucak. Moras mnogo da vezbas a kako vreme i vezbanje odmice mnoge stvari ce ti se same reci.

                                                                                               

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #3 on: June 25, 2011, 11:53:00 AM »
helikopter nikada nemoj polako da podizes od zemlje jer ga remeti struja koja se odbija od zemlju , podigni ga naglo na metar od zemlje i onda natrimuj kako treba....

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #4 on: July 05, 2011, 05:42:32 PM »
Daj neku sliku helikoptera ili model ?
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #5 on: July 05, 2011, 08:52:28 PM »
Javlja mi se da on ima K LONG igracku helikopter koji kosta izmedju 2500 i 3000 din. i u tom slucaju ono sto opisuje je i za ocekivati, i ne moze se korigovati / utrimovati. Resenje je kupovina helikoptera (igracke ili modela, zavisno od budzeta i afiniteta / ambicije) sa ziroskopom, sto ovaj model nema.
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #6 on: July 05, 2011, 10:10:25 PM »
bas kako sloba kaze naglo ga podigni i nasteluj imam i ja jedan trokanalni istu muku sam imao, nece da zaradis za elise samo cim dune vetar ode on u jarugu

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #7 on: July 06, 2011, 12:16:43 AM »
bas kako sloba kaze naglo ga podigni i nasteluj imam i ja jedan trokanalni istu muku sam imao, nece da zaradis za elise samo cim dune vetar ode on u jarugu
     :_D

Ako nema giro , dzabe muka oko njega ;)
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: pomoc oko stelovanja r c helikoptera.
« Reply #8 on: July 06, 2011, 10:47:35 PM »
da znas da je tako