Author Topic: Koja knjiga za pocetak  (Read 8061 times)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Koja knjiga za pocetak
« on: June 26, 2011, 10:01:51 PM »
Braco.
Koju bi ste mi knjigu oko RC helikoptera preporucili.
Milsim da ima dosta toga, od teorije do prakticnog podesavanja.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #1 on: June 26, 2011, 11:50:25 PM »
Kupis helikopter pa dobijes knjigu. :radioaktivno

Offline ratep

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #2 on: June 27, 2011, 08:36:06 PM »
Kupis helikopter pa dobijes uputstvo za sklapanje, koje je namenjeno mladjoj povrsnoj generaciji, koju mrzi da procitaju bilo sta, pa su sve dali u slikama tipa 1-2-3.
Malo stariji ljudi su naucili da se to tako ne radi. Njima nije dovoljno samo da pogledaju slike za dummies, kako nesto sklopiti i zasrafiti, nego i nauciti zasto je to tako, tj. nauciti sustinu materije.
Na zalost kod nas nisam video neku korisnu literaturu vezanu za tu materiju, ali ima ljudi od kojih se moze dosta toga nauciti...

« Last Edit: June 27, 2011, 10:47:57 PM by ratep »

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #3 on: June 28, 2011, 09:59:22 AM »
Kupis helikopter pa dobijes uputstvo za sklapanje, koje je namenjeno mladjoj povrsnoj generaciji, koju mrzi da procitaju bilo sta, pa su sve dali u slikama tipa 1-2-3.
Malo stariji ljudi su naucili da se to tako ne radi. Njima nije dovoljno samo da pogledaju slike za dummies, kako nesto sklopiti i zasrafiti, nego i nauciti zasto je to tako, tj. nauciti sustinu materije.
Na zalost kod nas nisam video neku korisnu literaturu vezanu za tu materiju, ali ima ljudi od kojih se moze dosta toga nauciti...



hvala.
kako stici do tih ljudi u Beogradu ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #4 on: June 28, 2011, 12:32:24 PM »
Sta ce vama ljudi i znanje kada nemate para za helikopter.
Valjda se prvo kupi helikopter pa se procita uputstvo pa se onda traze dodatne nejasnoce ukoliko vam nesto nije jasno

Kod helikoptera to ide sporo i po redosledu
Kupis helikopter pa znanje dolazi samo vremenom ukoliko ga razbijes jos jedno novo iskustvo na koje moras da budes spreman i
sto vise vozis i razbijas sve vise znas
A sad da ti neko prica bajke kako se to podesava a ti nemas pojma o cemu ti prica ......  (nene) (nene)

Offline ratep

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #5 on: June 28, 2011, 01:45:17 PM »
Vidis, mnogo si mi pojasnio, nisam imao pojma u koju kategoriju da svrstam one kretenske (kod nasih maldih izuzetno popularne) TV emisije, gde je glavni cilj razbiti nesto ili ga eksplozivom razneti u paramparcad. Sad sam tek shvatio da su to emisije edukativnog karaktera - sto vise razbijes i unistis stvari to si pametniji. Verovatno postoji i neka kategorizacija tipa, sto je ta stvar skupocenija i sto je efikasnije unistis IQ i znanje ti poraste za odredjeni stepen.

"]Kod helikoptera to ide sporo i po redosledu"
Potpuno se slazem sa tom konstatacijom, ne moze neko za par meseci bavljenja RC helikopterima, (onim malo ozbiljnijim, igracke se ne racunaju), da misli da zna sve, deli pogresne savete po forumima i raspravlja se sa ljudima koji imaju bar 50 puta vise iskustva.
 
A sto se tice para, otkud ti znas ko koliko para ima? Nemas pojma sa kime se dopisujes, a konstatujes da nemamo para za helikopter. Otkud znas da ja nemam flotu helikoptera o kojoj ti mozes samo da sanjas, i jos pride opremu za njih za koju sam siguran da nisi ni cuo. Tako da te molim da  vise ne prozivas nikoga i ne ocenjujes nikoga ako ne znas sa kime imas posla.
Ako je za tebe necije detaljno objasnjenje bajka i nemas pojma o cemu on prica, prvo se upitaj da li ti slucajno jako malo znas, pa ti to samo izgleda kao bajka ili spansko selo.

"kako stici do tih ljudi u Beogradu ?"
Najbolje je malo pratiti na forumu da li ima neke najave helikopterskog druzenja, otici tamo i upoznati ljude.
 
« Last Edit: June 28, 2011, 02:17:31 PM by ratep »

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #6 on: June 28, 2011, 02:24:47 PM »
Retap nisam se obratio vama vec ovom coveku
znam da nema jer je hteo da kupi helikopter pa me kontaktirao na mail i ja mu odnesem neki helikopter i on kaze da je to ozbiljan helikopter za njega i da nema para ( kaze sta ce da radi kada razbije) posto sam upoznao coveka pre 3 dana ovo sam napisao a nisam se tebi obratio niti znam ko si ti i ne interesuje me koliko imas helikoptera, ti smatraj sta god hoces ali meni se vise ne obracaj i ne pametuj na moje odgovore kada nemas pojma o cemu se radi.

ozbiljan helikopter znaci E-sky Belt
« Last Edit: June 28, 2011, 02:41:13 PM by Danijel »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #7 on: June 28, 2011, 11:36:56 PM »
maly be pa zakiva ,svaka mu ko u Njegosa,
Zubo sta ucini.
Oprosti mu Boze.
« Last Edit: June 28, 2011, 11:38:56 PM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #8 on: June 29, 2011, 12:08:01 AM »
Sta ce vama ljudi i znanje kada nemate para za helikopter.


potpuno te podrzavam

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #9 on: June 29, 2011, 12:44:18 AM »
Jos jedno pojasnjenje kome nije jasno :
coveku sam odneo od drugara helikopter koji je prethodno dogovorio da kupi i covek je jednostavno gledao helikopter pola sata i rekao da to nije za njega to je ozbiljna sprava i da on nece imati para da sastavlja ukoliko mu to padne, cak se i izvinuo sto sam mu donosio to i ponudio da plati taj moj dolazak.
Ja mu nisam zamerio nista jer helikoppter nije moj i ja sam bio u prolazu.
Inace cena helikoptera je bila 170 eur a u radnji je 270

Posle 3 dana trazi neku knjigu za helikoptere na forumu

Pa sam mu odgovorio ali nista licno vec sam napisao da kupi helikopter i dobice knjigu, jer knjiga o helikopterima je sirok pojam.

Ukoliko neko zna ili je neko napisao neku knjigu o helikopterima neka to i objavi da covek vidi.
« Last Edit: June 29, 2011, 01:27:50 AM by Danijel »

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #10 on: June 29, 2011, 09:53:18 AM »
Jos jedno pojasnjenje kome nije jasno :
coveku sam odneo od drugara helikopter koji je prethodno dogovorio da kupi i covek je jednostavno gledao helikopter pola sata i rekao da to nije za njega to je ozbiljna sprava i da on nece imati para da sastavlja ukoliko mu to padne, cak se i izvinuo sto sam mu donosio to i ponudio da plati taj moj dolazak.
Ja mu nisam zamerio nista jer helikoppter nije moj i ja sam bio u prolazu.
Inace cena helikoptera je bila 170 eur a u radnji je 270

Posle 3 dana trazi neku knjigu za helikoptere na forumu

Pa sam mu odgovorio ali nista licno vec sam napisao da kupi helikopter i dobice knjigu, jer knjiga o helikopterima je sirok pojam.

Ukoliko neko zna ili je neko napisao neku knjigu o helikopterima neka to i objavi da covek vidi.


Aj da se javim, obzirom da sam prozvan.

Sve sto si napisao je 100% istina.
Tacno je da si mi doneo helikopter po toj ceni sa gomilom novih delova, sa training kitom, da si bio vrlo ljubazan i predusretljiv, cime si me prijatno iznenadio.
Ono sto nisi napisao je sledece, a unapred ti se izvinjavam ako sam nesto pogresno protumacio:
- nisi mi doneo ispravljac, punjac, balanser , a kablovi od baterije su seceni i nastavljani ?
- jedna strana flybara je malo iskrivljena ?

Zakljucujem da je helikopter poprilicno radio. Dzabe meni sto ga tvoj prijatelj prodaje za 170€, kada ja nemam pojma gde i koliko kosta ono sto mi nedostaje. One koje
sam zvao su mi rekli da nemaju to sto mi treba.

Kada dajem novac, zelim tacno da znam sta kupujem, jer sam ga krvavo zaradio. Pa pobogu , taj helikopter kosta kao bolja video karta. A smatram da su cene
u nasom `prodavnicama` toliko naduvane, da nije normalno.

Ako Bog da , svraticu do Soluna i pazariti tamo jedan, jer ga zelim. Za carinu cu se snaci.

Pogresio sam sto sam se zeznuo u koracima. Prvo teorija, a zatim praksa.

I nemojte, nas pocetnike, odmah na zid srama, jer svi ste Vi bili nekada kao mi.
Ili gresim.

 
 
« Last Edit: June 29, 2011, 09:55:34 AM by bora61 »
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #11 on: June 29, 2011, 05:55:25 PM »
Zdravo svima,

Ovako knjiga za rc helikoptere ne postoji (po mom znanju) ali zato ima ljudi koji imaju dosta iskustva i koji zele da podele sa drugim svoje znanje.
Sto se mene tice ja nebih tvrdio da imam to znanje ali nalazim se na takvom mestu gde takvih ljudi ima i koji su mi pomogli pa evo i ja malo da pomognem.
Imam nesto ali nazalost to je na francuskom jeziku format PDF neznam kako bi mogao to da stavim ovde da svi mogu da profitiraju ali ako nekog interesuje mogu polati na MP.
Sto se tice prevoda GOOGLE ce vam biti dobar prijatelj probao sam da prevedem jedan deo na srpskom jeziku i mogu da kazem da prevod nije los (cak i naucicu malo srpski).
Inace tu se tretiraju rc helikopteri kako fonkcionisu svaki deo glavnog rotora je objasnjen i sve ostalo sto moze da interesuje jednog pocetnika u ovoj disciplini.
Zainteresovane neka pozure jer 1 Jula odlazim na godisnji.
nenad.mitrovic@orange.fr
Cao Nenad.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #12 on: June 29, 2011, 09:32:07 PM »
Zdravo svima,

Ovako knjiga za rc helikoptere ne postoji (po mom znanju) ali zato ima ljudi koji imaju dosta iskustva i koji zele da podele sa drugim svoje znanje.
Sto se mene tice ja nebih tvrdio da imam to znanje ali nalazim se na takvom mestu gde takvih ljudi ima i koji su mi pomogli pa evo i ja malo da pomognem.
Imam nesto ali nazalost to je na francuskom jeziku format PDF neznam kako bi mogao to da stavim ovde da svi mogu da profitiraju ali ako nekog interesuje mogu polati na MP.
Sto se tice prevoda GOOGLE ce vam biti dobar prijatelj probao sam da prevedem jedan deo na srpskom jeziku i mogu da kazem da prevod nije los (cak i naucicu malo srpski).
Inace tu se tretiraju rc helikopteri kako fonkcionisu svaki deo glavnog rotora je objasnjen i sve ostalo sto moze da interesuje jednog pocetnika u ovoj disciplini.
Zainteresovane neka pozure jer 1 Jula odlazim na godisnji.
nenad.mitrovic@orange.fr
Cao Nenad.

Upload-uj na rapid i postavi link.

Nasao sam knjige koje me interesuju, ali neznam kako da platim?
Paypal ne funkcionise u Srbiji ili da se prijavim kao Slovenija?

http://www.rchelicopterfun.com/beginners-guide-to-flying-rc-helicopters.html

« Last Edit: June 29, 2011, 09:34:23 PM by bora61 »
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline nenad

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #13 on: June 29, 2011, 09:42:16 PM »
To je lepa ideja ali ja pojma nemam sta je to rapid.
Ako ti nije tesko da ti posaljem pa ti ucini to sto znas i tako svi napredujemo.
Cao Nenad

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Koja knjiga za pocetak
« Reply #14 on: June 29, 2011, 11:12:40 PM »
Ovde imas link za besplatno citanje na web-u ili skidanje pdf-a knjige koja opisuje elektricne helikoptere.

http://www.swashplate.co.uk/html/ehbg.html