Author Topic: Ansmann-HPI  (Read 2810 times)

Offline Sleser

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
Ansmann-HPI
« on: July 01, 2011, 06:40:20 PM »
Pitam! Imam Ansmann vapor brashless,pa me zamina dali bi mogao staviti umesto njegovog motora od 3065kv staviti motor i esc od HPI Vorze(motor Tork 2200kv i ESC Blur)? Dali bi morao onda menjati i zupcanike i stanicu,dali bi morala isto i stanica da se kupuje od Vorze(ili bi mogla da ostane njegova). Ako bi neko mogao da mi kaze..ko zna?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Ansmann-HPI
« Reply #1 on: July 01, 2011, 07:00:14 PM »
Mozes da menjas ali to su 2 vrlo razlicita motora! Motor sa Vorze ja za 4S i moras prenosni odnos da prilagodis prenosnom odnosu sa Ansmana kao bi dobio odgovarajucu ukupnu redukciju. No, ja ti ne bih savetovao da menjas motor jee se Ansman pokazao dosta slab i mislim da ce ga motor sa Vorze na 4S vrlo brzo "pojesti".

Stanicu mozes da koristis istu, samo treba da proveris programiranje kontrolera da li trazi novo programiranje end pointa.

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Ansmann-HPI
« Reply #2 on: July 02, 2011, 01:20:24 PM »
Kao sto magic kaze, suvise je to jak motor za vapor-a... mada mozes probati, tako se uci :)))

Evo na ovom snimku lik je stavio 2000kv motor i 5S bateriju samo pitanje je koliko ce mu trajati

Na ovom linku imas dobrih saveta oko odabira motor-a i prenosa: http://gcmachine.ca/index.php/rcstuff/tech