Author Topic: Esky Lama V3 pitanje  (Read 3586 times)

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Esky Lama V3 pitanje
« on: July 05, 2011, 03:33:30 PM »
Do sada sam imao samo iskustva sa helikopterima igrackama. Sada hocu da preko oglasa kupim Esky Lama V3 (72 MHz), ali kada sam otisao kod prodavca zeleni LED na 4 in1 unitu nikako da se upali (gori crveno), mada heli izgleda nov nekoriscen u originalnom pakovanju. Da li mozda baterija nije puna, ili je nesto drugo u pitanju? Naravno, prvo smo ukljucili predajnik, a onda napajanje na heliju. Cuje se da on nesto radi, zuji, pri trimovanju pomera servoe, cak smo uspeli i glavne rotore da pokrenemo, ali se pritom flybar zakacio i otkacio (da li treba prvo stegnuti elise?). Svaka pomoc je dobrodosla, a ako neko zeli da samnom ode na vrh Ustanicke ulice u Beogradu i pogleda na licu mesta, to bi bilo jos bolje.

Mihailo, 064/2291911
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Esky Lama V3 pitanje
« Reply #1 on: July 05, 2011, 11:15:16 PM »
Ja imam Lama V4, ali mislim da je to isto.
Dakle, kada se baterija isprazni lampica trepce crvenom bojom.
Kada je sve OK, lampica je zelena.
Ako, daljinski ne funkcionise kako treba, a beterija je puna, onda se smenjuju crvena i zelena.
Meni crvena gori bez treptanja samo kada je u letu i baterija je prikraju.
Sto se flybara tice, ako elise nisu bile zakacene, verovatno je zbog toga spao, na njemu samom se moze vidjeti ima li ostecenja .

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: Esky Lama V3 pitanje
« Reply #2 on: July 06, 2011, 12:14:29 AM »
Po meni je baterija ispod napona koji je potreban za funkcionisanje ... to se i u letu desi kad je baterija pri kraju i nece pa primi komandu   ...

Prepuni ti bateriju pa probaj , i javi sta si uradio  .

 mmmm
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Esky Lama V3 pitanje
« Reply #3 on: July 09, 2011, 12:20:52 AM »
Neko me je preduhitrio i kupio ga za 4500 din.  :'( Možda neko sa foruma koji je o njemu ovde saznao? ("to što si paranoik, ne znači da te neće uhvatiti!") ;)
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Esky Lama V3 pitanje
« Reply #4 on: July 25, 2011, 09:32:55 PM »
Posto nisam uspeo da kupim Lamu V3, sada gledam jednu polovnu Esky Honey Bee CP3, pa trazim ako ima neko dobronameran, i sa iskustvom u slicnim helikopterima da podje samnom da ga pogleda kako bih znao da je ispravan. Kao ono kad kupujete kola, pa odvezete kod majstora da ga pogleda i da blagoslov. Posto za ove modele nema zvanicnog servisera u Beogradu, a svi ste vi veliki znalci, ima li volontera? Nadam se vise nego prosli put (0).

Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Esky Lama V3 pitanje
« Reply #5 on: July 26, 2011, 08:45:13 AM »
Imam ja taj helikopter tj imam ih 2 nova i 3 koja su toliko ostecena da ih je tesko popraviti

Imam celu flotu od e-sky lama cp3 king i belt   

to ti je tezak helikopter za letenje  posebno zato sto ima pozadi motor na repu pa mu je rep jako osetljiv i stalno moras da mu drzis rep kako ne bi poceo da se okrece

mislim da ako nikada nisi vozio helikopter bolje se drzi lame pa onda nesto u klasi 450 ovo preskoci to su igracke

Offline divian

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 125
  • Imaš mašinu? Možeš da zarađuješ!
    • Poljoprivredne mašine
Re: Esky Lama V3 pitanje
« Reply #6 on: August 06, 2011, 12:56:33 PM »
Imam ja 1an Hirobo XRB http://www.rcuniverse.com/product_guide/kitprofile.cfm?kit_id=3431 .
Trampio sam ga za novu stanicu Lipo mu bio los, to sam promeni, medjutim stoji mi vec 3-4 meseca, pa bi da ga prodam, imam gomilu rezervnih elisi i jedan rezervni motor.