Author Topic: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro  (Read 12004 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« on: July 23, 2011, 01:37:13 AM »
S obzirom da sam pre par meseci imao priliku da letim ovaj avion, na to prvo letenje sam vec znao da ce mi ovo biti sledeci model. Uglasvnom je namenjen za elektro pogon, ali svega nekoliko ljudi u svetu je radilo konverziju na glow.

Karakteristike i setup:
Raspon: 158 cm
Duzina: 165 cm
Tezina na poletanju sa gorivom: 2.910g
Baterija: Eneloop 6V 2500mAh
Motor: Saito Fa82 4T
Elisa: 13x8
Servoi: 3x Futaba S3152, vertikalac Hitec HS5645MG i gas Hitec HS-81.

U mom slucaju odluka je pala da u njega ugradim Saito 82. Kada sam porucivao avion iz Lindingera, nisu imali "conversion kit", pa sam odlucio da sve to sam napravim.
Nekoliko slika u nastavku tokom gradnje..
























Podesavanje uglova


Podesavanje uglova











Danas je napokon bio prvi let i sva ocekivanja su mi se ispunila. Model leti fenomenalno u kombinaciji sa Saitom 82. Sada jedino sto mi preostaje je da vezbam i vezbam, jedva cekam naredni izlazak na livadu.

« Last Edit: July 25, 2011, 04:53:33 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #1 on: July 23, 2011, 09:38:04 AM »
 

       Pozdrav Nikola,
    cestitke  za konverziju,pravi avion za pravog pilota  (res).
    Radovan.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #2 on: July 23, 2011, 09:57:17 AM »
 :)aplauz momački odrađeno  (res)
ex pseudonijum: licider

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #3 on: July 23, 2011, 11:08:05 AM »
Extra uradjeno svaka cast Nikola  (res)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #4 on: July 23, 2011, 11:32:21 AM »
To Nikola majstore TO!!!!!

Jedva cekam da vidim kako teras ovaj model!

 ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #5 on: July 23, 2011, 03:21:34 PM »
Napokon Sebart koji se cuje kako treba.  :)aplauz


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #6 on: July 23, 2011, 03:24:46 PM »
Čestitam na modelu i lepo odradjenoj prepravci...

Ostalo ti je samo da uživaš, a kako ćeš tek sad leteti, mogu samo da zamislim...
Na takmičenju akrobatskih modela, koje planirate da pravite, boriće se za drugo mesto... Prvi znamo ko će biti... ;namig

Pozdrav

Mirče




Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #7 on: July 23, 2011, 04:37:50 PM »

Na takmičenju akrobatskih modela, koje planirate da pravite, boriće se za drugo mesto... Prvi znamo ko će biti... ;namig

Pozdrav

Mirče


Jeste da možda zvuči monopolistički ali je Mirče potpuno ispravnu stvar rekao....
Naj precizniji RC pilot kod nas Nikola!!!
P.S. šteta što ga još ne interesuju helikopteri .... :)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #8 on: July 23, 2011, 07:26:58 PM »
Hvala svima na lepim recima.  (pijemo)

Danas smo oko podneva izasli na aerodrom i ostali do malopre, vreme je bilo idealno dok nas kisica nije rasterala..Nakon dosadasnjih 6 ili 7 letova za avion mogu da kazem da je izuzetno prodoran i neutralan, jako lepo upravljiv po svim osama. Stvar koja me je najvise odusevila u ovoj konverziji je da nisam morao da stavljam ni g olova kako bi doterao teziste, vec je sve samo po sebi leglo kako treba i dolikuje. Po upustvu teziste je na 145mm od napadne ivice, u mom slucaju je priblizno 150mm i sa tim tezistem mi se pokazao kao ok. Danas sam leteo IMAC sportsman program, ali moram priznati da sam posle ovolike pauze malo zardjao..ali polako sve ce doci na svoje mesto veoma brzo uz redovne treninge.

Iiiiiii 2xAngel S 50, glow vs elektro  :big smile





 ()-()
« Last Edit: July 23, 2011, 07:38:20 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #9 on: July 25, 2011, 08:40:43 AM »
Честито  (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #10 on: July 25, 2011, 12:39:37 PM »
Vidim ja da sam nešto lošije leteo za vikend od Nikole... Sad sam video zašto!

Čoveče, nemam nalepnice! :) :)  (fiu)

Šalu na stranu, Nikoli je ovaj avion legao neverovatno dobro. Leti ga fenomenalno, i sigurno će napredovati sa njim podosta... Avion u vazduhu izgleda fenomenalno, a i zvuk je stvarno dobar.

Mali događaj od vikenda: Poletim ja mog Ejndžela, i kao nešto mi nije u redu, ljulja, drž ne daj, rekoh, "Ajde Nidžo probaj ti moj avion...". Uhvati Nikola stanicu, a ja se posle 1 minut njegovog leta postideh i rekoh, "Vraćaj! Moram da vežbam!"  ;namig mmmm mmmm
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #11 on: July 25, 2011, 01:32:44 PM »
Vidim ja da sam nešto lošije leteo za vikend od Nikole... Sad sam video zašto!

Čoveče, nemam nalepnice! :) :)  (fiu)

Šalu na stranu, Nikoli je ovaj avion legao neverovatno dobro. Leti ga fenomenalno, i sigurno će napredovati sa njim podosta... Avion u vazduhu izgleda fenomenalno, a i zvuk je stvarno dobar.

Mali događaj od vikenda: Poletim ja mog Ejndžela, i kao nešto mi nije u redu, ljulja, drž ne daj, rekoh, "Ajde Nidžo probaj ti moj avion...". Uhvati Nikola stanicu, a ja se posle 1 minut njegovog leta postideh i rekoh, "Vraćaj! Moram da vežbam!"  ;namig mmmm mmmm

Izvini Branek ali ti nisi ama bas nsita provalio, nisu nalepnice nego kapice na tockovima, on ih ima a ti ih nemas  :sljus!

Nikoli svaka cast, leti ga za medalju. Vidi se da ga jos nije skroz provalio, no to je opet svetlosnu godinu daleko od nas ostalih smrtnika (cast izuzecima, jer je i Coka juce vrhunski terao SU26).

Nego ja mislim da sam provalio o cemu se tu radi. Nikola dodje u jutro pre svih nas, razvuce zice iznad piste, tanki pecaroski najlon, koji samo on moze da vidi. E, onda nekako pogodi tu zicu u letu, pa pravi spore rolove i ostala cudesa a mi svi gledamo kako bre to avion ni malo da ode u neku stranu dok se vrti. Tako ja zakljucim da naravno da moze kada ga tera po zici! Nego nesto juce napravi slicno i u vertikali, nikako mi nije jasno gde je gore zakacio tu zicu  :_D ...

 ()-()
« Last Edit: July 25, 2011, 02:12:55 PM by magic »
Veljko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #12 on: July 25, 2011, 01:50:11 PM »
Ako su nalepnice u pitanju, možda imam rešenje za vas... Znam jednog što ih pravi... ;namig

Pozdrav

Mirče

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #13 on: July 25, 2011, 02:47:41 PM »
Sjajan model, odlična konverzija, nema greške!  Nek je sa srećom Nikola!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2173
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Sebart Angel S 50 Glow/Nitro
« Reply #14 on: July 26, 2011, 04:36:16 PM »
Siguran sam da nisam jedini koji "ovako uz zicu" leti modele i siguran sam da ima mnogo boljih RC pilota kod nas, ali da mi je avion zaista legao, jeste! Skroz mi pristaje za moj stil letenja i trudicu se da ga sto vise primaknem F3A nacinu letenja. Trenutno mi sledi kratka pauza dok ne nabavim gorivo, a onda se uz jos malo podesavanja bacam na F3A program, da malo izmasiram mozak.

Ne spomenuh jedno od da kazem presudnih odluka za kupovinu ovog modela. U samo startu dvoumio sam se izmedju Angela i Wind-a 50 (koji ima brainstorm) i koji takodje moze da se prepravi na glow. U prvu ruku mi je Wind delovao primamljivije iz razloga sto je komplet avion plankovan balzom, za razliku od Angel-a. Medjutim na savet Nemackog F3A reprezentativaca Robin Trumpp-a odlucio sam se za Angela. Po njegovim recima i njegovom "skromnom" iskustvu Angel leti neutralnije i zahteva manje mikseva za prav let, dok wind 50 ima veci autoritet na vertikalcu, a s druge strane zahteva vise mikseva kako bi leteo ravno. On je leteo oba modela i trenutno leti Wind S Pro na SP u Muncie - USA, koje je danas otpocelo.

Da se vratim na moj avion, u subotu sam premerio ugao motora i ispostavilo se da je postavljen 1,2 stepena na dole u odnosu na osu simetrije i brze bolje sam pribegao saniranju greske postavivsi ga u 0. Iskreno skoro da nisam ni osetio razliku u letu, ali svakako mi je sada lakse jer znam da je sve u 0. Takodje imam mali problem sa uljem koje izlazi prilikom sagorevanja iz auspuha, tj. problem sa oracoverom, jer se na pojedinim delovima odlepljuje, pogotovo na onim spicevima, to sam sanirao kao i kod Oxalysa ulepljivanjem providnih nalepnica na te spiceve, obezbedivsi da se ne odlepljuju dalje. Cisto da napomenem da se ovo desava i kod elektro modela!

U svakom slucaju jos se upoznajemo i nadam se da ce me jaaaako dugo i srecno sluziti.

 (pijemo)
« Last Edit: July 26, 2011, 04:44:33 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs