RC MODELI AVIONA - SUS > JET MODELI

Galeb G2

(1/167) > >>

mirce:
Već neko vreme razmišljam kako bih u perspektivi mogao praviti novi jet model...

Panther-a sam veoma malo leteo, to je za mene i dalje nov model, ali treba misliti unapred i probati, na novom jet modelu, unaprediti neke stvari.
Čini mi se, da bi sa većim jetom imao manje "zezanja". Pod "većim jetom" mislim na veći model, ali primeren turbini i opremi koju imam.
Veći model ima manje opterećenje, manju brzinu sletanja, veće i robusnije trapove, a to su stvari sa kojia trenutno "kuburim" na Pantheru...
Želeo bih jet model sa kojim (kao sa mojim warbirdima) "ladno" odem na Čenej i letim.

Čitao sam na RC Universu da su modelari Zirolijev plan od Panthera povećavali za 20%. To mi je bila i namera da uradim za sledeći jet "projekat". Ali...

Ako treba da se upuštam u crtanje rebara, povećavanje planova, silne dorade i prepravke, mogao bih uložiti još malo extra napora i napraviti jet koji nema da se kupi i retko ko ga je pravio - Galeb G2...

Gledajući kako su modelari "povećavali" Panthera, šta su i kako pravili na njemu, Galeb G2 od jedno 2,1 - 2,2 metra raspona, mogao bi "rutinski" da se odradi. Panther povećan za 20% je 2,2 metra raspona.
Konstrukcija bi bila vrlo slična Zirolijevoj koncepciji, izrada i finiširanje isto kao i na modelima koje imam.
Turbina sa svom pratećom opremom odgovara novom projektu (P 80 je za modele od 8-15 kilograma).

Panther savršeno leti, a Galeb G2 je vrlo slične koncepcije, klasičnog izgleda bliži Warbird avionima...

Naravno, neke stvari ne mogu sam da odradim, ali činjenica je da pomoć pri izradi odredjenih delova mogu naći kod nekih ljudi sa ovoga Foruma i da budem iskren, donekle računam na njih...

Za sada je sve u domenu razmišljanja, ovih dana ću skupiti još informacija, ali jedan Galeb G2 ofarban u boje Akro grupe "Stars" sa Čenejskog aerodroma, bi bilo nešto što bi verovatno pobudilo dosta pažnje...


Pozdrav

Mirče

presko:


Sava:
Mirčetova ideja je apsolutno izvodljiva, malo više "pešačenja", ali može se napraviti dobar model. Koliko li tako napravljenih modela leti? Lično bih možda i radio nešto, ali sa fenom i glow motorom. Model je apsolutno veoma atraktivan, nema ga, koliko znam niko u ponudi. "Plastikarija" se može ´ladno odraditi.Neka ideja sazri pa da nešto radimo. (work)

saxpg:
Mirce, ja kada sam napisao da postoje planovi na netu, mislio sam na ovo:

http://plans-aero.lempereur.pagesperso-orange.fr/soko_g_4_super_galeb.htm

Na zalost, permutovao sam, mislio sam da je u pitanju G2.

mirce:
Sax, nema veze... Kombinat se već "bacio u akciju" prikupljanja informacija i dokumentacije...

Informacije slede...

Pozdrav

Mirče

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version