RC MODELI AVIONA - SUS > JET MODELI

Galeb G-4

<< < (3/13) > >>

pericamitic:

--- Quote from: r-xx on August 04, 2011, 09:22:09 AM ---....
ovaj model netje motji da se poredi sa prelepim jet modelima nashih prijatelja, niti je to moja namera,
ovo je klasa za sebe, u sluchaju da nas prijatno iznenadi, usleditje jedan ozbiljan tjunap i restajling..
nemam nameru da preterano ulazhem u njega pre prvog leta, jer nazhalost verovatnotja da nam model
gekne na livadu nije mala a onda dzaba godinu dana lickanja i nitckanja..
...                                                                                                            (<--) (<--) (<--)

--- End quote ---

 Ja ovo nista nerazumem. Kao da je pisao Srecko Sojic :big smile Izvinite za off

misha:
Sojic mu je stric od ujne :big smile

mtesa:
rod rodjeni :)

GILE:
Savo jel treba da molimo za slike  (plz) dokumentuj malo da parimo oci

Sava:
Nećete verovati, ali ja stvarno nisam slikao tok radova, moja greška, ali obećavam da ću slikati kako znam i umem i objaviti slike. Model je sada u fazi doterivanja za završno farbanje.Mehanički sklopovi su dobrim delom odrađeni i demontirani baš radi farbanja.Nisam mislio da je interesantno nešto što je već više puta viđeno na forumu, sve je to na isti kalup. Mislio sam da se zna , ili bar većina, da ja nisam tvorac tog trupa te o tome nisam ni pisao.Mada bih ga bez ikakvih problema napravio. Čak sam se bavio idejom da ovaj trup iskoristim kao "bebu" i napravim kalup te odlijem trup od epoksija. Međutim, koliko je interesovanje da bi se takav posao isplatio. Coka je detaljno upoznat sa istorijom ovog modela i mislim da je najkopetentniji da nam je prezentuje, jer ni ja je baš ne poznajem.
Malo je sve glavolomka zbog nedostaka bilo kakvih planova i crteža tako da se mnoge stvari u hodu rešavaju. Koliko će sve biti uspešno, pokazaće prvo poletanje.Baš zbog svega toga za sada se ide svesno na jeftiniju varijantu tako da je stajni trap fiksan od čelične žice odrađen u fabrici opruga Čačak. Komanda horizontalnog stabilizatora je odrađena pre zatvaranja trupa i sada je praktično nedostupna. Međutim odrađena je sa teflonskim ležajem i duralnom cevi koja kao bajonet ulazi u horizontalac. Ostaje da se u finišu ugradi trn koji će fiksirati horizontalni stabilizator za cev, koji je inače kompletno okretan, znači nema posebnih komandnih površina.
Nadam se narednih dana plodonosnijem radu, a samim tim i više slika. Dotle, pozdrav   Sava

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version