Author Topic: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D  (Read 16382 times)

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #30 on: September 05, 2011, 04:02:25 PM »
Pa pise ti na linkovima, motor i ESC imaju 250gr, i uracunaj jos bateriju koju mislis da stavis, recimo 4S 3000 je oko 350gr.
Mislio sam na tezinu korita. Kako da znam da li korito pretesko za ovaj brush set? Mora da postoji neka racunaljka koja moze to da izracuna. Sad sam ga izmerio, ima oko 2,1kg, ali jos nisam poceo sa poliesterom, sto znaci da ce jos otezati.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #31 on: September 05, 2011, 07:41:57 PM »
pronadji podatak koliko je tezak fabricki Spartan i koliko je jaka elektronika pa uporedi sa svojom tezinom i elektronikom koju nameravas da kupis.

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #32 on: September 06, 2011, 07:30:48 AM »
Evo nekih osnovnih podataka, tezina je oko 2kg, verovatno sa sve baterijama.
http://traxxas.com/products/models/marine/5708spartan-specs

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #33 on: September 06, 2011, 12:47:09 PM »
Znam nasao sam vec te podatke, tezina je bez bat.,ali svejedno mislim da ce biti tezak, Tako da cu morati nekako da ga olaksam, ili trazim drugu elektroniku. Ne znam sta da radim... Ma mozda ce i da ga gura, ako ne stavicu elektroniku u Tracera   :big smile

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #34 on: September 06, 2011, 12:50:29 PM »
Da li su razmišljao da to što si napravio iskoristiš kao kalup, a onda da stakloplastikom uradiš korito? Verujem da bi bio značajno lakši.

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #35 on: September 06, 2011, 12:53:00 PM »
Jesam, ali kako bi onda izvadio korito? Verujem da bi se sjedinilo i da ne bi mogao da ga odvojim od medijapana. Jedino da stavim prvo neku alufoliju.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #36 on: September 06, 2011, 04:54:25 PM »
Marko, mislim da je prica sa kalupom suvise komplikovana ako ne mislis da radis vise komada.
Uostalom nemoj da bjezis od tezine, ko je vozio camac na daljinski zna da se suvise lagano korito ne ponasa dobro i da se lako prevrce.
Zavrsi ovaj komplet ovako sa poliesterom, pa ako ustanovis da je pretezak (u sta sumnjam), napravi novi od balse i poliestera i iskoristi isti pogon.
Prvi se macici svakako bacaju u vodu.

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #37 on: September 06, 2011, 11:10:37 PM »
Marko, mislim da je prica sa kalupom suvise komplikovana ako ne mislis da radis vise komada.
Uostalom nemoj da bjezis od tezine, ko je vozio camac na daljinski zna da se suvise lagano korito ne ponasa dobro i da se lako prevrce.
Zavrsi ovaj komplet ovako sa poliesterom, pa ako ustanovis da je pretezak (u sta sumnjam), napravi novi od balse i poliestera i iskoristi isti pogon.
Prvi se macici svakako bacaju u vodu.
Pametno receno...  (res)
Sigurno da ce mozda biti malo tezi u odnosu na original, pa ruku na srce, kao sto si rekao prvi mi je brodic, pa neka i ide malo sporije.
U svakom slucaju hvala na ohrabrujucem odgovoru, definitivno mi je pomogao.  3aa

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #38 on: September 08, 2011, 11:01:50 AM »
jel si radio nesto ovih dana ... kad ce foto session  lol

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #39 on: September 09, 2011, 01:07:04 AM »
Nisam nista znacajno uradio u skorije vreme,malo je bilo slobodnog vremena, ali trebalo bi sutra da pocnem sa poliesterom, pa cemo onda da uradimo neke slicice.  (pijemo)

Offline Daniel

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #40 on: September 20, 2011, 12:47:31 PM »
vidim da se malo mucite oko ovog projekta,pa reko ajd da podelim sa vama svoja iskustva u brodogradnji,evo teme o mom camcu
http://rcfly4um.org/index.php?topic=4705.0

korito je prazno bilo oko 2.5kg(a pravljeno je od fiberglass-a,i mestimicno ojacano karbonom),sto je u startu previse,i to je manje vise i bio razlog zbog cega smo promenili do sada 6 motora,i 4 esc-a,prvo sam poceo sa brushed motorima,koji su bukvalno u roku od 5 min voznje pregorevali od preopterecenja,pa smo poceli eksperimentisati sa brushless-ima,i tu nije bilo puno srece,prvo smo kupili neki manji outrunner,koji je "izgoreo",pa smo ga premotali,ali i tad je bio slab,potom smo kupili inrunner,vodeno hladjen,ali i taj je malko nagoreo,tako da smo i tog batalili,pa smo kupili turnigy sk5065-380,taj je imao snage,ali ne i dovoljan broj obrtaja,pa smo i njega zamenili na jos jaci outrunner,koji trenutno dobro drzi,i nedeluje ko da ce pregoreti.Sto se esc-a tice,prvo smo imali brushed esc,koji smo zamenili na onaj za brushless,koji nam je potom odma crkao,iako je imao hladjenje,sve u svemu unistili smo 3 esc-a,svi su bili dobro hladjeni,ali jednostavno sta da kazem kad su i na 80 amperskom esc-u izgoreli tranzistori.trenutno imam 200A vodeno hladjeni esc,i taj ide ko lud,a napajanje je 22V-odnosno 6s li-po,i to od 3200mAh.sada ide ko lud,i trenutno radimo na snimanju malog filma,nesto tipa onih promo reklama na youtube-u,sto snimaju proizvodjaci kad izbace novi model.
tako da samogradnja camca nije nimalo jeftin sport,ali ko voli nek izvoli,nadam se da te nisam obezhrabrio u daljnjoj gradnji.
kad ga zavrsis mogli bi se svi mi 'brodo-modelari" okupiti negde i malo provozati,ako ste za? :D

Offline vojkannik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #41 on: June 17, 2012, 08:54:57 AM »
Zdravo svima, imao sam i ja ideju da napravim isti model. Napravio sam slican i sve je bilo OK dok nisam dosao do elktronike, veza i propelera. Da ne pricamo o tome da je sve to trebalo da bude water proof. Otisao na intrnet, odabrao komponente (jaki motori, jak batrije, jak ESC (120-180A) .... itd. Da skratim.... sve j to trbalo da kosta oko 600-800USD sa neizvesnoscu da li ce biti dobro usaglaseno ili ne (sam izbor propelera je komplikovan jer se treba voditi racuna o greejanju komponenti). I gle cuda .... naidjem na Traxxas Spartan za 420 USD sa sve baterijama (doduse NiMH) koje su slabe i daju manju brzinu (od recimo 50 km/h). Dodam u korpu jos dve LiPo baterije od 5000 mAh 3S (za svega 150 USD .. popust 50%) kako bih dobio punu brzinu od 80km/h. Kako su baterije veoma skupe i traze dobro odrzavsnje morao sam kupiti i dobar punjac ... kupim Venom Pro za 90 USD (takodjwe na popustu). Dodam i neke rezrvne delove (propeler, R|C swicheve, traxxas konektore za svaki slucaj.....ruder...) i sve na kraju izadje 800 USD. Platim vangabaritni transport 150 USD avionom (prijatelji mi doneli kada se vratili iz Amerike). Da zakljucim:
Ako volite ovako nesto (da imate elektro brusshles model), najeftinije je kupiti model u celosti a posle delove koristiti na nekom drugom modelu koji sami napravite. A posebno to sto se vrlo lako rasklapa elektronika kod Spartana (sve je montirano na jednom nosacu koji je za trup vezan samo sa dva vijka). Moje voznje na Adi ciganliji mozete vidti na Transmiter je podesen na 50/50 snage napred/rikverc. 

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #42 on: June 17, 2012, 09:58:18 AM »
@VOJKANNIK

 :)aplauz Bravo, odlican camac... a sto pliva ...  (photograf)

Rekao bih da si ipak doneo pravu odluku, da bar prvo plovilo bude iz radnje, nije malo para, ali vredi sve pare... U protivnom bi dao te iste pare, mnogo muke i rada... i verovatno, dapace sigurno ne bi bilo ni priblizno zadovoljstvo...
Mislim, tvrdim... da motorni camci izadju jos manje para, i daju i brzinu i zvuk... ali neko voli plavuse a neko crnke ...  :big smile

Jedini je problem sto camci traze, kao i avioni posebne uslove....

Super je...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #43 on: June 17, 2012, 12:14:22 PM »
Ispade na kraju ovaj projekat odlican  lol

Dobro je sto si poslusao savet bar za prvi model  :)aplauz

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #44 on: June 17, 2012, 01:32:35 PM »
 :)aplauz Očekujemo video sa 100/100 snage  :jaki: