Author Topic: Rastko  (Read 3880 times)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Rastko
« on: August 11, 2011, 12:51:27 PM »
Pozdrav svima. Zovem se Rastko, iz Bg-a sam i imam 36 godina. Od malena sam zaludjen avionima. Ni sam ne znam koliko isparenja od OHO lepka sam usmrkao lepeci one plasticne makete koje sam, kasnije, koncem i selotejpom vesao o plafon. Devedesete za malo da odem u pilotsku skolu u Mostaru, predomislio sam se u poslednji cas, sto se ispostavilo kao dobra odluka s obzirom na sve sto je posle tamo bilo. Iste te godine sam odbio velikodusnu tetkinu ponudu da mi plati pilotsku akademiju u Vrscu  :sljus jer mi je u to vreme, naspram vojnih aviona, voznja nekog Boeinga izgledala kao voznja autobusa. I dan danas mi prodje kroz glavu da je to bila izuzetno glupa odluka. Elem, svo interesovanje je vremenom utihnulo dok pocetkom ove godine slucajno nisam prosao pored Zajkove radnje i, naravno, usao i sve se vratilo. Sada sam ponosni vlasnik H9 Arrowa sa kojim sam leteo jednom, kada mi je Kremic utrimovao avion, poleteo ga i sleteo. Od mog doprinosa tom prvom letu mogu da navedem promenu elise jer sam originalnu slomio motajuci avion brze nego sto je trebalo prilikom taksiranja. Sad imam dvokraku. Dolazim za vikend na 13. Maj i iskreno se nadam da ce biti nekoga da ne bih leteo sam. Do tada se spremam na Realflightu slecuci na neku livadu 30 puta dnevno. Ako neko zna da sigurno dolazi neka javi. Hvala.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline deki

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Rastko
« Reply #1 on: August 11, 2011, 01:02:27 PM »
Predlazem drugarski i neki cas letenja sa Kremom pomocu trenera puno znaci i sam sam koristio i dosta toga naucio...

pozz. (<--)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Rastko
« Reply #2 on: August 11, 2011, 09:40:34 PM »
Pozdrav Rastko i dobrodosao na forum.Arrow je dobar avion ali mislim da si kao pocetnik trebao da uzmes alphu jer zbog simetricnih krila prasta greske za razliku od arrrowa.Pozdrav

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Rastko
« Reply #3 on: August 12, 2011, 12:01:31 AM »
Pozdrav Rastko dobro dosao.

@alpha.. Cek cek cek, kako alfa ima simetrican profil i kako to moze da prasta greske ako je simetrican profil? Ovo nemoj da shvatis kao prozivku, vec zelim da ne zbunjujemo coveka.

Arow je skroz dobar pocetnicki avion, a uz to za razliku od Alfe koja je tromija (slazem se vise pocetnicki avion) mozes naknadno kada uvezbas osnove letenja da radis i po koju figuru. Arowa sam imao priliku da poletim i letim, zahvaljujuci JRLotpi-ju koji ima ovaj avion. Svaka preporuka s moje tacke gledista. Takodje sam leteo i Alpha-u.
Ako budem za vikend na 13. maju, rado cu pomoci oko svih pitanja na koje znam odgovore.

Nikola

 ()-()
« Last Edit: August 12, 2011, 12:25:02 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Rastko
« Reply #4 on: August 12, 2011, 01:06:44 PM »
Hvala na dobrodoslici i savetima. Sto se tice Arrowa, danima sam citao po forumima, izmedju ostalog i ovom, sta ljudi pisu i misle, a i Zajko mi rece isto sto i Nikola, da ce mi Arrow biti duze zanimljiv pa je odluka tako i pala. Nije bila ishitrena. Sto se tice 13. maja, kada ujutro ljudi obicno pocnu da dolaze vikendom? Dokle se obicno bude i jel ima svrhe dolaziti kasnije popodne? U nedelju cu doci sigurno pre podne ali u subotu tesko, mozda kasnije popodne.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Rastko
« Reply #5 on: August 12, 2011, 02:42:41 PM »
U poslednje vreme smo obicno bili oko pola 11-11h i ostanemo do 15-16h, jer kasnije krecu aktivnosti UL avijacije, a kada su oni na pisti i u letu, mi sa modelima smo na zemlji, tj. pakujemo se.
Dakle leti se kada su oni u hangaru i ako kojim slucajem dodjes tamo ranije, tj. pre svih RC modelara, ispostuj par pravila koje nalazu vlasnici aerodroma:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=7414.0

Po meni nema svrhe tamo dolaziti s namerom da se lete RC modeli posle 17h, jer UL avijacija tada uveliko krece s letenjem.

P.S. po meni najbolje je doci sto ranije, tipa 8-9h najkasnije, jer je mnogo prijatnije za letenje.

 ()-()
« Last Edit: August 12, 2011, 02:47:28 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Rastko
« Reply #6 on: August 12, 2011, 09:08:26 PM »
Dobrodosao  (pijemo)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Rastko
« Reply #7 on: August 12, 2011, 09:52:55 PM »
Pozdrav Rastko dobro dosao.

@alpha.. Cek cek cek, kako alfa ima simetrican profil i kako to moze da prasta greske ako je simetrican profil? Ovo nemoj da shvatis kao prozivku, vec zelim da ne zbunjujemo coveka.


Hvala kolega na ispravci.Pozdrav