Author Topic: Dva pitanja u vezi servoa  (Read 3930 times)

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Dva pitanja u vezi servoa
« on: August 12, 2011, 06:12:38 PM »
Imam problem kada ukljicim dva servoa na Y kabal jedan servo nekontrolirano se krece (kasni, podskakuje)u odnosu na drugi, ne znam u cemu je stvar probao sam servoe ukjucujuci ih nezavisno i rade super. Do sada nisam imao ovakav problem i iste kablove sam koristio vishe puta.
Druga stvar je kako da uradim reverse na servo poshto mi je potrebno da ih povezem na Y kabel i oba idu istom nasokom kako bi uradio flapsove na jedrilici?
Dali je neko radio reverse sa zamenom zica u samom servou?
Molim za pomoc
Pozdrav Nenad
« Last Edit: August 12, 2011, 10:36:41 PM by nenadejno »
VIVA PRIMITIVA

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Dva pitanja u vezi servoa
« Reply #1 on: August 12, 2011, 10:42:04 PM »
Za ovo podrhtavanje nisam siguran,izgleda da je servo osetljiviji pa reaguje na šum i smetnje koje se javljaju u kablićima.Kako se servo ponaša kad je zakačen na y kabal a ovaj drugi servo otkačen?

Za revers najjednostavnija metoda ti je da okreneš servo za 180 stepeni ili promeniš položaj ručice,ako me razumeš.

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Dva pitanja u vezi servoa
« Reply #2 on: August 12, 2011, 11:00:11 PM »
Servo se ponasha naj normalno i bez nikakvih problema kad je uljuceno samo jedno servo na Y a drugo iskljuceno, ne kasni niti ima nekontrolirano kretanje.
Sto se tice okretanja servoa za 180 stepeni to sam imao kao opciju u planu osim ako na uspe operacija sa otvaranjem servoa. Pa ako je neko radio takvo nesto neka pishe
VIVA PRIMITIVA

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Dva pitanja u vezi servoa
« Reply #3 on: August 13, 2011, 12:11:17 PM »
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Dva pitanja u vezi servoa
« Reply #4 on: August 13, 2011, 12:46:12 PM »
Hvala GILE!   (pijemo)
VIVA PRIMITIVA

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Dva pitanja u vezi servoa
« Reply #5 on: August 13, 2011, 04:07:02 PM »
Iz onoga što si napisao, nisam baš siguran dali si načisto sa tim dali je to "Y" ili "V" kablić. Ako je ipak "Y" kablić, koji samo direktno prosleđuje IDENTIČAN signal sa izlaza prijemnika na dva servoa, prilično je čudno da jedan servo, koji inače odlično radi sam, pravi problema!? Ako se radi o "V" kabliću, koji jednom servu šalje originalni signal sa izlaza na prijemniku, a drugom (samo kolokvijalno rečeno, da ne širim priču) invertovani signal, onda verovatno da elektronski sklop (sa logičkim kolima, ili sa mikrokontrolerom) u "V" kabliću ne radi ispravno.

 (pijemo)
« Last Edit: August 13, 2011, 04:10:23 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Dva pitanja u vezi servoa
« Reply #6 on: August 13, 2011, 07:22:08 PM »
Zdravo Lazo.
Radi se o Y kablu ali problem nije u njemu niti u prijemniku jer sam pokusao sa nekoliko kablova i dva prijemnika a probao sam sa 6-7 razlicitih servoa upravo sada i problem je samo kod Corona servoima, svi drugi rade savrseno od Hitec mg82, Graupnerovih do Hxt 900. Radi se o Corona CS92BB a problem nastaje kad se prikljuci baterija direkt u prijemnik ili preko ubec a kad prikjucim bateriju preko ecs turnigy plush 30a problem nestaje i servoi rade najnormalno, dosta su precizni ali necu ih postavljati za elerone, nedaj boze taze izgradjena jedrilica da poljubi zemljicu
« Last Edit: August 13, 2011, 07:26:12 PM by nenadejno »
VIVA PRIMITIVA