Author Topic: Turnigy Plush 40A ESC- Pomoc  (Read 2384 times)

Offline deuszex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Turnigy Plush 40A ESC- Pomoc
« on: August 13, 2011, 01:40:12 AM »
Pozdrav,
imam problem sa ESC- om. Ovaj ESC sam postavio u Junior S jedrilicu. ESC je isprogramiran sa Turnigy Programming Card, motor je originalan, koji dolazi uz jedrilicu, servoi su Ricss- ovi 9g u eleronima, a HXT900 u repu, baterije su Turnigy Nano-Tech 2200mah 3S 25~50C. Kad sve povezem, ESC "učita" sve i prijavi da je spreman (odsvira neku melodiju). Pokrenem motor, radi, pomeranjem repnih servoa (nekoliko puta uzastopno), sve ok, ali kad pomeram elerone, nakon dva- tri uzastopna pomeranja, ESC zapisti, motor se iskljuci na sekund, a servoi ostanu u poslednje zadatom polozaju. Sve ovo ponovim samo bez motora (iskljucen gas), opet isto. Servoi u eleronima povezani Y kablom.
Posto imam drugi ESC- "no name" od 35A, njega postavim i sve radi ok, sa i bez gasa na motoru.
Sumnjajuci da podesavanje ESC-a nije dobro, ponovo sam ga programirao (http://rcfly4um.org/index.php?topic=7619.0 )i nakon toga je zagrevanje poprilicno manje, ali i dalje imam problem. Ima li neko ideju o cemu se radi?

Offline deuszex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Turnigy Plush 40A ESC- Pomoc
« Reply #1 on: August 17, 2011, 07:09:08 PM »
Problem resen zamenom servoa. Postavljeni HXT 900 u elerone i sve radi ok (u sobnim uslovima). Sutra test na livadi.