Author Topic: losi lst2 elektro  (Read 28722 times)

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #45 on: September 14, 2011, 10:18:54 PM »
Servo Z590 je Spektrum odnosno JR servo snage 8,5kg. Ja ga imam na Ultimi RB5 i zadovoljan sam ali mislim da je za Losija ipak preslab pa makar bio i samo jedan po tocku.

Autic ti ide sjano samo vodi racuna o temperaturi motora, ne bi trebalo da predje 65-70C jer se na 80C smatra da je motor sigurno pretrpeo ostecenja.

poz
Sto se servoa tice, da li mogu da uzmem dva MG996R od 15kg sto mi Matovic predlaze i oba ugradim?
Pratio sam temperaturu, motor se nije grejao, bio je onako "mlak" na dodir .. doduse vozio sam ga koliko i traju ovi snimci, 5-6 min nista vise.

Kolika mu je tezina sve zajedno sa baterijama? Jel prelazi 5kg?
Tezina je ravno 5kg bez baterija, cenim da je ukupno oko 5.2 kg


Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #46 on: September 15, 2011, 09:22:33 AM »
Tezina je ravno 5kg bez baterija, cenim da je ukupno oko 5.2 kg

Bogme ako stavis jacu bateriju(e) ici ce to i na 5.6 - 5.7 kg :).... krme pravo  :)aplauz

U tom slucaju, 2 x MG996R... mada bih ja izbegao 2 servoa zbog pomenutog stelovanja, doduse ovi su digitalni pa je manja muka. Ja sam na mog savage-a stavio MG996R i to radi super samo vidi se da mu fali snage pri vecim brzinama i "kamenitom" terenu, a tezina mu je "samo" 4.6kg sa baterijama.

Gledao sam i servo-e od 24kg sto bi tebi perfektno odgovaralo ukoliko se odlucis za 1 samo sto su mnogo skupi... nema ispod 80-100eur. Ima onih oversized za 1/5th scale koji su oko 30-40usd ali onda moras da budzis kako da ga postavis ako je uopste moguce.

Evo recimo ovako nesto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F8496%5F%5FTurnigy%5FS8166M%5FServo%5F154g%5F33kg%5F21sec.html

Obrati paznju na dimenzije  :sljus

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #47 on: September 15, 2011, 08:56:50 PM »
 ??? da li je neko dobre volje da mi pomogne oko punjenja lipo baterije. Imam accucell 6 i evo upravo sam mu napravio i napajanje po ovom uputstvu sa foruma i sve to funkcionise.
Problem je sto ne znam da "rukujem" sa ovim punjacem  :-[
Procitao sam temu kako pravilno razraditi lipo bat. i to mi je jasno i tako cu i uraditi samo mi  treba mala pomoc kako ne bih pogresio negde.
znam da sam trebao biti nezniji sa baterijama tokom prva tri ciklusa, i vrv ih nisam trebao skroz isprazniti do kraja, ali posto sam alav, jednu sam ispraznio vrv do kraja jer model vise nije hteo da mrdne  :-[
e sad sta me buni .. da li treba sad da idem na opciju LIPO BAT > LIPO DISCHARGE > pa namestim ono na 0.5a > pa podesim broj celija na 4s .. i na displeju onda pise voltaza 12V ... da nije ta voltaza mala jer je onda praznjenje do 3v po celiji ili gresim?? i koliko uopste to praznjenje traje < vremenski !
Takodje me posle buni da li ce sam balanser da zapocne punjenje ili moram sam da odaberen neku od opcija, koliko traje punjenje ( baterije su zippy 4s 30c 5000 ) i gde na balanseru vidim koliko je Mah baterija "primila".
molim kolege da mi malo detaljnije pojasne sam proces ....
.... da ne bude da sam gotovan, zaista sam procitao sve ove teme i malo citao i uputsvo ali mi i dalje neke stvari nisu jasne.

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #48 on: September 15, 2011, 11:00:52 PM »
matovic : izgleda da cu resiti problem sa centriranjem, nisam ni pogledao moje servoe nego sam pricao napamet, ugradjeni su tower pro digi Mg 995 ( ugradio ih je prethodni vlasnik ),  koji su vrv 15kg.
Mislim da cu resiti problem jer sad kad sam pogledao vidim da nisu centrirani .. pogledao sam par klipova ja yutubu kako se kvalitetno centriraju tockovi pa cu pokusati tako   :big smile... samo da izbegnem kupovinu novih.  2eaa

Jos jednom, molim za pomoc oko punjenja lipo bat.  ;D

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: losi lst2 elektro
« Reply #49 on: September 16, 2011, 10:21:07 AM »
??? da li je neko dobre volje da mi pomogne oko punjenja lipo baterije. Imam accucell 6 i evo upravo sam mu napravio i napajanje po ovom uputstvu sa foruma i sve to funkcionise.
Problem je sto ne znam da "rukujem" sa ovim punjacem  :-[
Procitao sam temu kako pravilno razraditi lipo bat. i to mi je jasno i tako cu i uraditi samo mi  treba mala pomoc kako ne bih pogresio negde.
znam da sam trebao biti nezniji sa baterijama tokom prva tri ciklusa, i vrv ih nisam trebao skroz isprazniti do kraja, ali posto sam alav, jednu sam ispraznio vrv do kraja jer model vise nije hteo da mrdne  :-[
e sad sta me buni .. da li treba sad da idem na opciju LIPO BAT > LIPO DISCHARGE > pa namestim ono na 0.5a > pa podesim broj celija na 4s .. i na displeju onda pise voltaza 12V ... da nije ta voltaza mala jer je onda praznjenje do 3v po celiji ili gresim?? i koliko uopste to praznjenje traje < vremenski !
Takodje me posle buni da li ce sam balanser da zapocne punjenje ili moram sam da odaberen neku od opcija, koliko traje punjenje ( baterije su zippy 4s 30c 5000 ) i gde na balanseru vidim koliko je Mah baterija "primila".
molim kolege da mi malo detaljnije pojasne sam proces ....
.... da ne bude da sam gotovan, zaista sam procitao sve ove teme i malo citao i uputsvo ali mi i dalje neke stvari nisu jasne.


Pa vidi ovako, bateriju 4s 30c 5000mah , znaci kod nje je c 5000mah. Ako je punis sa 1 c ili 50000mah punjenje treba da traje 1 sat, ako je punis sa 0.5 c punjenje treba da traje 2 sata, ako je punic sa 2c punjenj treba da traje 30 minuta,
ili ovako orjentaciono vreme punjenja= amperaza baterije/amperaza punjenja. Ovo se sve odnosi ako je baterija prazna. Za praznjenje bateerije ne mogu ti pomoci i meni se cini da je ono 3v po celiji
malo za jednu celiju. Nadam se da ce neko da se javi pa da prokementarise do koje Voltaze treba prazniti bateriju.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #50 on: September 16, 2011, 10:26:08 AM »
Kao prvo pitanje je postavljeno na pogresnom mestu a poenta foruma je upravo da neko ko nesto nezna to potrazi u odgovarajucem delu foruma. Isto tako mnogi ljudi ne citaju deo za automobile pa ni ne znaju da ovo pitanje postoji. Ja sam sinoc kasno stigao sa puta pa evo videh pitanje ali necu ovde odgovoriti na njega.

Prema tome, jovanovic28 malo copy/paste na pravo mesto i stize odgovor, koji btw vec posrtoji da si sve lepo citao  ;)

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #51 on: September 21, 2011, 05:52:26 PM »
Da ne bi otvarao nove temu za svako pitanje, a i vezano je za losija, pitacu ovde:
Kupio bi Heatsink/ hladnjak za motor jer sam primetio da se ipak greje posle npr 10 minuta voznje ...
Danas sam se bas naostrio da ga narucim preko interneta, medjutim ili ne isporucuju za srbiju ili je postarina 30$, pa na jednom mestu ne prihvataju nasu M karticu  ... a ponuda za 750s motore je mala koliko sam uspeo da zapazim. Motor je precnika 40mm duzina 70mm
ako ste slucajno naleteli da hladnjake na nekom od rc sajtova koji salju u RS, bio bih vam zahvalan da link nakacite ovde.
Hvala!
« Last Edit: September 21, 2011, 07:50:17 PM by jovanovic28 »

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #52 on: September 21, 2011, 05:55:48 PM »
Evo ovo i ovde sam pokusao da narucim ali nece da prodje kartica  ???
http://shopping.rcmodel.hk/product_info.php?products_id=15663

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #53 on: October 05, 2011, 08:17:22 PM »
evo jedan snimak da vidite kakve staze imamo u Su  :hehe


Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: losi lst2 elektro
« Reply #54 on: November 08, 2011, 10:05:35 PM »
Sta bi sa losijem kolega.Nije valjda vracen na nitro?!Nema te mesec dana. mmmm

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #55 on: November 09, 2011, 12:35:42 PM »
Nije vracen na nitro nego sam se zasitio prethodnog setupa a sad sklapam nesto jace.
Dvoumim se izmedu ova dva motora:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17698__XK4082_1500KV_Brushless_Inrunner.html
ili
http://www.helipal.com/leopard-lbp4092-1730kv-3d-brushless-motor.html
svaki komentar je dobrodosao  :big smile

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #56 on: November 09, 2011, 07:23:39 PM »
Sa kojom baterijom planiras da vozis model?

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #57 on: November 09, 2011, 08:33:29 PM »
ne znam jos, imam samo 6s baterije  ;D

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #58 on: November 09, 2011, 09:06:38 PM »
Za 6S bi trebao motor sa jos nizim kV, ali recimo da bi onaj od 1600kV mogao mozda na 6S. Neko pravilo koga bi se trebalo drzati je da V x kV x 0,9 < 25.000 o/min. U tvom slucaju 6 x 3,7 x 1600 x 0,9 = 32000 znaci malo preko crte i skracen zivotni vek.

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #59 on: November 09, 2011, 09:15:43 PM »
Hvala Magic, a da li bi sa 5s baterijom onaj drugi bio bolja opcija? Taj je veci i jaci .