Author Topic: losi lst2 elektro  (Read 28723 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #60 on: November 09, 2011, 09:32:13 PM »
Onaj drugi je helikopterski motor i on po specifikaciji trpi do 60.000 o/min. Jeste veci i jaci ali ja stvarno ne mogu da zamislim na sta bi stavio 6S i taj motor i koliko dugo bi izdrzao bilo koji prenos te sile. Isto tako taj autic bi bio totalno ne upravljiv.

Ono sto vozimo u BG je 2000kV na 4S i to je na granici upravljivosti.

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #61 on: November 09, 2011, 09:50:12 PM »
Jeste da sam opasno zagrejan za taj motor ali posto svi kazu da je prejak uzecu slabiji  :'(

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #62 on: November 23, 2011, 01:12:21 PM »
Neki znaju, mada vrv vecina ne zna da Lst2 nisam vozio vec dobra 2 meseca. Razlog tome je prelazak ma malo jaci setup. Dosta sam razmisljao sta da uzmem a da se ne zasitim za par meseci. Uz konsultaciju sa "starim znalcima foruma" narucio sam motor Turnigy 1600kv i Hobby King esc ali ovog puta od 150A 2-6cell. U medjuvremenu dok sam cekao delove iz HK odlucio sam da lst2 upgrade*ujem u xxl za sta mi je bila potrebna nova sasija i dve centralne kardanske osovine, takodje sam narucio nove tvrdje opruge, sway bar, wheelie bar i jos dosta nekih gluposti medju kojima me je najskuplje izasla proline maska f-650, axial felne i gume big joy. Posto je vecina delova vec prisligla okacicu po koju fotku da vidite kako to sve izgleda, a kad mi stigne sasija i osovine krecem sa sklapanjem.
Evo jedne grupne  (photograf) (photograf)

felne i gume

Ovaj infrared merac temperature me posebno raduje  :_D

tu je nova stanica, prvo sam hteo spectrum ali mi je bila preskupa.. tako da .. sljakace i ova  (fiu)

Kako sam staru potpuno razbucao tu je nova .. jos razmisljam koju color semu da nabacim  ;D



Nagradno pitanje .. od Hk stiglo kao poklon .. samo ne znam cemu sluzi .. ima li neko ideju?  ???


I na kraju ... macor uziva  :_D




Offline damirmih

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
  • Keep it simple.
Re: losi lst2 elektro
« Reply #63 on: November 23, 2011, 03:18:46 PM »
Cestitke za projekat! Bice to dobra spravica, proprati ako mozes sa slikama.

Taj poklon sa HK sam i ja dobio pa ako neko zna da nam objasni sta je bilo bi extra.
Keep it simple.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #64 on: November 23, 2011, 03:43:42 PM »
...stavis na cosak monitora i kad si udubljen u 'nesto' na ekranu sprecava iznenadjenje sa ledja ! ;)

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #65 on: November 23, 2011, 04:01:49 PM »
znaci to je retrovizor za monitor  :hehe eee sta su ti kinezi, na sve misle  lol

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #66 on: November 23, 2011, 06:16:38 PM »
Jeli kuler za motor precnika 40mm, ako jeste gde si ga uzeo?

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #67 on: November 23, 2011, 07:25:09 PM »
Jeli kuler za motor precnika 40mm, ako jeste gde si ga uzeo?

poz
Kuler je ovaj
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18022__Motor_Heatsink_Fan_Combo_1_5_Car_.html
Namenjem je za motor precnika 45mm, znaci mora malo da se  (work)
Evo kako sam to uradio>
U hladnjak sam ubacio cev precnika npr. fi35 ( zapravo sam koristio gedoru, cini mi se br.29 ) zatim nabacio dve selne preko .. zategao ih i dobio savrsen krug.
pozz

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #68 on: November 23, 2011, 08:39:28 PM »
Probacu jos jednom da objasnim  ;D
Imamo gedoru sa leve i hladnjak sa skinutim ventilatorom sa desne strane

Gedoru stavljamo u hladnjak


Kada ubacis gedoru, preko/oko hladnjaka stavis selnu ( vecu selnu fi45 npr. ) .. i kako zatezes sraf na selni tako se hladnjak savija prema kalupu tj. gedori koja je unutra  ;D
Nadam se da sam uspeo da objasnim. Sve ovo se moze uraditi i rukom .. samo pritisnuti .. bez ikakvih pomagala ali je tako tesko dobiti zeljeni oblik.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #69 on: November 23, 2011, 08:45:35 PM »
 :)aplauz

Hvala puno, ovo mi je falilo. Imam takve hladnjake od 36mm i znam da su od ekstrudiranog aluminijuma (tako kaze Gile  ;) ) i da ne mogu da ih sirim, ali sam zaboravio da veci moze da se skupi  :mhm.

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #70 on: November 24, 2011, 12:06:04 PM »
Da li je neko naleteo na drzac baterije/battery tray po nekoj razumnoj ceni - treba mi za 6s bateriju dimenzije 146x53mm

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #71 on: December 01, 2011, 09:56:50 PM »
Predlozio bih modelatorima da otvorimo novu topic npr. "Moji radovi" gde ce svi clanovi imati mogucnost da prezentuju neki svoj rad vezano za auto model koji poseduju ... prvenstveno mislim na neki homemade upgrade, resavanje slabih tacaka, ojacanja, izrada delova ... i sl.
Postavicu neke svoje "radove" ovde u Losi temi .. modelatori slobodno neka prebace post u drugi topic ako misle da je ovaj neodgovarajuci.
Znaci sve ove stvari sam napravio jer ili nisam hteo da placam npr. 70dolara za drzac motora ili sam nesto polomio na modelu pa u medjuvremenu dok ne stigne deo iz inostranstva, sklepam nest,o samo da bi vozio model  ;D
Evo npr. ovo ce da bude homemade drzac motora ..
Alu 5mm


Drzac za bateriju
Alu 2mm


Levo kupovni, desno pravljeni zupcanik


Adapter levo original hex 20, desno pravljeno hex 17 ( mesing OK )

Osovina amortizera dole original, gore homemade.. napravio sam je od obicnog eksera ..  ;D


Wheelie bar ... sad je vec urnisan .. ostao je samo jedan a imao je dva tocka sa obe strane sa sve gumama  .. nije lepo na oko ali radi posao ;D


Lower arm Alu 10mm ... turpija i udri  ;D



Naravno sve ovo ne moze da zameni fabricke delove ali moze da bude dobra zamena dok originalni ne stignu  (fiu)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #72 on: December 02, 2011, 01:12:21 AM »
E treba da dobijes titulu MASTER Grumfa :)

Svaka cast na trudu i na rezultatima !

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: losi lst2 elektro
« Reply #73 on: December 02, 2011, 01:22:46 AM »
Svaka ti cast.
Sa jedne strane gledista i jeste uzivanje da napravis nesto sam.
Mene licno opusta kad gitujem, turpijam, smirglam, gitujem smirglam.... i ponovoooo gitujem  i na kraju ona fina smirgla za kraj...
Ponekad uhvatim sebe da previse polazem na detalje i mislim da sve to nije toliko potrebno jer cu ga ponovo zakucati....
Ali ali ipak to meni prija, opusta me i radim isto kao i ti..
Samo napred.  :)aplauz

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #74 on: December 02, 2011, 01:29:28 AM »
@jovanovic

Kakvi su ovo crvi u pozadini?  :big smile

Svaka cast na trudu i vremenu... zavidim ti  (photograf)  (res)