Author Topic: Preporuka za baterije?  (Read 2900 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Preporuka za baterije?
« on: June 18, 2012, 12:10:32 AM »
Vec je, donekle, bilo reci na ovu temu, ali hajde da "osvezim" ovo pitanje.
Trebao bih da kupim dve LiPo 3S baterije, 1800- 2200 mAh, 20- 30C. Planiram da ih porucim sa HK. Medjutim, posto nemam puno iskustva, pomislih, da pitam vas za misljenje. Dakle: preporuka za baterije, koje baterije kupiti?
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Preporuka za baterije?
« Reply #1 on: June 18, 2012, 08:20:24 AM »
ove trenutno imaju na stanju i mislim da su dosta dobar izbor

Turnigy nano-tech 2200mah 3S 35~70C Lipo Pack
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11944

u šta ćeš ih stavljati?

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Preporuka za baterije?
« Reply #2 on: June 18, 2012, 09:18:03 PM »
Hvala na odgovoru!
Trebalo bi da idu u neki zagi (1,2 m), pa i u neki trenazni od stirodura (1,5 m), bice i neka jedrilica, isto stirodur (1,2- 1,5 m).
Naci ce se vec nesto, sto se zapocelo praviti ili ce se uskoro krenuti praviti.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Preporuka za baterije?
« Reply #3 on: June 18, 2012, 09:46:18 PM »
Samo Rhino! Eventualno Zippy. Ne znam za druge, ali ja imam losa iskustva sa Nano-tech, i to upravo sa tim i 25-50c. Moja preporuka su, ako su ti Rhino skupe, Zippy 2200 25c. Veoma jeftine, a solidne. Jedina razlika koju sam ja primetio izmedju njih i Rhino 2250 25c i 2150 30c je u tome sto Zippy posle 50-60 ciklusa malo izgubi na snazi u zadnjih par min leta, ali je i dalje veoma upotrebljiva. Za to za sta ces ih ti koristiti neces ni primetiti. Trenutno ih nema na stanju. Naravno, podrazumeva se da znas kako se ophodi prema lipo bat. da bi ti trajale. Jedine koje meni izdrze celu sezonu su gore pomenute Rhino i Zippy.
Pozdrav (<--)