Author Topic: E... da se i ja zvanicno predstavim !!!  (Read 2795 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
E... da se i ja zvanicno predstavim !!!
« on: September 17, 2011, 03:35:04 PM »
Eee, posto nisam samo trgovac, nego i RC modelar, nekako resih da predstavim sebe i svoj Hangar....
Zovem se Zajko, iz Beograda, i ja sam kao klinac, davno, sanjario o ovim "igrackama".
Prvi, pravi dodir sa RC sam imao daleke "97 u Montrealu, Kanada, kada sam naleteo na RC HOBBY SHOP, sreci nikad kraja...
Normalno, naravno mastao sam o helikopterima, kao i vecina, da ne kazem svi ... na srecu imao sam para te za nekih skromnih 3500 $ (u to vreme ovaj hobby je bio skup) odabrao sam veliki HIROBO heli, ne secam se modela, zna JRlopi, on ga je kasnije kupio, bio je KIT, puna kutija malih kesica, debela knjiga MANUAL, stanica FUTABA, ali sam morao trgovca da molim da mi ga proda, njegova prica je bila da cu ga verovatno dobro sklopiti ali odmah slupati, te cu se razocarati i bataliti hobby, a treba da budem, inn !!! Sklapao sam ga nesto vise od 3 dana i noci, pa u radnju po gorivo, kaze moras prvo na TEST kod instruktora, nekih 70km dalje, odem ja covek proba, trimuje sve OK... Opet po gorivo, kaze, moras da se uclanis u klub... Ja stranac, moram biti prvo clan asocijacije, pa osiguran, ali sve to ne moze... Krenem ja za Bgd sa letelicom, smuvam ga da mi proda galon goriva. Gorivo sam prosvercovao do Londona, ali dalje ne....
Tu bi pocetak mog RC Hobija... Nakon toga sam kod njega pazario, davno jedan HIDRO avion, camac, Losi LST2 ....
Zatim sam se 2005 nekako "iselio" iz grada u Malu Ivancu, i poceo da zidam svoju 'penziju'... kad sam zavrsio vecinu, setih se da bih mogao da se nekako kao "profi", bavim RC hobijem, kontaktiram horizonhobby, dobijel dealership, porucim prvi kontejner kojekavih proizvoda pre svega aviona.... Ne znam jos uvek da letim, samo taxiram i palim motor.... Dokupim jos malo zemlje i napravim RC pistu, posto sam sve napamet radio, Bog me pogledao pa ispalo dobro... (nekima se ne dopada velicina, sirina, ali sta cu im, kad se nauci super je).... asfalt 80 x 4 m okolo negovana trava.... hangar 60m2, siroko...
porucim jos jedan kontejner robe iz Kine... a i dalje ne letim....
Vise se nesecam kako, ali nekako se tu pojavila ekipa Coka, Gile, Kariklic, Mirce.. Prvi letovi su bili uz Cokinu pomoc... Hvala.. ali kasnije se pojavio i Krema, i uz njegovu doradu ja poleteh, nekako... Dosta toga se i polupalo, krpilo, lupalo...

Kao trgovac RC opremom imao sam 2 neuspesna pokusaja, prva prodavnica je bila u Strahinica Bana 54, trajala je nekih 5-6 meseci, dok se nisam olupao u saobracajnoj nesreci, kada sam istu zatvorio, drugi, malo uspesniji pokusaj pocetkom 2011 na Obilicevom Vencu, zatvoreno 20.jula.11.... i bojim se poucen duplim iskustvom da to vise ne bih pokusavao !!!
Razlozi razliciti, verovatno i SEKA i DEKA (svetska i domaca ekonomska kriza) itd..itd...

Ali sve je to supisss... ostala mi gomila aviona, opreme i svega ostalo... a negde sam kao malo naucio da letim, vise ne lupam toliko cesto... imacu aviona za naredna 2 zivota da natenane lupam...  salim se ... pre par dana sam postavio cene (negde nabavne) pa ako neko pozeli, ima para ili interesa, dobrodosao...

Imao sam zelju da probam svaki avion koji imam na lageru ali mi nije poslo za rukom, jos uvek ne... tu je nekih 65-70 razlicitih modela, ne stize se nikako, ali jedan dobar deo je u funkciji, od najmanjeg electro 330m YAK 3D Micro, Parkzone do najveceg 2700 mm J-3 Piper Cum 25% sa Zenoah 20EI benzinskim motorom....

Do sada nisam bio neki ljubitelj SAITO 4 taktnih motora, sve imam utisak da ce da se ugasi, ali lepo zvuci.. ali cu se sada baciti malo i na taj vid zabave...
A , verovatno zbog godina, malo se i nejasno vidi na daljinu, pa nekako resih da rasprodam manje avione i da se bacim na one vece i vidljivije... Treba samo malo napraviti mesta u Hangaru...
Moram priznati da sam imao srece i para, pa mi je tu pista ispred nosa, sa nekolicom prijatelja kluba, dogadja se tu lepo letenje i zezanje, uz pivo i do kasno u noc... Sad sam napravio na kraju prve piste, jos jednu travnatu, sa dve poletno-sletne staze (paralelne) pa cemo da vidimo kako to izgleda u dublu, bice i tu verovatno nekog lupanja.... ali prija za oko i za uho, kad se upare dva glow ili dva benzinca...

Inace, do sada bar, je ovde bilo letenja do nove godine, zatim kao neki snegic, a leteli smo i po snegu, pa onda ponovo od marta...

Ranije nisam voleo elektro, posmatrao sam to kao el. aparat za brijanje, sto ne volim, ali onda sam se malo po malo i ja navukao i na elektro, negde jeste lakse i zna da bude zabavno, iako sam i dalje veliki ljubitelj Glow i Gas, svidjaju mi se Scale avioni, ratni, nisam bas nesto za 3D pricu, ali i EDF mi se jako dopadaju u zadnje vreme, dobar je zvuk i lepo leti...
Mislim da cu vremenom preci na benzinske motore i vece ptice, ZENOAH je jako zahvalan, nema takoreci nikakvih stelovanja i doterivanja kao GLOW, lepo, jako, stabilno, lep zvuk.... i nema muckanja goriva...











Nadam se da cemo sledece nedelje uz pomoc Kariklica, Gileta i njihove ekipe, napraviti neki RC susret/letenje/izlozbu, ovde u Maloj Ivanci !
Pozdrav Zajko
« Last Edit: September 17, 2011, 03:53:04 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior