Author Topic: Arrow H9 - problem  (Read 22960 times)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Arrow H9 - problem
« on: September 20, 2011, 09:02:30 PM »
Na prvom i jedinom letu za sada avion je toliko vukao na dole da je jedva prizemljen bez ostecenja.Predpostavljam da je u pitanju teziste aviona.E sada mi treba pomoc oko podesavanja i da li treba podesavati sa praznim rezervoarom ili punim?!Alpha za razliku od njega (raspored baterija,prijemnik,rezervoar potpuno isti) ne propada vec na pola gasa mozes stanicu spustiti na zemlju i gledati model kako leti. mmmm

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #1 on: September 20, 2011, 09:11:52 PM »
To je bas cudno. Ja sam mog sklopio sam, a to mi je bukvalno bio prvi dodir sa RC avionom u zivotu. CG nisam ni proveravao, ni namestao. Gas "preko pola" sam davao jedino na poletanju... 1/3 gasa mu je bila dovoljna da leti bez propadanja. Sa kojom elisom letis?
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #2 on: September 20, 2011, 09:15:16 PM »
Sa njegovom fabrickom trokrakom koja se pri sletanju polomila.To je i jedina steta koja je na avionu.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #3 on: September 20, 2011, 09:20:06 PM »
Jel ti je model bio natrimovan?
Nikola | rcfly.in.rs


Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #4 on: September 20, 2011, 09:52:39 PM »
Natrimovan je model.Na dve trecine gasa je vukao na dole,a prilikom smanjenja istog se obrusavao kao raketa.Sta da kazem vise kada je avion pod tim gasom i sleteo.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #5 on: September 20, 2011, 10:16:01 PM »
Nemoj da me shvatis pogresno sada ali kako si uspeo da natrimujes avion ako mu je to bio prvi let!? Meni se cini da tu nesto debelo nije u redu jer i od oka da si namestao horizontalac nisi mogao toliko da omanes da na 2/3 gasa ponire. Zaboravih da te pitam, jel RTF ili ARF varijanta. Ako je RTF tu nisi imao sta da omanes i da si hteo. Pretpostavljam da je, ako je RTF, vozen sa onim Rx/Tx-om JR-ovim koji ide uz njega. Jos nesto, jesi proveravao servoe nakon pada, da nije nesto tu omanulo?
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1551
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #6 on: September 20, 2011, 10:20:34 PM »
Можда глупо питање: -Да ли си при одузимању гаса вукао палицу висине на себе?

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #7 on: September 20, 2011, 10:25:04 PM »
Avion je kupljen RTF.Pre poletanja sam sve od oka naravno stavio kako treba.Trim na sredini,a horizontalac u ravni potpuno isto kao i na alfi.Avion je poleteo i posle odredjene visine sam krenuo da propada tako da je palica svo vreme bila u donjem polozaju.Pokusao sam sa trimom ali se malo toga promenilo osim da je za nijansu to propadanje bilo slabije.Avion nije pao vec je prizemljen bez ostecenja na samom modelu osim elise.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #8 on: September 20, 2011, 10:28:11 PM »
Ajde postavi sliku sklopljenog modela, tj onakvog kakav je bio pred/u letu i slikaj ga iz svih uglova, pri tom neka ti stanica bude upaljena i naravno prijemnik u avionu ako ti nije problem.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #9 on: September 20, 2011, 10:30:03 PM »
Можда глупо питање: -Да ли си при одузимању гаса вукао палицу висине на себе?

Svo vreme sam je tako i drzao jer je model na tom gasu i leteo ravno.Prilikom smanjenja gasa naglo propada sto se i desava prilikom vracanja palice u normalni polozaj.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #10 on: September 20, 2011, 10:32:43 PM »
Ajde postavi sliku sklopljenog modela, tj onakvog kakav je bio pred/u letu i slikaj ga iz svih uglova, pri tom neka ti stanica bude upaljena i naravno prijemnik u avionu ako ti nije problem.

Nije mi problem.Slikacu model kako si napisao i okacicu slike.Imam sada neke slike pre samog pletanja,a i kratak snimak pa cu i to postaviti.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #11 on: September 20, 2011, 11:03:20 PM »
Slike su pre samog poletanja.




Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #12 on: September 20, 2011, 11:17:13 PM »
Servoi ispravni pod nekim opterecenjem?

Nevezano za problem, ne verujem da si posle mog iskustva sa Arrow-om podigao avion na 4 gumice.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #13 on: September 20, 2011, 11:19:30 PM »
Sest gumica sam stavio na modelu.Nisam te razumeo za servoe?

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Arrow H9 - problem
« Reply #14 on: September 20, 2011, 11:24:50 PM »
A evo i snimka.Na samom poletanju zamalo fijasko ali je na kraju i pored propadanja sve ispalo dobro.Sto je bitno model je citav.