Author Topic: Ziroli JU 87 Stuka...  (Read 194233 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #60 on: May 25, 2012, 12:12:39 AM »
Radove sam nastavljao na uški. Proverio sam visine rebara da bih mogao lepo da plankiram. Na tri mesta sam trebao dodavati tanak sloj od balze



Ulepio sam i prvo, tj. rebro br.6 i isto sam morao da ga malo korigujem



Dok se sušio lepak, nastavio sam sa lepljenjem centroplana. Prvo sam isekao ramenjače, njih ću još morati malo obraditi zbog spojeva koje će biti pod uglom



Ulepio sam i zadnje rebara na centroplanu, tj. rebra br.5 ( rebara br. 3 i 4 nisu još ulepljene )



Dotle se osušio lepak na rebrima i mogao sam da ih ošmirglam, kao i višak balze što sam nalepio sa prednje strane rebara. Pomoću lenjira, stalno sam proveravao da ne bih preterao sa šmirglanjem








Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #61 on: May 25, 2012, 12:27:50 AM »
Gabore ovo bas lepo i pedantno izgleda, nego imam jedno pitanje !! S' obzirom da pravis da se uske skidaju, prva tri rebra na uski bi trebala da budu od spera(jer ona treba da drze bajonet) a koliko se vidi sa slika tebi je samo prvo rebro na uski tj. w6 od spera a w7 i 8 od balze. Da li si planirao to kasnije da ojacas sa nekim polu-rebrima ili kako vec ?

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #62 on: May 25, 2012, 12:37:29 PM »
Gabore ovo bas lepo i pedantno izgleda, nego imam jedno pitanje !! S' obzirom da pravis da se uske skidaju, prva tri rebra na uski bi trebala da budu od spera(jer ona treba da drze bajonet) a koliko se vidi sa slika tebi je samo prvo rebro na uski tj. w6 od spera a w7 i 8 od balze. Da li si planirao to kasnije da ojacas sa nekim polu-rebrima ili kako vec ?

Rebro W8 će biti jjačan sa polurebrom  :mhm , inače dobro zapažanje.
Znači ne samo Mirče prati ovaj post  4e

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #63 on: May 25, 2012, 12:58:33 PM »
Ja sam bio ubedjen da si ti to rebro napravio (treće u uški) od špera...

Gabore, super da imamo super revizora - Dišljenka...
Moramo više da se trudimo da nas Dišljenko ne...(kush)

Nego, Miša nam je nešto "zatajio", obično se i on javlja, ali u zadnje vreme ga nema...

Pozdrav

Mirče

« Last Edit: May 25, 2012, 01:00:26 PM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #64 on: May 25, 2012, 01:08:42 PM »
 :sljus posle sam se setio čim sam pročitao Dišljenkovo zapažanje. A onda smo pričali o tome kad sam odneo sastavljen centroplan... Ništa, rešiću to, još daleko nije kasno  (work)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #65 on: May 25, 2012, 02:59:29 PM »
Ja sam bio ubedjen da si ti to rebro napravio (treće u uški) od špera...
Gabore, super da imamo super revizora - Dišljenka...
Moramo više da se trudimo da nas Dišljenko ne...(kush)
Nego, Miša nam je nešto "zatajio", obično se i on javlja, ali u zadnje vreme ga nema...

Pozdrav
Mirče

Ko velim, dosta je i jedan nadzorni organ, ali Gabora ni tri nemogu da prate   mmmm :big smile
OVDE SAM MU SKRENUO PAŽNJU  :sljus

Vidim da će prvo morati plan na potpis, pa onda u rad  (work)
#FFCC00

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #66 on: May 25, 2012, 03:36:29 PM »
Mirce bas si vickast, ja super vizor heheh :D Ovde svako uci od svakog sto je i cilj ovog foruma, ja sam sve sto znam(a nije mnogo) video i naucio od ljudi koji ovde redovno pisu i nesebicno prenose svoje znanje. Zato svima njima hvala !!!
« Last Edit: May 25, 2012, 03:38:02 PM by disljenko »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #67 on: May 28, 2012, 02:14:32 PM »
Preko vikenda nisam puno radio na modelu, ali evo dokle sam stigao...
Isekao sam polurebro za ojačanje rebra W8, što sam i ulepio







Dok se sušio lepak, isekao sam balzu da bih mogao napraviti kutije kod ramenjače. I njih sam polako polepio i na kraju obradio







Na centroplanu ulepio sam horizontalnu donju i gornju ramenjaču i isekao sam ploču, ojačanje što će da drži stajni trap










Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #68 on: May 28, 2012, 02:45:32 PM »
Lepo, lepo...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #69 on: May 29, 2012, 10:55:44 AM »
Šper sam isekao na meru, i unutrašnju ivicu sam ošmirglao pod potrenim uglom da se lepo nalegne na rebro u korenu





Za svaki slučaj proverio sam još jednom ugao, pomoću stajnog trapa



Proverio sam mere i sa druge strane, i pošto su u milimetar isti (ne bi valjao da ima razlike), precrtao sam ga





Sa električnom testericom nisam se puno mučio



Obradio sam i drugu ploču, a posle sam ih ulepio





Mislim da nisam još napisao, za ova ojačanja koristio sam šper ploču od 6mm.
Isekao sam i zalepio sam male ploče od 3mm špera za kutiju što ide između rebara W8 i W9


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #70 on: May 30, 2012, 11:16:03 AM »
Sa balzom 2.5mm debljine, isplankirao sam gornji deo desne uške, od ramenjače do napadne ivice




Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #71 on: May 30, 2012, 12:06:09 PM »
Možeš isplankirati i celu gornju stranu...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #72 on: May 30, 2012, 11:12:38 PM »
Nacrtao sam gde treba da dođe ležište stajnog trapa, kao i rebro W4





Sa štipaljka postavio sam stajnio trap, da vidim kako mogu rešiti stezanje istih





Tu sam razmišljao kakav bi bilo najboli položaj ležišta, zbog dostupnosti. Ako okrenem tako da bude prema rebru W3 ili prema nazad, prilaz sa imbus ključem je baš zeznuto





Najbolja varijanta je da glava šrafa gleda prema rebru W5 (nisam slilkao  :sljus). Na tom rebru mogu napraviti mali otvor gde ću imati pristup tom šrafu.
Ležište svakako treba da našrafim preko šper ploče sa šrafovima 4x16, a sa druge strane sam mislio staviti ploču od balze, u šta mogu sa ulepim matice M4 sa kandžama, ili kako se već zovu



Između rebara W4 i W5 sa donje strane centroplana napraviću mala vratanca, pa ću imati pristup i šrafovima što drže ležište stajnog trapa...

Predlozi, kritike su dobrodošle.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #73 on: June 01, 2012, 12:19:01 PM »
Od 12mm debele balze isekao sam letve sa čime sam ojačao koren šper ploče na šta dolazi stajni trap










Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #74 on: June 01, 2012, 12:45:37 PM »
Idemo redom, matice nemoj da stavljaš u ploču od balze, jer kad ih budeš stezao utisnuće se u balzu pošto je makana. Sem toga, vremenom će od sletanja i "udaraca" dobiti lufta, pa će ti se trap razmrdati.
Ako treba, zalepi još jedno ploču od špera ali samo malo širu nego što su spoljne ivice kandžastih (ubodnih) matica... I to u slučaju ako je ubodna matica višlja od debljin špera u koji ulazi - 6 mm...

Ojačanja od 12 mm balze stavi i sa donje strane.
Razmisli, kad trap dobije udarac od napred, gde "ide" ploča od špera - prema dole.
Znači, ako staviš ojačanja sa donje strane ploča mora sva ojačanja da izvali, što nema teorije.
Sa ojačanjima od gore ploča će se izčupati.
Nisi ništa pogrešio, smo stavi ojačanja i od dole...
Ako imaš trouglaste letvice 12x12 mm ili 15x15 mm to bi bilo sasvim dovoljno...

Dobra ti je ideja da se noga steže kroz rebro. U tom slučaju ne moraš da praviš poklopac na centroplanu, samo mali otvor na planku sa donje strane, kroz koji će da prodje noga trapa.

I ako dolaziš i Novi Sad, dodji da ti dam onaj nosač za model za prikolicu.

Pozdrav

Mirče