Author Topic: twist 40 H9  (Read 26076 times)

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
twist 40 H9
« on: October 07, 2011, 04:09:59 PM »
Da predstavim twist iz mog ugla,ako jos neko ima moze da se prikljuci i komentari iskusnijih su uvek dobrodosli.Da se malo prisetim,avion sam kupio od zajka na prolece,stigao je u kutiji lepo upakovan i neostecen.


Uploaded with ImageShack.us
Avion sm detaljno pregledao itrebalo ga je sklopiti za 15min i na livadu.
http://www.horizonhobby.com/Products/RelatedParts.aspx?ProdID=HAN2875&Category=Parts%20Listing#quickOverview
Ipak sam se odlucio da ga lepo pripremim sto je bogami potrajalo nekoliko dana.

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #1 on: October 07, 2011, 04:21:58 PM »
Deo oko motora sam premezao epoksijem,trebalo je skinuti motor,to se radi da drvo ne bi upijalo gorivo i masnocu i na taj nacin vremenom slabilo.Isto sam uradio i sa unutrasnjim delom gde su rezervoar i paterija,prijemnik...Inace uz model je isla i baterija,falio je propeler,tx,rx i gorivo.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Rezervoar sam dodatno ususkao u sundjer kao i prijemnik i rx bateriju.Na rezervoaru sam ispispisao markerom oznake da bi znao koliko tacno ima goriva.Motor za 10min srednjeg gasa potrosi 100ml glow goriva sa 10 posto nitra.


Uploaded with ImageShack.us

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #2 on: October 07, 2011, 04:30:22 PM »
Na servou za gas sam ostavio samo jednu polugicu da ne bi nekim slucajem zakacinjala o neke kabnlice.Kblice sam povezao trakom na nebi sve bilo raskupusano.Instalirao utisnicu za punjenje baterije,tako i je lakse onako bi morao da je stalno vadim.


Uploaded with ImageShack.us
Na drugoj strani je prekidac.


Uploaded with ImageShack.us
Krilo je iz jednog dela,prilicno lagano.


Uploaded with ImageShack.us
Obelezio sam koli je koje kablic za alerone ai ovako ne mogu da se uvuku u krilo.


Uploaded with ImageShack.us

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #3 on: October 07, 2011, 05:19:53 PM »
Krilo je za trup povezano na jednoj strani drvenim klinom,koji sam natopio super lepkom da se ne bi vremenom krunio i bio cvrsci,a na drugoj strani veza je plasticni sraf.Taj sraf nije zvezdast vec je imao jedan zares i onda mi je srafciger stalno spadao i nervirao me pa sam na krajevima tog zareza stavio epoksi.


Uploaded with ImageShack.us
Na krajevima krila sam stavio lepljivu traku jer sam primetio da se krila prvo tu ostecuju pri sletanju.


Uploaded with ImageShack.us
Napisao sam ime i br telefona ako izgubim avion.


Uploaded with ImageShack.us
I presvukao sam stajni trao folijom,ovako mi je lepse,jos da nabavim kapice za tockove.

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #4 on: October 07, 2011, 05:30:04 PM »
Koristio sam dvokomponentni epoksi od 5 min,kosta oko 500din ali dugo traje,kad se stvrdne kao kamen je.Drvo je mekano i upija prosuto gorrivio i masnocu i postaje teze i lomljivije.Ima ga u gvozdjarama,traziti univerzalni,crveni,ima i za metal.
Par slika trupa.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #5 on: October 07, 2011, 05:36:56 PM »
Moja oprema za glow,spric iz apoteke,crevo iz pet shopa,stapic od stare lepilice,punjive baterije...


Uploaded with ImageShack.us
Zadnji tocak sam zamenio vecim sundjerastim,onaj je bio plastican i gumen,iste su tezine a ovaj veci je bolji za travu manje zakacinje i taj teo sad trpi manje opterecenje.


Uploaded with ImageShack.us


Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #6 on: October 07, 2011, 06:47:22 PM »
Produzne kablice kad ustekam vezim kanapom da se ne bi u letu slucajno izvukli i ostao bez neke komande.Koliko sam citao na drugim forumima ovaj model pri padu puca na trupu malo iza krila.Ceo model je prilicno cvrst.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: twist 40 H9
« Reply #7 on: October 07, 2011, 07:25:35 PM »
Ma super si to sredio ()-()
Koje servoje drzi?
Bas mi se svidja, mislim da je odlican za 3D :big smile
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: twist 40 H9
« Reply #8 on: October 07, 2011, 08:35:15 PM »
Supisssss.... Nikad nisam video nesto tako pedanto i sredjeno.... Da bog da, da te sluzi godinama... ovo je za primer svima nama, meni sigurno !!!!!!!!!!
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #9 on: October 08, 2011, 05:07:33 PM »
Hvala (pijemo)
Valjda svi paze svoje modele...
Servoi su graupner,pogledacu kuci koji tacno.Model mi nije jos bas sredjen za 3d.Servo ruke moram da nabavim vece ili napravim.Otkloni nisu 45 stepeni,planiram na napravim da budu bas veliki.I sad ga letim sa APC 11x5 elisom,a planiram sa nekom 12x4.

Motor nije trebalo razradjivati ali sam ja to ipak radio i ujedno malo upoznao motor.Do sam sam potrosio dve kante i skoro sam promenio sfvecicu.Imao sam h9 a sad os8,cini mi se da je bolja ova prva.
Servo za gas je malo zujao,bio ke pod opterecenjem,skinuo sam zicu za gas sa servoa i probao da je pomeram rukom,tesko se kretala jer je bila blago savijena blizu motora.To sam resio tako sto sam je savio u malo z i priblizio je polugi za gas,sam se lako krece i servo nije opterecen.
Crevo od igle za veliki gas do karburatora sam zamenio malo duzim pa je sad dobilo luk i bezi od glave motora,tj.ne dodiruje je i ne moze da se istopi i motor povuce vazduh i ugasi se.Ono predhodno je bilo naslonjeno na glavu.


Uploaded with ImageShack.us


Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: twist 40 H9
« Reply #10 on: October 08, 2011, 05:44:57 PM »
tesko da su GRAUPNER servoi u Hangar9 avionu, nezamislivo VEROVATNO JR537 ....
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #11 on: October 08, 2011, 07:18:25 PM »
Jao jeste JR,nesto sam se prebacio,hvala zajko.
Kad zavrsim sa letenjem odkacim crevo za dovog goriva i palim motor dokle ne potrosi sve sto je ostalo u njemu,zatim sipam ulje za odrzavanje.Nije lose sipati malo tog ulja i pre prvog paljenja motora kod novog motora.Zatim vratim crevo i precvikam ga stipaljkama,sad gorivo ne lapi i ne moze da izcuri iz rezervoara.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Takodje sam i oba creva koja idu iz rezrvoara odvojio od glave motora,i ako sam neko vreme leteo bez toga i nije bilo ostecenja na crevu.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #12 on: September 17, 2014, 11:46:10 PM »
Evo slika


Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #13 on: September 17, 2014, 11:48:11 PM »


iza kabine su neke letvice izletele iz lezista ali su vracene i zalepljene drvofiksom

Offline jugamarko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 160
Re: twist 40 H9
« Reply #14 on: September 17, 2014, 11:48:49 PM »


firewall je zamenjen,ima rupu za rezervoar za gorivo