Author Topic: Pomoc oko carine  (Read 7412 times)

Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Pomoc oko carine
« Reply #15 on: December 28, 2011, 03:25:50 PM »
cuo sam da je prenos stanice od 2.4ghz predstavlja problem da se prenese avionom.pa me zanima,ako mi neko moze objasniti,zasto je to problem.

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Pomoc oko carine
« Reply #16 on: December 28, 2011, 05:35:19 PM »
uje, a zasto?

za dva meseca ja treba da prevucem komplet RTR 1/5 preko grane, i to aerodromske - pa me bas zivo interesuju detalji
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline Sleser

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
Re: Pomoc oko carine
« Reply #17 on: December 28, 2011, 06:27:17 PM »
I ja sam tako nacuo. . .pa se razmisljam sta raditi jer sam i ja to planirao.Jer ako nadju taj daljinac  ili vec ceo auto hoce zezati i morace carina i porez se naplate. 

Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Pomoc oko carine
« Reply #18 on: December 28, 2011, 09:24:25 PM »
pa i mene to bas zanima,da li ce se javiti neko na forumu ko je imao iskustva sa tim prenosom avionom...

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Pomoc oko carine
« Reply #19 on: December 28, 2011, 09:41:40 PM »
Moje iskustvo

Kada treba da prodjes carinu imas dvoje vrata u dve boje zelena i crvena mislim da je tako zaboravio sam nisam putovao skoro,
e vidis ti prodji kroz mislim zelena tuda prolaze putnici koji nemaju da prijave nista za carinu, tako sam ja to jest meni su uvezli DX8
u tom delu mogu te zaustaviti samo ako im se ucinis da si sumnjiv i da ipak imas da prijavis robu za carinjenje.
inace pre sletanja na aerodrom nismo znali da ima ta varijanta Kasnije smo tek provalili da postoje 2 prolaza drugar isao za grupom kud oni tu i on sreca pa oni nisu imali nista za prijavljivanje pa su prosli na prava vrata.
Sreca hrabre prati,takodje i hrabri pucaju u istoriji prepoznatljivi kao heroji.

Pozdrav i srecno

Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Pomoc oko carine
« Reply #20 on: December 28, 2011, 09:50:08 PM »
ma ti prolasci kroz vrata "nista za carinu" nisu problem.ne znam da li postoji mogucnost od predaje kofera do njegovor uzimanja nakon sletanja da kofer prolazi kroz neki skener i da tako nesto bude otkriveno...

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Pomoc oko carine
« Reply #21 on: December 28, 2011, 09:55:16 PM »
skener je za potrebe bezbednosti ,prosle nove godine sam kupio i preneo bez problema
osim ako u tom trenutku budes lose srece kao Jelena Tinska i njen Fedor
« Last Edit: December 28, 2011, 10:01:34 PM by JRlotpi »

Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Pomoc oko carine
« Reply #22 on: December 28, 2011, 09:56:52 PM »
hvala na informaciji  ()-()