Author Topic: FPV moj prvi projekat  (Read 18803 times)

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #15 on: July 29, 2008, 12:59:30 AM »
Jesi probao da radis SMD?

Jesam, sredinom 90-tih ;D
A radim i danas :D

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #16 on: August 10, 2008, 11:42:34 PM »
Danas mi je u gostima bio gorepomenuti Zgrujic sa svojim avionom. Pridruzio nam se i Saler pa smo malo leteli.
Ja cu smo par slika da postavim, a Zoran ce video koji smo snimali uzivo sa aviona. Zadovoljni smo snimkom, i nadamo se da ce sledeci put biti jos bolje.

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #17 on: August 11, 2008, 01:52:23 PM »
Posle muka sa jeftinim kamerama i Tx/Rx kineske proizvodnje (nikad ne uzimati prijemnik sa potenciometrom) konacno sam dobio opremu sa kojom cu valjda biti zadovoljan.
Elem pre nego sto postavim snimke moram da kazem da sam promenio misljenje o kineskim Tx/Rx. Test koji je Zdravko izveo je na kraju pokazao da nisu tako losi. Problemi koje sam ranije imao su izgleda nastajali zbog neprilagodjenosti kamere uslovima snimanja. Izmerili smo domet od oko 150-200m sa nekim zbunom tacno izmedju nas. Dalje nisam mogao od neke ograde, tako da je domet malo veci, ali ipak ne mnogo. Prijemnik i predajnik tokom ovog testa su bili na visini od oko 2m.

Znaci kineska kamerica je diskvalifikovana, dok ova nova radi jako dobro:

Jedino sto je teska celih 30g bez kablova...

Quote
Moram da napomenem sledece:

Nakon otkaza predajnika sam pisao na adresu HobbyWireless-a, zaleci se na svoju nesrecu i ocekujuci nekakav odgovor. Verovatno sam ja spalio predajnik, ali mogli su bar da mi odgovore na mail. Zato vam ne preporucujem da saradjujete sa njima ako ne morate.
« Last Edit: August 11, 2008, 07:18:50 PM by zgrujic »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #18 on: August 11, 2008, 07:02:28 PM »
Cestitke za uspjesan flight test,ocekujemo snimak, nadam se uskoro :o
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #19 on: August 12, 2008, 11:59:35 AM »
Evo i video, mada je kvalitet nesto podbacio nakon uploada...

http://video.google.com/videoplay?docid=3196184553229055305
Direktan link na Google Video:
video.google.com/videoplay?docid=3196184553229055305

Završni testovi u okviru mog FPV projekta. Zdravko i SaleR su mi pomogli da testiram i podesim opremu i snimim let.
Oprema:
Model Extra 330 EP sa brushless motorom i LiPo baterijom
Soni kamera
Kineski predajnik
Satelitski risiver
TV tuner kartica
Laptop

Lokacija:
Stari aerodrom,
Novi Sad,
Vojvodina, Srbija

Sada sam na korak od FPV. Taj korak je vise mozda psiholoski nego tehnicki, ali ipak cu da izvedem jos jedan ili dva probna leta pre nego sto nakacim video naocari. Ni model nije bas za ovaj posao, ali uskoro stize Multiplex EasyStar pa ce to biti voznja iz fotelje.

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #20 on: August 12, 2008, 01:46:23 PM »
Jedan kompletan nemontiran let ili ti snimak.

http://video.google.com/videoplay?docid=-9019522859468985819&hl=en
Link:
video.google.com/videoplay?docid=-9019522859468985819&hl=en

I moram i ovako javno da se zahvalim Zdravku I SaleR-u na pomoci i gostoprimstvu.

P.S.
Uz ovaj snimak bi mogla da dodje reklama: pretrazujemo RC kulture kukuruz, psenica, raz isl u potrazi za odbeglim modelima. Naplata po broju pronadjenih komada tj delova trupa, krila  ::)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #21 on: August 17, 2008, 02:14:38 PM »
Juce 16.08.2008. moj model je prvi put leteo u FPV varijanti. Led je probio Ivan (GLIDER). Uspeo je da izvede jedno poletanje, dva kompletna leta (1-2 min) i dva sletanja. Sledeci sam bio ja ali sa puno manje uspeha. Bio sam malo dezorijentisan, pa je model odlutao podaleko uz pomoc vetra koji je bas tad nasao da se poigra. Kad je doslo do prekida filma GLIDER je preuzeo stanicu i vratio model umesto auto pilota. Sproveli smo jos jedan eksperiment: servo koji okrece kameru je vezan na kanal rudera (koji ja inace i ne koristim), sto nam je omogucilo vrlo laku kontrolu pravca u kome kamera gleda.

Snimke, na zalost, nemamo, Lazi je otkazo fotoaparat (baterije), a nismo imali ni opremu za snimanje signala sa modela.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #22 on: August 17, 2008, 10:32:46 PM »
Evo da dodam po koju fotku...
;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: FPV moj prvi projekat
« Reply #23 on: October 20, 2008, 05:19:23 PM »
Hvala SABURO!

Ovaj topik se izgleda ovde i zavrsava. Ne nisam odustao! Nabavio sam EasyStar-a. Jos je u procesu sklapanja, a fale mi i dva servoa da poletim. Eto, uskoro otvaram novi topic, a ovde cemo, staviti tacku.