Author Topic: Pocetnik u ovom Sportu  (Read 27898 times)

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Pocetnik u ovom Sportu
« on: October 19, 2011, 11:46:47 AM »

Pozdrav svima.
Pošto sam nov u ovom sportu a želeo bi da se bavim RC Helikopterima,
leteo sam na Double Horse 9101 i Kineski Avatar 4ch  (<--) pa bi želeo da predjem na neki 6ch na primer KDS 450s sa Flymentor 3D.

Pa imam par pitanja :
   1. Sa kojih sajtova je najbolje porucivati delove i ARF?
   2. Iskustva sa našom carinom?
   3. Iskustva sa RATEL-om i kakve probleme prave?  mmmm mmmm
   4. I naravno vaša preporuka?

Hvala Svima,  (pijemo)
Pozdrav,
Aleksandar

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #1 on: October 19, 2011, 12:07:27 PM »
POzdrav,

Sve sto si leteo do sada nije ni priblizno isto kao sto je 6ch heli. Govorim ti iz iskustva koje sam ja imao. KDS je dobar heli imao sam prilike da ga probam, ali sa flymentor-om nije pravi osecaj upravljanja (mnogo koriguje iako nema potrebe za tim), a pri tom moze da napravi i veliki problem ako se zaglupi (zavisi od podloge nad kojom lebdis-letis; obicno se zna zaglupeti ako letis iznad trave pa u letu predjes na beton). Moja preporuka je da prvo probas 4ch koaksijalni (avatar to nije) ili fixed pitch heli, mada ako si strpljiv mozes odmah i na 6ch.

1. Ja uglavnom narucujem sa hobbyking.com ili helipal.com
2. Imao sam samo jednom problem sa carinom, ali normalnim pristupom sve se resava
3. Nisam narucivao nista zasta bi mi trebala Ratel-ova dozvola tako da ti nisam bas merodavan po pitanju ovoga, ali postoje postovi na ovom forumu koji ti mogu pomoci u donosenju zakljucka,
4. Kupi helikopter za koje postoje dostupni rezervni delovi, a koji ces uzeti sam odluci mi te mozemo samo malo usmeriti; da li  ces 4 ili 6 ch dosta zavisi od tebe (napominjem da ovo sto si leteo su nazalost sto mnogi kazu "igracke") koliko imas strpljenja i koliko si vest. 

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #2 on: October 19, 2011, 12:14:38 PM »
Hvala @pericamitic@

Imam strpljenja ali dal sam vest to cu saznati posle provog porbnog leta  :big smile
ali samo da ne bude  :sljus

Svaki savet je dobrodosao...

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #3 on: October 19, 2011, 12:48:09 PM »
Pošto ide zima i nije sezona letenja, preporučujem ti da što više letiš na simulatoru pa ćeš videti kako nije teško preći i na pravi helikopter.

Ako si već leteo 4ch, logično je da pređeš na 6ch i preporučio bih ti neki od 450 modela.

Pogledaj malo temu o 450-ici i biće ti jasnija priča.

U svakom slučaju, šta god da odlučiš, prvo dobro navežbaj na simulatoru pa kasnije pređi na pravi model.

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #4 on: October 19, 2011, 02:14:40 PM »
Pa taman dok je zima da pazarim i naravno da se uvezbam na simulatoru,
a onda letenje na otvorenom  oo))

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #5 on: October 19, 2011, 06:52:31 PM »
A posto ide zima ne bi bilo lose da pogledas sta kaze ovaj covek:
(malo davi ali OK)
http://helifreak.com/showthread.php?s=dc04345d27c471f3f9b72ba336a5716c&t=41692

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #6 on: October 20, 2011, 03:03:44 PM »
Imali jos neki sajt za kupovinu delova za RC Helikoptere ?

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #7 on: October 20, 2011, 03:06:29 PM »
http://www.heliguy.com/

brza isporuka i pristojne cene

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #8 on: October 20, 2011, 06:30:55 PM »
Flymentor i slicne stvari su totalno nepotrebne. Ako se samo malo posvetis simulatoru nista od toga ti nije potrebno, cak ni pomocni tockici. Bitno da ti je helikopter dobro utrimovan, i da nije preosetljiv na komande.

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #9 on: October 20, 2011, 06:33:31 PM »
Flymentor i slicne stvari su totalno nepotrebne. Ako se samo malo posvetis simulatoru nista od toga ti nije potrebno, cak ni pomocni tockici. Bitno da ti je helikopter dobro utrimovan, i da nije preosetljiv na komande.
OVO je zapravo pravi odgovor za sve! (res)

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #10 on: October 20, 2011, 08:48:57 PM »
I jos jedna stvar, pojavi se negde gde drugi lete i malo posmatraj. Nije isto kada letenje gledas na internetu i uzivo.
Mnogo lakse ce ti se sloziti u glavi ponasanje helikoptera ako letenje gledas uzivo.

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #11 on: October 20, 2011, 09:00:25 PM »
Video sam da ovde imam par komsija sa Miljakovca e samo jos da stupim sa njima u kontakt  :big smile

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #12 on: October 20, 2011, 11:22:05 PM »
A preporuka t-rex 450 (jos bolje 500), ili mini titan, za njih imas delova koliko hoces, lete savrseno i kad se jednom utrimuju ostace takvi sve dok ih ne razbijes.
Naravno obavezno orginali sa dobrim setupom i onda mozes da napredujes u letenju a manje da se bavis popravkama. Primera radi sa T-rex 500 sam leteo 3 godine da ga nisam ni pipnuo od sklapanja, sve dok mi nije otkazao jedan lezaj na motoru pre koji mesec.
Ako se zaglavis sa onim kineskim kopijama dugo se neces iskobeljati a na kraju ces svatiti da je to sve bilo samo gubljenje vremena.
Ovo je savet za one koji stvarno zele da se bave helikopterima i napreduju kako treba.
A ako si zadovoljan sa time da malo hoverujes i uradis po neku osmicu, a mnogo da se zezas sa stelovanjima i popravkama, onda samo navali na kineze.
« Last Edit: October 20, 2011, 11:27:09 PM by norrin radd »

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #13 on: October 20, 2011, 11:48:54 PM »
Pa nisam raspoložen za samo štelovanje, ali najveći problem je što t-rex 450 nema da se kupi kod nas a da bi ga narucio preko grane imao bi problem sa RATEL-om.
A pošto sam se već opekao o RATEL, nakako ne znam šta smem da poručim a sta ne...
Bilo kakva pomoć oko toga šta smem a sta ne smem da poručim bi bila poželjna.

 

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #14 on: October 21, 2011, 12:02:52 AM »
....
A ako si zadovoljan sa time da malo hoverujes i uradis po neku osmicu, a mnogo da se zezas sa stelovanjima i popravkama, onda samo navali na kineze.
Ovde se bas i nemozemo sloziti , kinezi su se mnogo promenili tako da konkretno hk450 pro i nije los izbor i lepo ume da leti bez da se svaki put podesava. Iz licnog iskustva.
500 klasa je sigurno bolja, zbog stabilnosti, upravljivosti.

Ali kao sto sam rekao nije moje i necu nikoga nagovarati sta da uzme.
« Last Edit: October 21, 2011, 12:04:40 AM by pericamitic »