Author Topic: Indoor staze za preko zime :)  (Read 10577 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Indoor staze za preko zime :)
« on: November 14, 2011, 01:38:28 PM »
Gledajuci malo staze na netu naleteh i na zanimljive staze u zatvorenom prostoru, najvaznije MALOM zatvorenom prostoru :)

Ideja bi bila da pokusamo da nesto ovako napravimo i kod nas dok nam ne dodje prolece i zeljno iscekivana PRAVA off-road staza ;)

Po izgledu ovo bi se moglo smestiti u neku garazu-parking koji nije bas preterano posecen (par lokacija se vec koristi za slicna okupljanja), e sad posto nam niko takav prostor nece dati na duze koriscenje onda je primarna ideja da se organizuje bar jedna ovakva trka-skup :)

Modeli koji bi trebalo da se koriste su u razmeri 1/10 i to u 2 klase za 'off-road' i jednoj za onroad !

Prva off-road bi bila za vozila sa zadnjom vucom a druga sa pogonom na sva 4 tocka, kod on-road modela to bi bilo samo na 4 tocka ali u dve varijante trkanja. Grip (normalna trka) i drift (ne-normalna trka) :)

Za pocetak da vidimo koliko bi bilo zainteresovanih VOZACA za ovakav skup ? ...Ideja je naravno da se u prvoj varijanti akcenat stavi na okupljanje i druzenje a manje na neki vid takmicenja, da jednostavno svi koje ovo zanima mogu da dodju u vide kako to izgleda uzivo. Takodje nista manje bitno je da NOVAC bude sto manje u ovoj prici, tj. da se ako je moguce nista ne naplacuje :!

Dakle zainteresovani prijavite se sa opisom svojih modela da vidimo jel ovo uopste moguce izvesti u nekom obliku !


Offline CweLe

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #1 on: November 14, 2011, 02:35:50 PM »
Shta reci, neam 1/10, daleko sam, ali moglo bi se reci zainteresovan ;) pojavio bih se da nas bude u shto vecem broju verovatno bi napunili kola nas 4ica i uleteli na stazu sa 1/8 da vam lomimo bulkhead-e ili kako se vec zove deo :P

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #2 on: November 14, 2011, 05:12:17 PM »
Ja se prijavljujem za 1/10 on-road. ()-()

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #3 on: November 14, 2011, 05:36:24 PM »
Super ideja  :)aplauz

Ja se prijavljujem za off-road sa 1/10 Reely Blaze-om 4WD.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #4 on: November 14, 2011, 07:01:03 PM »
Naravno da se prijavljujem i ja u 2 kategorije, 2WD offroad i onroad sa ljutim Kyosho masinama.

poz
Veljko

Offline Punto Abarth

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 76
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #5 on: November 14, 2011, 09:17:31 PM »
da sam u BG-u, dolazio bih sa Cup Racer-om :(
koliko god da ga istreses, zadnja kap mora pasti u gace

Offline Uzice

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #6 on: November 14, 2011, 10:45:18 PM »
Znaci sada moram da kupim buggy 1/10. Ustvari imam on-road u toj razmeri.

Na ovoj stazi ima 9 skakaonica a posto vec planiramo da napravim nesto slicno na Zlatiboru, iako nas je samo dvojica, mogao bi sve ovo da instaliram i u BG kada nadjete prostor. Samo me interesuje kolika sirina staze treba za 1/8 posto nas ima dosta koji bi vozili sa malo vecim masinama?
« Last Edit: November 15, 2011, 01:55:09 AM by Uzice »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #7 on: December 28, 2011, 08:57:26 PM »
E pa imam lepe vesti. Danas sam se raspitao u Colonial Sun (cim se iz Kneza Milosa predje Gazela ka Topciderskoj Zvezdi sa desne strane, pre Majdana) za iznajmljivanje terena. Imaju natkriven i osvetljen rukometni teren sa podlogom od gumiranog betona koji su (po prvoj inoformaciji) voljni i u mogucnosti da nam izdaju za voznju autica. Naravno u obzir bi dosli samo 1/10 elektro modeli onroad ili offroad. Podloga je idealna i sa bilo kojim gumama mislim da bi lezanje bilo jako dobro.

Cena nije mala, 20E u slucaju tenisa i 40E u slucaju fudbala, na sat. Njima su termini vikendom u vreme rucka uglavnom slobodni i moja pretpostavka je da kada bi smo iznajmili vise termina mogli bi smo da dobijemo 2 sata za 50E, sto je ako nas je 10 samo 500din po osobi.

E sad nagradno pitanje, koliko nas ima sa modelom 1/10 elektro koji su voljni i zeljni da se naredna 3-4 meseca jedan put nedeljno vikendom (npr. nedelja od 2 do 4) okupimo za voznju? Ja evo odma prijavljujem mene i klinca sa modelom Kyosho TF5.

Molim vas da se ovde javite ako ste zainteresovani za ovo!

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #8 on: December 28, 2011, 10:55:12 PM »
Ja ! ...bez klinca ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #9 on: December 28, 2011, 11:30:22 PM »
Ja bih ali nemam nista onroad  :sljus

Jedino da na DBX-a stavim neke onroad gume.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #10 on: December 28, 2011, 11:48:19 PM »
Ako ti je DBX elektro sto da ne, jedino moras da mu produzis prenos ako su on road tockovi manjeg precnika !

Cak mislim da imam i ja neke bas za dbx-dst koje mogu pozajmiti ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #11 on: December 29, 2011, 12:01:26 AM »
Jeste taj je, DBX VE. Imam Pro-Line 1/16 Dirt Hawg koje mogu da posluze za tu svrhu samo nista od rezervnih zupcanika.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #12 on: December 29, 2011, 12:29:06 AM »
pa mogao bi da probas, a i pogledaj podatke za zupcanik pa da potrazimo i to !?

Precnik osovine i tvoj sadasnji broj zuba, trebace ti nekih 4-5vise na malom zupcaniku ako su ti drugi tockovi u tom onroad standardu...

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #13 on: December 29, 2011, 09:05:03 AM »
Ja dolazim sa Conradom 1/10 on-road.

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Indoor staze za preko zime :)
« Reply #14 on: December 29, 2011, 11:48:28 AM »
Prijavljujemo se i mi sa 3 on-road TF5-ice, kum, drug i ja!!! ()-()