Author Topic: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX  (Read 20445 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« on: December 05, 2011, 04:02:00 PM »
Za poznavaoce teme,pitanje sta odabrati za prvi pokusaj ulaska u Flybarless tehnologiju i kako doci do zakljucka sta je trenutno bolje na trzistu i kako se koji sistem pokazao u praksi.

Naravno,u obzir dolazi i novi spektrumov prijemnik sa vec ugradjenim beastx sistemom-AR7200bx.

Svi ovi sistemi mi se namecu po nekoj razumnoj ceni,samo je pitanje koji odabrati i zasto.

U ovom trenutku bi bili upareni sa RJX FBL glavom( http://www.rjxhobby.com/en/pro_detail.asp?id=2736)   i planira se prvi pokusaj na Raptoru 30,jer vec ima razradjen motor i lepo nastelovanu mehaniku.

Unpred hvala na odgovorima i komentarima,

Cane

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #1 on: December 05, 2011, 04:40:33 PM »
ja nisam expert za helikoptere ali u madarskoj svi koji kupe novi trex600 koji u setu ima 3gx odma ga prodaju i kupe micro beast a veruj mi da su likovi bas jaki lete ko ludaci nebi menjali da valja pozdrav

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #2 on: December 05, 2011, 05:07:19 PM »
To i meni palo na pamet! Zasto se prodaje tako jeftino alignov 3gx ako je dobar.Ali bolje da pitam,ima ljudi koji se bolje razumeju i svaki savet mi je dobrodosao.
Hvala Adame na odgovoru.
Posto koristim i sam SPEKTRUM,ozbiljno se razmisljam o ovom novom prijemniku koji vec ima ugradjen beastx sistem,tako da se spara jedno mesto za ugradnju.Nisam jos video kako radi ili cuo neki komentar,ali obecava.

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #3 on: December 05, 2011, 06:16:54 PM »
I na Raptoru 90 i na T-rex-u 500 koristim BeastX. Mogu reci samo sve nabolje.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #4 on: December 05, 2011, 08:42:23 PM »


jeste jeftiniji evo i zasto ako bolje posmatras video primetices kako heli proklizava u nekim figurama
 ako neces ovako leteti vidi sta ti je jeftinije  i da li ce ti smetati nedostaci koji se vide na snimku
« Last Edit: December 05, 2011, 08:44:24 PM by JRlotpi »

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #5 on: December 06, 2011, 03:10:13 PM »
Ma nemam nameru ovako da letim,niti znanje za ovako nesto sigurno jos neko duze vreme.
Planiram da nabacim neki scale trup za heli i da bude to klasicno scala letenje.
nesto je vec u pripremi,objavicu kasnije o cemu se radi.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #6 on: December 06, 2011, 03:56:04 PM »


jeste jeftiniji evo i zasto ako bolje posmatras video primetices kako heli proklizava u nekim figurama
 ako neces ovako leteti vidi sta ti je jeftinije  i da li ce ti smetati nedostaci koji se vide na snimku


JRlotpi sine jesi ovo ti za komandama ???

 (:sok:)
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #7 on: December 06, 2011, 11:01:44 PM »
nedavno sam bio kod saleta iz ns i kroz pricu kazem mu da sam na ebay naso povoljno za 65$ align 3gx i dobio savet da bezim od toga kao djao od krsta.
a evo sta je thunder triger sa GT5 izbacio nedavno mislim da je fenomenalna elektronika:


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

S novim GT-5 postavlja nove standarde u Thunder Tiger Flybarlesstechnik (letjeti bez veslo). Najvažnija točka u GT-5 je inovativan i jednostavan rad. Stariji sustavi na tržištu mora biti komplicirano set s PC ili prijenosno računalo. Pogotovo u zračnu luku koja je nezgodno ako nemate računalo ili želite da se to svaki put sa zračne luke. Drugi sustavi, koji se može podešavati bez laptopa sjedio na rješenje s vanjskim Podešavanje okvir. I ovdje, mora razmišljati o uzimajući ponovno ovu podešavanje alata s zračne luke i mora biti spojen preko cjevovod za FBL specifične sustava. GT-5, nema više takvih problema. Integrirani i zaslon visoke razlučivosti može jasno i trenutni parametri se čitaju izravno. No, tu su također ulazi potpuno novi i revolucionarni rješenje. Bočno integrirani touch pada (slično kao što je poznato iz laptopa), čini promjenu parametara lakoćom. Dakle, ne postoje tipke na GT-5, gumbi ili prekidača, koji se mogu oštetiti kolebanja temperature, vlage, vibracija ili ispušnih plinova. "Samo tapkanje na stambene strani", dao je GT-5 ime "Žiro Touch". 5 stoji za senzore za kontrolu koji je regulirao 500Grad sekundi. Želite li potvrdu unosa, tako da možete taknite touch pada samo dva puta. Kao što se moglo očekivati ​​u sustavu Windows dvostrukim klikom miša - to ne radi više. GT-5 ima niz Thunder Tiger helikoptera tvornice instrumenta i "vraćanje na tvorničke postavke". Ako su podaci messed tolikoj mjeri da je helikopter leti ne razuman ili ne znate što ste učinili krivo, onda jednostavno odaberite odgovarajući helikopter i sustav prikazuje podatke o osnovnim postavljanje jedne (ne treba odgovarajući helikopter izbornika biti na raspolaganju, tu je "neutralna" osnovne postavke). Onda opet, osnovne postavke mogu se lako prilagoditi potrebama pilota. Osim toga, svaki pilot pohraniti svoje podatke izravno u GT-5 u zasebne baze. Opet, ako je nešto preselio i želite vratiti svoj prijašnji setup opet, to je bila samo postava koja je prethodno pohranjena opterećenja opet. Naravno, tu je dodatni USB adapter i softver za PC, tako da podaci mogu biti podupirač gore mimo GT-5 i na PC-u. Dakle, to je također moguće, podatke iz jedne u drugu GT-5 GT-5 za slanje. Također, budući ažuriranja softvera s novim značajkama preko USB port na GT-5 će biti poslana. Posebnost je multi-dual izbornika. Stjecanje GT 5-naći ćete kada uključite izbornik koji omogućava postavljanje i helikoptera u nekoliko jednostavnih koraka. Uz određenu značajku, "3D rasan stručnjaci" za aktiviranje izbornika, koji još uvijek sadrži više parametara od normalne izbornika. Ovdje možete vježbati svoje srce u fino podešavanje. GT-5 mogu se koristiti s bilo kojim "normalnim" prijemnik. Ako želite koristiti raspon kanala, mora biti priključen na GT-5, samo dva satelita bez zasebnog prijemnik. U izborniku možete izravno vezati za GT-5 s spektra odašiljač. Također, novi rasponu od 11ms DX8 postaja se pretpostavlja. Nadalje, S-bus i Serial Bus je podržan. Možete izvući iz GT-5 u čaroliju. Od njegova budućnost orijentirane tehnologije i rada, svojim seksi odijelo i stabilizacije i izvrsnim karakteristikama leta, od vas će biti zaprepašteni. GT-5 ... budućnost flybarless je sada!
ex pseudonijum: sova

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #8 on: December 06, 2011, 11:24:28 PM »
Kako ovde pise,na prvi pogled,sistem jeste dobar.Fali samo malo preporuka i opisa od ljudi koji koriste a i skuplji je od beastx.
naleteo sam par puta na ovaj model,ali niko ne opisuje kako to bas radi.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #9 on: December 06, 2011, 11:56:13 PM »
tu si u pravu ja sam nasao na forumima da ga hvale al ni ja ne znam coveka tj modelara kod nas ko ga ima!!!
a sigurno i nije naj skuplje uvek naj bolje!!
mozda ipak da poslusas adama ipak je on video ljude koji koriste ovaj sto ti je preporucio!!
nema saleta i zolija nesto (spava) (spava) da oni daju preporuku ipak oni odavno lete sa tim (<--) (<--) (<--)
ex pseudonijum: sova

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #10 on: December 09, 2011, 12:19:22 AM »
Evo ga jedan FBL sistem koji se nepodeljeno hvali na forumima koje sam čitao, opisuju ga kao "3gx, beastX, and sk-720 all-in-one."

http://www.helicommand.com/index.php?option=com_content&view=article&id=129&Itemid=102&lang=en

U pitanju je HeliCommand HC3SX. S obzirom na njegovu cenu od preko 500$, verovatno će još puno vode savom i dunavom da proteče dok ga neko kod nas ne kupi ali to nije razlog da malo ne "parimo oči".
Zbog ugrađenih sigurnosnih modova letenje sa njim upoređuju kao nešto najsličnije letu na simulatoru jer je u stanju da izvuče helikopter i iz najtežih situacija, dovoljno je samo da pustite palice:



S obzirom na ovaj mehanizam ko leti malo veći heli kad stavi na papir koliko koštaju popravke, možda zaključi da i nije skup koliko to izgleda na prvi pogled  mmmm.

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #11 on: December 09, 2011, 01:09:18 AM »
sve je to super ali kako kazu,i od skupljeg i boljeg ima jos skuplji bolji
DJI Ace
http://www.heliguy.com/Extras/Helicopter-Stabilization-Systems/DJI-Ace-Waypoint/

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #12 on: December 09, 2011, 09:28:56 AM »
Ovaj DJI Ace mi liči na neku golubarsku opremu.
Koji bi to drugi hobi bio gde vam ljubimac:
 
  • sam poleti,
  • sam leti
  • pri tom sam može da odleti i toliko daleko da ga više uopšte ne vidite
  • sam se vrati kad "ogladni" i
  • sam sleti

Sve je to fino, ali šta mi da radimo za to vreme  (nene).

sve je to super ali kako kazu,i od skupljeg i boljeg ima jos skuplji bolji
DJI Ace
http://www.heliguy.com/Extras/Helicopter-Stabilization-Systems/DJI-Ace-Waypoint/

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #13 on: December 10, 2011, 12:10:45 AM »
http://www.heliguy.com/Extras/Helicopter-Stabilization-Systems/DJI-WooKong-H-%28Scale-Helicopter%29/

Ovo je provereno helikopter stoji u mesto i ne pomera se stabilniji jedno 20x nego bolo koji okto
ovi sistemi su samo za snimanje ne i za letenje

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: MIKRO BEASTX ili ALIGN 3GX
« Reply #14 on: December 10, 2011, 08:36:51 PM »
Ja pitah za 2(dva)konkretna modela a ovo ode negde do NASE i  ko zna sta jos nema uz to.