Author Topic: SIG CITABRIA  (Read 116729 times)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: SIG CITABRIA
« Reply #15 on: December 07, 2011, 01:33:53 PM »
Ima dosta sajtova o konverzijama na benzin, iz svakog se može nešto naučiti. Ja sam radio konverziju, sada mogu reći veoma uspešnu http://rcfly4um.org/index.php?topic=4800.0.
Motor ima sigurno stotinak radnih sati, i radi savršeno. Ugasio se samo kada je ostao bez goriva.
Kinezi imaju izvanredan motor od 15ccm. na benzin. Koliko bi koštao dok stigne do nas, to stvarno nisam siguran.
ex pseudonijum: licider

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SIG CITABRIA
« Reply #16 on: December 07, 2011, 04:19:10 PM »
Hvala na savetima svima. Ja sam vec nesto poceo da petljam oko modela  na kompu, ali se jos nista ne vidi.
Posto je Tosa zadnjih dana prezaposlen, preuzeo sam na sebe  obavezu da odradim sve "posebne" delove
i da  sve sto je u kitu stiglo  iseceno, prebacim u digitalni oblik. To radim iz razloga da  gradnja oba modela krene istovremeno.
Razmisljao sam kako bi to najlakse uradio i problem vrlo brzo resio. Posle par dana vecina delova je vec u Acad formatu u razmeri 1:1

Tosa godinama tako dobru kafu kuva da moram bar malo  da mu se oduzim   4e

 
« Last Edit: December 07, 2011, 04:34:34 PM by drjack »

Offline Tosh

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: SIG CITABRIA
« Reply #17 on: December 07, 2011, 09:12:50 PM »
E za to imas jos dve kafe.   Kuca casti.

Offline Goran-Le

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 193
Re: SIG CITABRIA
« Reply #18 on: December 07, 2011, 10:12:58 PM »
Jeste druze iz tog je kompleta i ja sam je nabavio iz nemacke zajedno sa motorom.Model je izuzetno lagan i prelepo izgleda,na kraju kad zavrsis ceo model uverices se i sam. Kao sto Mirce rece SIG je dobra i ozbiljna firma pa je i model O.K.Naravno da bi lepo bilo da stavis nekog 4-taktnog max-a ili saito i da pored lepog izgleda imas i lep zvuk prilikom letenja ali ako vec imas el.set kao sto sam vec i rekao da se ne ponavljam,model te nece ni u toj varijanti razocarati,niposto!Kada budem sad oko praznika dolazio za L.E. slika cu moju citabriju i postaviti par slikica a i posla cu ti par slikica interesantnih kolor sema.
Pozdrav i samo napred u izradi modela ()-()

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SIG CITABRIA
« Reply #19 on: December 07, 2011, 10:24:17 PM »
Gorane, cekamo slike... (<--)


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: SIG CITABRIA
« Reply #21 on: December 21, 2011, 01:30:29 AM »
mene interesuje na sta je zakacen onaj tocak koji se vidi na zadnjoj slici levo mmmm

Offline Goran-Le

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 193
Re: SIG CITABRIA
« Reply #22 on: December 21, 2011, 09:23:59 AM »
Druze pa L.E. nije na kraj sveta,sednes jedan dan u auto i dodjes  ()-() i vidis sta sve tu ima.To sto si video na slici levo je tocak od cessne185 raspona 2,7m koja je trenutno u fazi restauracije.A nekada je izgledala ovako http://i1092.photobucket.com/albums/i401/gogancha/Avioni/P6050195.jpg

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: SIG CITABRIA
« Reply #23 on: December 21, 2011, 10:33:42 AM »
po tockovima se vidi da je neko veliko cudoviste. cim otopli, eto nas tamo da uporedimo ove citabrije sa originalom.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SIG CITABRIA
« Reply #24 on: December 21, 2011, 01:38:16 PM »
Gorane, odlicna je! Ako ti nije problem, ubaci malo vise slika iz drugih uglova sa vise detalja.
Ja sam moju poceo da sklapam, pa ce biti  i pratecih slika ovih dana...

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SIG CITABRIA
« Reply #25 on: December 23, 2011, 01:12:16 AM »
Konacno sam uhvatio malo slobodnog vremena. Iako me prsti svrbe  vec 10 dana, tek danas sam nesto i uradio.
Prvo je trebalo pregledati ceo kit,  sloziti i obeleziti lepo sav materijal. Kako je  kit iz Amerike i mere su "colovne" pa sam se ubio
od muke dok sam sve premerio i slozio kako treba. U kitu je sve sto je potrebno ali knap, i dosta je slicnih letvica i delova balze ,
pa je lako pogresti i upotrebiti ga za neku drugu stvar.



Uputsvo je simpaticno ali nije previse  detaljno.



I ovaj put krecem od repa, pa sam   postavio plan i zastitio ga providnom folijom na plocu od strirodura.



i krenuo redom da seckam i lepim delove horizontalca. Balza u kitu je izuzetno dobrog kvaliteta a letvice 5/16" x 5/16"
koje sam koristio za izradu horizontalca su tako tvrde da sam jedva uspeo da uteram spenadle u njih.

I evo redom par fotki:







Secenje dijagonalnih letvica pod uglom sam radio obicnim nozem Svajcarcem uz pomoc metalnog lenjira. Vidim na netu da neko koristi
male sekace sa uglomerom ...







Uglavnom sam sve lepio belim i nesto malo super lepkom...

Reklame...............pa nastavak
« Last Edit: December 23, 2011, 01:42:48 AM by drjack »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: SIG CITABRIA
« Reply #26 on: December 23, 2011, 06:50:47 AM »
Čini mi se da ti fali jedna prečkica!?  mmmm
#FFCC00

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: SIG CITABRIA
« Reply #27 on: December 23, 2011, 10:02:17 AM »
sve je dobro dok ne zafali daska :)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: SIG CITABRIA
« Reply #28 on: December 24, 2011, 02:15:49 AM »
Horizontalac je skoro gotov, ostalo je samo da se odsece visak materijala na vrhu i spoje leva i desna strana
pokretnog dela. U kitu  se nalazi  vec  savijena zica.





Velicina se najbolje  vidi na ovoj slici. Pajper je rasapona krila 970mm.



Evo i vertikalca skoro zavrsenog:





« Last Edit: December 24, 2011, 02:39:22 AM by drjack »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SIG CITABRIA
« Reply #29 on: December 24, 2011, 10:14:19 AM »
Jel mogu 'se ogrebem za kopiju planova :big smile? Šta košta - nek se plati! Ovaj avion me je puno puta šlepao, pa mi nekako prirastao za srce.

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!