Author Topic: Yak 54 glow 1.44m  (Read 5694 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Yak 54 glow 1.44m
« on: December 18, 2011, 06:34:13 AM »
Nova letelica u mojoj floti, posto sam vec imao motor koji odgovara zahtavima ovog modela, sa pokojnog Sky hero-a ,

ajde da uzmem drugi model i jos je 3d,   jer mi je lako za nabavku, drugar zivi na 3km u sloveniji od ove radnje, a i dostava je jako prosta, donese mi covek kamionom do Novog sada.  Placen 130eu, po meni pristupacno a najbolje sto mi je bilo lako i brzo za nabavku.


Na njega montiran motor OS MAX 46FXi  samo sam morao dosta vecu elisu montirati, 13x7 , dok je na na Sky hero-u je koristena 11x7.

Na yak-u mi se cini da je sa 11.7 mala povrsina elise van kapotaza, i cini mi se da model ne bi imao snage da uzleti a kamoli da izvede neku figuru gde bi motor trebao da izvuce svojom snagom.


Servoi su metal gear, cak sam otvorio temu sa opisom i fotografijama, spec i model:   http://rcfly4um.org/index.php?topic=8657.0

Torque Rate: 10KG
Speed: .16sec/60deg
Input: 5~7v
Type: Digital
Gearing: Metal
Weight: 55g
Size: 40.7 x 19.7 x 42.9mm
------------------------------------------------------


Slike u sledecem postu, posto to nemam u ovom lap-u.





   

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Yak 54 glow 1.44m
« Reply #1 on: December 18, 2011, 10:31:30 AM »
Lepa kupovina. Ti se baš spremaš za sledeću sezonu  :)aplauz Ajd, pa čekamo fotke

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Yak 54 glow 1.44m
« Reply #2 on: December 18, 2011, 12:50:35 PM »
Slike govore vise od hiljadu reci....








Model sam komplet koliko sam mogao uznutra premazao i natopio drvofixom da se ne bi od vibracija pocele odvajati pregrade.













« Last Edit: December 18, 2011, 12:58:29 PM by djbojan »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Yak 54 glow 1.44m
« Reply #3 on: December 18, 2011, 01:02:47 PM »
Model je prelijep i nije mnogo placen  (thumb)
Ovako na slikama izgleda dosta kvalitetno uradjen.
Imam samo jednu zamjerku, umjesto drvofixa bolje da si koristio epoxi.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Yak 54 glow 1.44m
« Reply #4 on: December 18, 2011, 01:19:41 PM »
Model je prelijep i nije mnogo placen  (thumb)
Ovako na slikama izgleda dosta kvalitetno uradjen.
Imam samo jednu zamjerku, umjesto drvofixa bolje da si koristio epoxi.

Hvala,  ()-()

bas i jeste kvalitetno odradjen, stini detalji su stvarno dobro odradjeni, i  stvarno precizno je sve uklopljeno.

  E sad sto se tice epoxy-a, niti ga imam niti znam da radim sa njim, a i nema potrebe da se bas toliko ucvrsti, onda bi krila otpala od virbacija  lol

I jedna stvar koju nikako da uradim, je da stavim nalepnice, sve danas-sutra i nikako da se namolim.

Na slici se vidi osuseno, i sasvim je ok.  A sve to sam odradio na predlog kolege Gabora, ima iskustva i bolje poslusati nego posle popravljati, sad je to mnogo lakse.

« Last Edit: December 18, 2011, 01:35:38 PM by djbojan »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Yak 54 glow 1.44m
« Reply #5 on: December 18, 2011, 05:30:33 PM »
@saxpg je u pravu, bolje da korisiš epoxy. Imaš da uzmeš u flašama epoxy smolu + učvrščivač ili samo onu tubi. Ako te interesuje, javi se na PM. Što se nalepnice tiče, ja i ako nisam sujeveran, uvek ih stavljam posle prvg leta modela. Ali svakako, puno lepše izgleda model ako postaviš nalepnice... Model lepo izgleda, želim ti da te dugo služi!!!
(<--)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Yak 54 glow 1.44m
« Reply #6 on: March 31, 2012, 11:03:39 PM »
Danas sam ga leteo prvi put, prvo sam se zezao sa motorom, napravio sam prvo mesavinu sa mnogo ulja  :_D


Pa sam oko 17h otisao na livadu, a vreme super, i zadovoljan sam kako leti, samo je malo problem sto sam imao velike otklone a i motor nije imao pun gas, opet gorivo, ali slusa komande lepo.

Videcu da me neko snima na sledecem letu, zasad sam isao sam, ako ga olivadim bar me nece niko videti  lol