Author Topic: War bird day - 09. Septembar 2012.  (Read 74632 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
War bird day - 09. Septembar 2012.
« on: January 14, 2012, 03:55:16 PM »
Kao što već svi znaju, godinama unazad pravim i letim skala war bird modele. Ovo je prelepa kategorija RC modela, gde do izražaja dolaze veština pravljenja, finiširanja i letenja modela.

Da bi malo pospešili razvoj ovog segmenta modelarstva, rešio sam da prvog vikenda septembra napravim skup za ljubitelje ovakvih modela - "War bird day".
Manifestacija će se održati na sportskom aerodromu Čenej, kod Novog Sada.

Skup je zamišljen kao druženje ljubitelja "ratnih ptica" i letenje modela.
Kao što ime kaže, mogu učestvovati svi War bird modeli, od Prvog Svetskog rata pa do današnjih dana, bez obzira na vrstu pogona (jet, benzin, glow, elektro), bez obzira da li su kit, ARF, stiropor, samogradnja...

Jedina važna stvar za učešće je da se modeli "uklapaju" u ime manifestacije - War birds...


Za sada skup neće biti takmičarskog karaktera, poenta je više na opuštenom druženju i letenju.

Ipak, da bi se malo pospešila ova kategorija, biće izbor za:

- najlepši jet model
- najlepši elektro model
- najlepši glow model
- najlepši benzinski model
- najlepši jednomotorni model
- najlepši višemotorni model
- najrealističnije letenje
- i na kraju, najlepši war bird skupa...

Probaću da se dogovorim sa Draganom, da onom ko bude imao najmodel organizujem letenje na Galebu G2.


Bilo bi mi od velike pomoći da sa vašim idejama i sugestijama date još neke smernice.
Ovo je lepa kategorija i za pravljenje i za letenje i mislim da ima dovoljno modelara da se može napraviti ovakva manifestacija.

Dodatne informacije slede...

Znači prvi vikend u septembru, skup - "War bird day"

Pozdrav

Mirče   

 
« Last Edit: May 29, 2012, 02:28:35 PM by GILE »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: War bird day
« Reply #1 on: January 16, 2012, 12:04:20 PM »
Pozdravljam ideju, i naravno dolazim obavezno.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: War bird day
« Reply #2 on: January 16, 2012, 02:24:27 PM »
Супер идеа  (res) само напред  (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: War bird day
« Reply #3 on: January 16, 2012, 02:31:47 PM »
Pazi kada sam uhvatio sebe da razmisljam da kupim neki model samo da bih imao za skup  :sljus. Ali, em nemam gde da ga drzim em war bird bez zvuka (naravno ja bih isao na neku elektro verziju) ipak nije to to. Tako da za sada nista, a jednog dana kada budem nasao mesto za drzanje nekog benzinca, eto i mene!

Svakako dolazim da gledam, a ponecu i Sickla, pa makar za gledanje  ;).

poz
Veljko

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: War bird day
« Reply #4 on: January 16, 2012, 02:33:25 PM »
ja sam ubacio ovaj datum u kalendar.  (yay)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day
« Reply #5 on: January 16, 2012, 04:38:36 PM »
Već sam skoro izgubio nadu da će se neko javiti... ;namig

Znači, nedelja 02. septembar 2012 - "War bird day"

Vremena ima dovoljno da se novi modeli dovrše, postiojeći spreme i doteraju... Posvetite pažnju detaljima...

Molio bih sve zainteresovane da se jave ovde i napišu koji reč o modelu koji bi doneli...

Nadam se da ćemo uspeti da ugostimo i neke modelare iz inostranstva...

Pozdrav

Mirče

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2376
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: War bird day
« Reply #6 on: January 16, 2012, 04:45:45 PM »
Sviđa mi se ideja... Biću nateran da nabavim neki lep modelčić  :hehe

Nego ako hoćeš, mogu da napišem i na mađarski forum. Možda se neko odazove  mmmm

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: War bird day
« Reply #7 on: January 16, 2012, 09:09:31 PM »
Da li smo pozvani i mi , koji nemamo war bird modele. Imam F22 od izoflora, pa ako se to računa... ja bi  (<--) barem u revijalnom delu  :big smile
Da li bi Alpha bila dobro došla?

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: War bird day
« Reply #8 on: January 16, 2012, 09:29:13 PM »
Ma kacim na avionce mitraljeze  :big smile
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: War bird day
« Reply #9 on: January 16, 2012, 10:17:12 PM »
Dolazim samo pod uslovom da se oformi takmicarska grupa za najlepsu vitrinu na kojoj se cuva model
pozdrav OKO !

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day
« Reply #10 on: January 16, 2012, 10:57:01 PM »
Gabore, bilo bi lepo da staviš poziv na Madjarski forum, ali sačekaj koji dan, da doteram još par detalja.


U imenu skupa lepo piše: "War bird day", tako da je, nadam se, svima jasno da nema: Alfi, trener modela, akro, F3A, 3D, shok fly-era...
Samo War bird avioni i to RC modeli koji su scale ili semi scale pravih aviona.
Kako rekoh vrsta pogona nije bitna: jet, benzin, glow, elektro, ali vrsta modela jeste - War bird - sve od Prvog Svetskog rata, pa do vojnih aviona današnjih dana...

Kao posetioci, da se družimo, pričamo, zezamo, mogu doći svi i svi su naravno dobro došli...

Za sada znam da će sigurno doći Golub sa Zero-ima (ima ih dva), Oko sa Corserom, Dule sa Zirolijevim Hellcat-om, Miša sa Zero-om, a verovatno će stići i "Miss Monica" (nije neka riba, da se ne nadate  ;namig), Aleksa sa Foke Wulfom, Gabor sa novim modelom, moja malenkost će doneti bar dva komada...

Nisam se još čuo sa svima, ali predpostavljan da će se pojaviti Kariklić (ima Tucano i B 25), a znam da war bird-e imaju i Čupko, Gile (velikog Corsera), Dule (Warhawk-a), Coka, Zlokas, Tasa, a ima po Srbiji još modela od Hangara 9...
Ovo je nabrzaka, što sam se setio...

Nadam se odzivu i modelara iz inostranstva: Slovenija, Hrvatska, Crna Gora, Makedonija, Madjarska, Grčka, Nemačka...
Još je jako rano da se priča o tome, videćemo kad se "zahukta" sezona...

Pozdrav

Mirče


   
« Last Edit: January 16, 2012, 11:18:05 PM by mirce »

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #11 on: January 16, 2012, 11:13:16 PM »
Dodato u kalendar.
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline Alexa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #12 on: January 17, 2012, 07:05:58 AM »
Kod FW 190 A (ovo A je oznaka za Aleksu) me zeza pneumatika, negde puša, ali i to će se na proleće srediti, pa se vidimo.  (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2376
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: War bird day
« Reply #13 on: January 17, 2012, 10:38:19 AM »
Gabore, bilo bi lepo da staviš poziv na Madjarski forum, ali sačekaj koji dan, da doteram još par detalja.

Kao posetioci, da se družimo, pričamo, zezamo, mogu doći svi i svi su naravno dobro došli...

Za sada znam da će sigurno doći Golub sa Zero-ima (ima ih dva), Oko sa Corserom, Dule sa Zirolijevim Hellcat-om, Miša sa Zero-om, a verovatno će stići i "Miss Monica" (nije neka riba, da se ne nadate  ;namig), Aleksa sa Foke Wulfom, Gabor sa novim modelom, moja malenkost će doneti bar dva komada...

Nisam se još čuo sa svima, ali predpostavljan da će se pojaviti Kariklić (ima Tucano i B 25), a znam da war bird-e imaju i Čupko, Gile (velikog Corsera), Dule (Warhawk-a), Coka, Zlokas, Tasa, a ima po Srbiji još modela od Hangara 9...
Ovo je nabrzaka, što sam se setio...

Nadam se odzivu i modelara iz inostranstva: Slovenija, Hrvatska, Crna Gora, Makedonija, Madjarska, Grčka, Nemačka...
Još je jako rano da se priča o tome, videćemo kad se "zahukta" sezona...

Pozdrav

Mirče


   

ok Mirče, pošalji mi tekst na mail ili na PM, pa da prevedem i postavim na mađarski forum...

Nego vidim da si me prijavio  lol  Neka, neka. Zero, ako se ne proda dotle, isto će se naći na skupu. Znači i ja dolazim sa dva modela???  mmmm Ako ti kažeš....  4e

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #14 on: January 17, 2012, 03:37:39 PM »
Mirče doći ću sigurno. Konačno jedan skup gde nas neće razvačiti razne kategorije. Ali ne znam da li se ovi mali bezazleni kobajage varbird modeli mogu smatrati skala kategorijom.  :big smile  Dotle ima još vremena, pa ću da napravim i veće i drugačije, a koje sam svakako planirao napraviti. Bilo bi dobro da se ohrabre još neki modelari u okruženju pa i šire, da nas bude što više za jurcanje tog dana. Ako se ovo shvati kao igra, a ne kao neko "ozbiljno" nadmetanje, bi će lepo videti kako su varbirdovi leteli i radili ono za što su napravljeni. Da iskoristim priliku i mesto i da kažem da imam i ima ću kitove ovih modela, pa ima i vremena da se sastavi i vežba sa njima cele godine dok ne dođe dan D.  :big smile