Author Topic: Pitanje - Seriska izrabotka na modeli u kit  (Read 3149 times)

Offline apaskalmmx

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Pitanje - Seriska izrabotka na modeli u kit
« on: March 13, 2012, 06:41:01 AM »
Zdravo

Ovoj tekst nizam znao gde da ga stavim pa sam reshio da stavim u pitanja.

Znate svi da razvoj jedan model nie jednostavna stvar, i taj cel trud da ide zaludno samo za jedan model i ne e tako lepo. Sa druge strane virus radi i sledechi put trazhi nov tip na model.

Znate svi da sam uradio CNC za stirodur i mogu da sad kazhem da znam da radim sa alatku.

Moja zhelja e da proizvedem seriski modeli vo kit varijanta.

Ochi da vas pitam shto mislite od takvu ideju, dali ovo mozhe uspeti? 

Evo odakle sam pocheo:
1. Model kod bracha kinezi je jeftin no je skupo doneti do Evropu
2. Za rezervni delovi da ne pricham, ili ih nema ili su skupi
3. Model shto ti volish ili je skup ili ne se isporuchije do tvoja zemja

Za pochetok radio bi na male modele do 1200mm raspon krila gde su stvari eftini za test (setup).
Cena modela mora biti niska i dostupna svima.

Dok model jednom odradim je problem, a svaki sledechi je lesno.

Dobivka za svi:
1. Zamisli da model pred da kupish imash mozhnost da vidish u zhivo i probash kako leti(trener system i slichno za pochetnici)
2. Da ima rezervni delove u tvoj grad
3. Preskupo e da opremuesh rabotilnica i poseduesh alat za jedan do dva modela godishno (ovo nevazhi ako boleduesh od visrus - on ne pita za cenu)
4. Svi znamo da e poeftino kupiti nego graditi model od nula.
5. Materjali su problem kod nas.
6. Znam da zmaj modela e najeftin e ucelu prichu no toj i najvishe se oshtetuje.

Pala mi josh jedna ideja na pamet ....
1. Prezentacija modela bi se pravela na sobiri modelara (primer War bird day).
2. Na jedan takov sobir da ima mozhnost za obuka na pochetnici.
3. Da donesem tim modelara i oprema od Makedonija, da svako mozhe da proba model kako leti.
4. Na samoj  nastanu da mozhe neko da kupi model koj bi se sostavi na lice mesto.
5. Nekolku tima da rade na sostavuvanje na model i prave prezentacija na cel taj proces (mislim da ova bi bilo atraktivno).

Distribucija modela?
Forum mozhe da prodava/distribuira modele i naravno za toa da ostvari neka dobivka so shto bi platili hosting.
Mozhe neko che biti zainteresiran za sastavanje modele od kit do read to fly, vidim da vishe nashi chlenovi imaju mnogu iskustva, oprema i rabotilnici gde to mozhe da se radi.

Za sad e dovolno ...

Ko bi mogao da  pitam za ova ako ne svi vas.

Admin-e ako neshto sam pogreshio i prekrshio pravila slobodno sechi.

Pozdrav
Paskal

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Pitanje - Seriska izrabotka na modeli u kit
« Reply #1 on: March 13, 2012, 11:18:14 AM »
Paskal, ako budeš imao neki konkretan model, na "Warbird Day"-u svakako možeš napraviti promociju. Šta više, tako nešto bi bilo baš interesantno.

Moja ideja je i da se tokom te manifestacije napravi mala berza modela i opreme, tako da eto prilike i da se i nešto novo ponudi tržištu.

Javi mi se da se dogovoromo oko detalja...

Pozdrav

Mirče

Offline Nitronen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
    • Kinepx
Re: Pitanje - Seriska izrabotka na modeli u kit
« Reply #2 on: March 13, 2012, 07:12:56 PM »
Ovo je mnogo lepa ideja. Meni je palo na pamet da predlozim nesto slicno al' jos uvek sebe smatram novajlijom pa rekoh da se ne zalicem mnogo. Sve u svemu voleo bih da ucestvujem u nekom ovakvom projektu.