Author Topic: DJI NAZA & Flame wheel 550  (Read 41507 times)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: DJI NAZA & Flame wheel 550
« Reply #120 on: February 04, 2013, 12:28:17 AM »
 :)aplauz
 (pijemo)

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: DJI NAZA & Flame wheel 550
« Reply #121 on: May 26, 2013, 05:50:43 PM »
Da bih rešio problem transporta hexe, za koju nisam uspeo da nađem gotovu kutiju odgovarajućih dimenzija (ili bar ne po prihvatljivoj ceni), napravio sam ovo HOME MADE rešenje koje mi završava posao. Sada mogu da je stavim u gepek i ne mislim da li će pakovanja pelena, torbe, koferi, igračke, bicikli, stolovi i stolice za kampovanje ili bilo šta od onoga sto mi se nalazi u gepeku da je ošteti :).

10476-0

10478-1

10480-2

10482-3

10484-4

10486-5
« Last Edit: May 26, 2013, 07:02:30 PM by nebeski »

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: DJI NAZA & Flame wheel 550
« Reply #122 on: June 19, 2013, 10:34:22 AM »
Posto je ovo generalno NAZA topic...ajde da ga ovde  postujem.

Radi se o setovanju  NAZE  M da radi sa cppm (sum ppm). (nene)
Posto sam ranije uglavnom bio okrenut mikrokopteru, otuda i oprema koju koristim-
TX je graupner mx22 sa jeti duplex  modulom, RX je jeti duplex rmk2...i ta kombinacija je UVEK radila , i na  mikrokopteru, multiwiiju , apm/megapirateng...ali ne i sa nazom. 4e

Naime, izgleda da je dji  vise okrenut Futabi :), posto pored njenog sbus-a, koristi i futabin redosled kanala u cppm signalu (AETR)...a jelte,koji nije kompatibolan sa graupnerom:(...

Naravno, sve se to da izmiksovati u modernijim tx stanicama (recimo turnigy 9x i 9xr to "otrese" kao od sale)...ali ne i u graupner mx22 slucaju? :sljus

Ako neko ima resenje- bio bi mu zahvalan! (res)
Probao sam da sa ona 4 slobodna mixa odradim neko miksovanje kanala...i sve to radi, ali aileron kanal nema sanse da izmiksujem a da radi u celom potrebnom opsegu? Onaj  aileron slider u nazi kod podesavanja stanice stoji skroz desno i mogu ga pomerati u opsegu sredina-desno...ali levo nema sanse!
Servo travel i sl. opcije pregledane i isprobane...i nemaju nekog efekta.

Ostaje mi kao opcija  da ubacim jedan jeti duplex TU2 modul u turnigy 9x/9xr...nemam nameru sad da pored podosta jeti RMK2 RX  modula -prelazima na futabu ili frsky?

Tako da sam morao da iskopam i otprasim staru  JR/ 72MHz  stanicu sa klasicnim prijemnikom...  i Naza je sad spojena preko gomile zica i bez faisafe opcije... (work)
Glup problem...ali?