Author Topic: Pozzzz  (Read 2672 times)

Offline ekser

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Pozzzz
« on: April 04, 2012, 12:12:19 AM »
Posto sam nov red je prvo da se prestavim: Zovem se Toma iz Beograda sam nemam takve trkalice kao vi novije generacije ali imam neki stari model NIKKO formula bagi na daljnski.Resio sam posle 23 godine da ga izvadim iz ormara i da ga dam sestricu da se igra sa njim ali kad sam mu stavio baterije i napunio ih ide ko blesav i dalje ali mu nesto nije uredu sa skretanjem gusi motor i secka kao da gubi signal. Resen da ga popravim kopajuci po internetu naleteo sam na vas sajt i poceo da citam ne bi li nasao neko resenje da popravim bagi . Da ne duzim treba mi pomoc nekog ko se razume u elektroniku posto se u to slabo razumem inace proverio sam kad uzmem bateriju i spoijim na deo za skretanje on pomera tockove a kad probam preko daljinskog da mu dam komandu on se nesto zaglupi i krene da se gubi kako pustim skretanje on krene da kopa ko blesav. I postavio bi sliku ali ne znam kako  (:sok:) U napred hvala

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Pozzzz
« Reply #1 on: April 04, 2012, 03:14:20 AM »
koliko ja znam NIKKO je nekada bio (a mozda i dalje) brend za igracke, a ne za modele...
tako da i sam bagi najverovatnije nije modularan, ne koristi standardne servoe (ako uopste ima),
prijemniik, kontrolere itd... sto znaci da je zatvoren sistem i sve to spakovano na jedan bord.

Sto znaci - tesko za popravku ako uopste moze jer delovi za zamenu nepostoje.
no, posle toliko dugog stajanja, prekontrolisi kao prvo same lemove, da nema negde neki hladan lem i prelemi.
pa se prebaci na standardne elektronske komponente. kondenzatore, tranzistore, diode itd...

malo veca zajebancija, ali jbg - to je hobi ;)