ELEKTRONIKA > POWER SYSTEM

Karakteristike Outrunner brushless motora sa cenama

<< < (2/3) > >>

magic:
Svaka cast!

Upariti dobru motor/bat/prop kombinaciju stvarno nije lako. Evo ja svaki put naucim nesto novo kad krenem da ekperimentisem sa novim motorom koji mi padne saka. Mala preporuka je da bilo kakve tabele sluze samo kao pocetna vodilja, a da samo praksa moze dati zeljeni (bezbedan) rezulatat. Ampermetar/voltmetar, merac br. obrtaja elise i temperaturna sonda bi trebale da budu sastavni deo opreme svakoga ko se iole ozbiljnije bavi motorima na struju.

Poslednja stvar koju sam naucio je da su Turnigy motori iz SK serije jako, jako dobri, tj. uopste po karakteristikama ne zaostaju za Hackerom i Axi-jem. Dali su isto toliko i dugovecni, pokazace praksa, ali za 3-4 puta nizu cenu vredi rizikovati.

Pozdrav

Ziv:
Gorane,

svaka cast na ulozenom trudu i hvala. To ce biti od velike koristi kako pocetnicima tako i onima koji imaju dosta iskustva ali su nabavili nepoznati motor pa ne znaju gde da pocnu. Ali potpuno se slazem sa Magicom. Koju kombinaciju cemo da izaberemo (motor, ESC, baterije) samo zavisi od modela koji letimo i sta od njega ocekujemo. Zato je neophodno eksperimentisati i imati potrebne instrumente za to. Pored toga cenu motora uglavnom odredjuje kvalitet magneta. Namerno nisam naglazio snagu magneta. Negde sam citao kako se cena i kvalitet magneta odredjuje i uglavnom se sve bazira koliku temperaturu magnet moze da izdrzi a da ne izgubi magnetizam; sto je veca temperatura to je i visa cena. Kod za magnete nisam ni pokusao da zapamtim jer proizvodjac ga i ne lista u uputstvima ali ako se motor ne preoptereti tj. ne zagreva suvise, jeftin i skup magnet ce se ponasati priblizno isto. Razlika nastaje u ekstremnim slucajevima kada iz nekog razloga pregrejemo motor. Ukoliko neko zeli vise podataka o magnetima, pokusacu da nadjem clanak gde sam to citao.

Pozdrav Zivko.

magic:
Vise puta sam kacio ovaj link ali vidim da ga nisu jos uvek svi "registrovali". Sajt je izuzetan i stalno se dopunjuje. 3 brata francuza izuzetno detaljno i tehnicki obradjuju materiju, svaki motor ima link sa detaljnim karakteristikama:

http://www.bungymania.com/bmdb.php

Pozdrav

Goran:
Hvala svima za čestitke.

Ako neko ima značajne dopune motora mogu ih priključiti ovoj tabeli pa da je vremenom proširimo.

Pozdrav Goran

Cyber032:
Свака част Горане!БРАВО! (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res) (res)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version