Author Topic: CNC programi  (Read 3669 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
CNC programi
« on: April 15, 2012, 07:08:59 PM »
U razgovoru sa Brankom koji ima svoju CNC masinu povrsine jedno 2 metra sa 1,5 metar  i koja je non stop zauzeta retko moze nekome izaci u susret da napravi nesto jedino ako je bas malo jer ta masine kako mi je rekao radi punom parom odlucio sam da pazarim za svoje potrebe jednu cnc masinu za sad sam na ovu doneo odluku al jos trazim koja je naj bolja za ono sto meni treba molim pomoc dok ne odlucim sta jos da uzmem ima li ko program pro engINEER Wildfire 5  ili zna gde da ga skinem sa neta ??
« Last Edit: April 15, 2012, 07:21:19 PM by sova »
ex pseudonijum: sova

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: CNC programi
« Reply #1 on: April 15, 2012, 07:31:45 PM »
Ja sam nedavno (pre jedno mesec dana) pokupio proEngineer neki (zadnji) za svog  brata koji je masinac. Videcu sa njim koja je to verzija i da li ga je instalirao kako treba. Ja znam da sam samo bio pokrenuo instalaciju, video radi i iskljucio posto meni to ne treba. Pokupio sam ga sa nekog share-a.
Koristio sam (i koristim) program "Vuze" koji radi poput nekadasnje eMule ili nekih drugih prorgama tog tipa. Evo ti link za njega: http://www.vuze.com/download. Ovo je freeware programce ali PRE nego sto aktiviras bilo sta sto pokupis  pomocu njega, skeniraj antivirusom, posto vuze nema automatsku implementaciju skeniranja downloadovanog file-a.

Za proinzenjera javljam.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: CNC programi
« Reply #2 on: April 15, 2012, 07:34:24 PM »
Zar ti proinzenjer nije malo preglomazan za CNC masine ? Ili ces da ga koristis da isprojektujes pa onnda da plasiras na CNC masinu ?

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: CNC programi
« Reply #3 on: April 15, 2012, 08:00:22 PM »
pricao sam sa Brankom on radi u pro-u i rekao mi covek da ga malo proucim i na njemu sve isprojektujes pre nego mi stigne masina pa onda samo plasiras na masinu!
 e sad koliko cu uspeti videcemo  :_D
ex pseudonijum: sova