Author Topic: Mugen Seiki MBX6  (Read 7305 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Mugen Seiki MBX6
« on: June 11, 2012, 01:41:33 AM »
Za vikend sam imao prilike da detaljno pogledam ovaj model na jednoj stazi u Italiji. I ranije je ovaj model ostavljao dobra utisak uzivo i delovao robusno i jako, jedino je meni licno resenje prednjeg trapa iz nekog razloga odbojno pa ga nikada nisam uzimao u razmisljanje za kupovinu ;)

Ali posto nekome moze pomoci evo mog nepristrasnog komentara :)

...ko sto vec rekoh Sale i ja smo imali prilike da za vikend odvojimo jedan dan i provedemo ga na stazi Albairate u predgradju Milana.
Tu sam upoznao novog drugara Alex-a ;) on je redovan clan na stazi, a i kako ne bi kad drzi zvanican rekord staze ;)
Kao osnovno oruzje koristi bas MBX6 noviju verziju sa produzenom sasijom, eee taj dan je dosao u relativno losem stanju ali sa gomilom novih delova i misija je mogla da pocne :) Zadatak je bio ustedeti koji dinar i osposobiti stari model za nove poduhvate ! ...Kupio ga je novog pre nesto vise od godinu dana i za to vreme je potrosio oko 50l goriva, par motora i ko zna koliko guma ;)
E sad, kad sam prvi put cuo od Saleta, koji je vec imao prilike da ga vidi, da Alex vozi model posle 50l bez osvezavanja bio sam malo skeptican !

Naravno u tom periodu delovi koji su se trosili-lomili su bili zamenjeni ALI sasija i kompletan prenos nije diran ! ! ! Sama sasija je na nekim mestima stanjena sa 3-4mm na jedva 1mm, ostatak plastikarija je bio u solidnom stanju. Posle svog tog vremena gledajuci model generalno mogu slobodno reci da nesto kvalitetnije nisam video u RC svetu ! plastike su nenormalno kvalitetne i jake, isto vazi i za Alu  i karbonske delove. Pomagajuci Alexu u pokusaju da ga sastavi do kraja dana i provoza koji krug sa tek razradjenim motorom imao sam priliku da mu udjem u SITNA CREVCA :) i detaljno da pogledam. Ceo prenosni mehanizam je bio pohaban ALI nista preterano i ja bi ga procenio na nekih 30tak litara maksimum. Kardani i poluosovine su bili potroseni ali je to sve zamenjeno novim delovima za reparaciju ! ! ! ...Vrlo interesantno posto to nema kod svih poznatih modela, vec morate kupiti cele poluosovine i kardane a ne samo delove koji se habaju ! ...e sad koliko je to dobro ili nije ostaje da se vidi.

Ono sto je mene fasciniralo su diferencijali !!! ...gledajuci sveze napunjem jedan diferencijal pitao sam ga koliko je set veliki zupcanik i pinion !? na sta je on rekao nema pojma ! :) kako nemas pojam, pa koliko si platio !? NIJE platio TO su bili stari, koji su potrosili 50l ! ! ! Ako je on lagao mene lazem i ja vas ! ...ali cisto sumnjam da je imao razloga ;) Znaci bili su BUKVALNO kao novi sa skoro nikakvim tragovima trosenja (kad se bolje pogleda ima malih ali zanemarljivih) to do sada jos nisam video ! ...fabricki dolaze kosi zubi koji nisu idealno resenje kod Buggy modela jer ima mali gubitak snage ali ovde ocigledno rade odlico, i sto se trajnosti  i sto se brzine tice (rezultati govore za sebe)

Posto nije uspeo da sklopi ceo model a srafili su svi koji su mogli zajendo sa njim dobrih 8 sati, na kraju je uzeo isti model od kolega da malo provoza i nama priredi spektakl perfektne voznje :)
Prvo mi je bilo interesantno kada je uzeo da proba moj Brusheless model, za par sekundi je pohvatao glavne repere i vozio konstantno i dobro. Sa modelom od 'kolege' je vozio neverovatno a sta bi radio sa licnim modelom za koji kaze da je podesen bolje i njemu blize ne mogu da zamislim :)

Ono sto kaze za model je da je odlican za pocetnike posto je predvidiv i lak za voznju, poput MP9 a za razliku od Losi ekipe (Agama, Durango...) ...i iskreno to se na pravoj stazi lako vidi i oseti, cast izuzecima a bilo ih je par :)

Ovo je prica za sam sart i fabricka podesavanja, licno sam video jedan losi koji je isao kao da to nije. Imao je totalno blesava podesavanja ali ga je 'majstor' terao kao tudjeg ;)
Ono sto nama moze biti bitno je da uglavnom voze fabricka ili podesavanja jako blizu fabrici (nikako setupove svetskih sampiona sa neta) !!!

delovi i alat a na kraju gotov proizvod, steta sto nije proban ali bice valjda i za to sanse ;)





Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #1 on: September 20, 2012, 01:05:49 PM »
Pre neki dan mi je stigao, :jaki: , veceras krecem sa sklapanjem (yay)





Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #2 on: September 20, 2012, 07:29:45 PM »
Kako je dobro kad je nesto novo.....
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #3 on: September 20, 2012, 09:42:45 PM »
Nadam se da ces postaviti slike i kako ga sklapas. (res)
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #4 on: September 20, 2012, 10:05:21 PM »
Pa Kijoshimire jedino za mugen-a mosh kupujesh titanijum upgrade sharafe..

izgleda da od japanaca (kyosho, hpi) mugen-seiki je best kvalitet, a verovatno je takav i na stazi..       (pijemo)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #5 on: September 20, 2012, 11:47:12 PM »
Ako uspem da ga sastavim,cim sam poceo da citam o sklapanju glava me zabolela ,ima ovde posla i to lepog ,ali slatkog  oo)). Stizu slike cim se mrdnem malo ...

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #6 on: September 21, 2012, 01:56:26 AM »
Pa Kijoshimire jedino za mugen-a mosh kupujesh titanijum upgrade sharafe..

izgleda da od japanaca (kyosho, hpi) mugen-seiki je best kvalitet, a verovatno je takav i na stazi..       (pijemo)

...moz sarafe da kupujes i za conradove modele ;) a sto se tice najboljeg na stazi to je bar lako :) KYOSHO ! ! !

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #7 on: September 21, 2012, 08:51:38 PM »
Ajd sklapaj to brze pa da ga vidimo na stazi sto pre  (photograf)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #8 on: September 22, 2012, 10:37:51 PM »

Nema titanijuma u konradu, tamo i chelik ne'valja..

Japanci poznati po cheliku, al titanijum je lak ko aluminijum a tvrd ko chelik, jedino mugen seiki prodaje tianijum upgrade za svoje modele, a ja to koristim za avione i helije..

Pa video si to svojim mishitjavim ochima..!       (pijemo) (pijemo)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #9 on: September 23, 2012, 02:24:48 AM »
 (pijemo) ...za conrad se naravno salim ali za Kyosho, Losi, HPI... imaju da se pazare titanijum setovi sarafa na netu :)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #10 on: September 23, 2012, 10:33:03 AM »
poceo sam da sklapam sinoc,od diferencijala se pocinje ;







Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #11 on: September 23, 2012, 07:39:17 PM »
Lepo, samo napred :)aplauz.
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #12 on: September 25, 2012, 03:15:24 PM »
sinoc sam zavrsavao, a stigao mi je i motor







amortizeri;




garaza :)

Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #13 on: September 25, 2012, 07:51:35 PM »
duke koliko si platio motor?
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Mugen Seiki MBX6
« Reply #14 on: September 26, 2012, 10:28:44 AM »
Motor me je izasao 230e,jesi mislio ti tebi za tragi?