Author Topic: MPX Easy Star II korak po korak  (Read 33749 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #45 on: February 22, 2013, 05:38:51 PM »
Tu bat. imam i koristim je na Easy glideru i ostaje u vazduhu 35 min.A vodim se Magic tvojom politikom da ne treba kupovati bat. za svaki model posebno vec uklopiti set-up sa postojecom.

E to je vec druga prica  :big smile, samo kud uze toliku bateriju  :sljus da si lepo uzeo 2.200mAh leteo bi i Easy Glidera barem 25min posto je model tako mnogo laksi sto je na jedrilici ipak bitno

 (pijemo)

poz
Veljko

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #46 on: February 22, 2013, 06:05:59 PM »
Ova je legla samo tako, ni teziste nisam morao da doterujem!

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #47 on: February 22, 2013, 07:06:18 PM »
Za set-up sam se odlucio.Koliko moze ostati u vazduhu sa 5000mAh???Ja sa 3000mAh racunam oko sat vremena.
Sa 5000mah moze pola sata na 100% gasa, tako sam je uspio isprazniti, ali sve preko 2200 mah je opterecenje za nju... Takodje imam 1300mah  e sa njom bas plovi u zraku...  (pijemo)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #48 on: April 25, 2013, 01:32:31 PM »
Citam u uputsvu ove letelice, da se ne koristi epoxy lepak.
Gde kupiti kod nas taj lepak i aktivator, jer ce sigurno biti nekih ostecenja?
Nema raloga da sumjnam u mene.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #49 on: April 25, 2013, 04:41:41 PM »
Aktivator napravi sam. Svako bazno aka alkalno jedinjenje  ti je akrivator za CA lepkove. Najprostije je da napraviš rastvor sode bikarbone u vodi i kasnije apliciraš nekom pumpicom od parfema.  Isto tako za popunjavanje rupa ima caka da rupu popuniš sodom bikarbonom i zatim je zaliješ CA lepkom.

Ali ako voliš da daš par desetina dolara ili evra za parfimisanu sodu bikarbonu tvoja volja.
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #50 on: April 25, 2013, 06:37:43 PM »
Hvala.

Ne razumem ljutnju ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #51 on: April 25, 2013, 06:43:20 PM »
Kakva ljutnja?... ja se nikada ne ljutim kao prvo zbog rime, a kao drugo horoskop mi nikada nije bio takav!

Pozdrav!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #52 on: April 26, 2013, 02:26:54 PM »
Nemojte da stavljate 3s 5000mAh... Sigurno toliko necete leteti bez sletanja, a sa 2200mAh bixler ostane oko 25-30 min u vazduhu. Letim i FPV i nikad nisam ostajao duze od 20 minuta. Bolje uzmite 2 od 2200mAh pa ih vezite da dobijete 4400mAh ako vam vec treba. Opterecenje je mnogo vece sa tolikom tezinom.

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #53 on: April 26, 2013, 06:00:14 PM »
Ja sam tek sklopio svog easy-stara, esc je od 40A, i motor 1350kv http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21479__NTM_Prop_Drive_28_26_1350KV_310W.html
E sad, imam bateriju 3s od 3000mAh, i 4s 3000mAh(koju podrzava i motor i esc). Posto nisam menjao propeler(ostao je fabricki) interesuje me, mogu li da vozim e.stara na 4s obzirom da motor, po podacima sa hobbykinga, daje 160W sa (3S)310W sa (4S), to mu dodje skoro duplo vise snage!?  mmmm
« Last Edit: April 26, 2013, 06:02:13 PM by Birdum_Bardum »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #54 on: April 26, 2013, 06:33:06 PM »
Stvarno mi nije jasno zasto kupujete ovako velike baterije? Poenta ovog modela nije da se jurca sa njim vec da se uci letenje! Ja sam uzeo motor od 1020kV i 3S 2200mAh.

@  Birdum_Bardum motor sa 1350kV i 4S nece da valja!

poz
Veljko

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #55 on: April 26, 2013, 06:52:00 PM »
Stvarno mi nije jasno zasto kupujete ovako velike baterije? Poenta ovog modela nije da se jurca sa njim vec da se uci letenje! Ja sam uzeo motor od 1020kV i 3S 2200mAh.

@  Birdum_Bardum motor sa 1350kV i 4S nece da valja!

poz

Hvala na odgovoru, ma uzeo sam bio i dve 3s 2200mAh, ali ih brat mladji koristio par puta na auticima :big smile, i nadule.. Ostaje mi 3s 3000mAh, planiram za vikend sa njom da letim, a ta amperaza(3000mAh), ako se ne varam je fabricki i preporucena za e.stara II. Jos jednom, hvala na odgovoru @magic
« Last Edit: April 26, 2013, 07:06:24 PM by Birdum_Bardum »

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #56 on: April 26, 2013, 07:01:54 PM »
I da ne zaboravim, jedina zamerka kod ovog modela je ta da se krila prilikom "spajanja" iliti sklapanja, bas i ne drze dobro, konkretno u gornjem delu krila se odvajaju nekih 1-2cm, ali sam malo improvizovao i stavio na dva mesta gde se spajaju neodijumske magnetice iz starog hard-diska, i vise ne mrdaju  :big smile

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #57 on: April 27, 2013, 10:15:55 PM »
Evo ja danas popodne zapoceo sastavljanje i prakticno sam model zavrsio ali imaju neke zice da se produze pa nece moci veceras da bude i gotov.

Posto sam sastvaljao i verziju 1 ovo sada deluje kao mnogo bolje promisljen model i sa dosta pametnih resenja koja su smetala kod prethodne verzije.

Ali ima i jedna mana, u uputstvu uopste nije objasnjena pozicija za ESC. U motorski deo ESC od 30A moze da se ubaci pre nego sto se 2 polovine zalepe, ali kada se zalepe onda vise nema napolje, a to mi se nikako ne svidja! Ja sam se opredelio da ga postavim dole gde su baterija i prijemnik, sto blize motoru da bi zice bile sto krace ali ipak tako da mogu da ga izvadim ako bude trebalo. Tri zice koje vode od ESC-a do motora treba produziti za jedno 12cm. Snage ima napretek tako da to nece biti problem.

Bice izvestaj sa letenja sa Juniorom ove nedelje!

poz
Veljko

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #58 on: April 28, 2013, 07:01:07 AM »
Veljko ja sam ECS Turnigy PLUSH ubacio gore kod motora, malo sam odsekao skalperom deo elapora ospod motora i fino obradio tako da ecs ulazi i izlazi bez problema kad se trup sastavii i ima dovoljno bazduha za hladjenje. Sad pokusavam da resim magnete na krilima i naravno ovih dana ocekujem prvi let :)
od lepkova sam koristio super lepak gel a kao aktivarot napravio sam mix soda bikarbona i voda. Za rasprsivanje aktivatora koristio sam pumpicu za nos, naprskam ostavim par min da voda ispari i to je sve radi posao bez problema.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #59 on: April 30, 2013, 08:18:45 PM »
Evo jos jedan ES II je poleteo. Ali ono sto je meni najbitnije je ko ga je leteo, moj sin Nikola od 7 ipo godina!



Nikola&Nikola u akciji





 ()-()
Veljko